7 FOTOSESSIE LECH De dochters van het koningspaar zien we alleen bij de fotosessies, zoals bij de vakantie in Lech. De prinsessen Amalia, Alexia en Ariane blijken heerlijke bijna-pubers. Apple iPhone SE (iógb) iPhone Het duurt maar 20 minuten, hoog uit; de konink lijke fotosessie op een blauwe piste boven Lech. 20 minu ten op de tanden bijten - niet let terlijk natuurlijk, want er moet en zal gelachen worden, 20 mi nuten de media geven wat ze willen, om daarna ongestoord een week te kunnen winterspor ten. En ook: 20 minuten om de drie prinsesjes weer even kennis te laten maken met een voorland vol flitslichten, schreeuwende cameramannen en nieuwsgie rige verslaggevers. Kijk ze daar staan, de prinses sen Amalia (13), Alexia (11) en Ariane (9). Of nee, eigenlijk zit ten ze. Op hun knieeën in de sneeuw - fabelachtig mooi bergpanorama in de achter grond. Een meter of vijf verderop slaan hun ouders de armen om el kaar heen. Willem-Alexander knijpt Maxima even in haar schouder. Je kunt een land rege ren, een familiekapitaal bezitten om 's nachts zwetend van wakker te worden; hun echte rijkdom staat toch echt daar verderop. „Ga lekker op je buik liggen", zegt Willem-Alexander tegen zijn dochters en Maxima valt hem bij: „Ja, op je buik." En dan gebeurt het: de drie bijna-pubers kijken hun ouders aan met een blik die alleen kinde ren van die leeftijd kunnen geven. Een dodelijke mix van 'doe nor maal', 'dit ga je niet menen', 'ik hoop dat ze nu hun mond hou den' en 'doe het lekker zelf. Dat vraagt een Nederlandse vakantie ganger ook aan Willem-Alexan der, geamuseerd: „Majesteit, gaat u zelf op uw buik liggen?" De ko ning schiet in de lach en rent met - Maxima naar hun kroost. Hij duikt inderdaad op zijn zij in de sneeuw, zij duwt eerst Alexia voorover en maakt dan zelf ook een buikschuiver. Ooit bestijgt Amalia de troon, nu beklimt ze haar moeder. Iedereen lacht. Het levert verreweg de leukste plaatjes op bij de traditionele fo tosessie, waar het koninklijke ge zelschap nog nooit zo klein was. Prins Constantijn en zijn gezin laten zich niet zien, prinses Mabel en haar dochters zijn in hun woonplaats Londen, waar de voorjaarsvakantie twee weken geleden was. Prinses Beatrix ontbreekt voor de eerste keer; naar verluidt heeft zij haar jaarlijkse verblijf in Gast hof Post alweer afgesloten. Ver moedelijk bracht ze de vakantie door met het gezin van haar over leden zoon Friso, die vijfjaar geleden zwaargewond raakte bij een ski-ongeluk bij Lech. Het koningspaar en vooral hun dochters krijgen daardoor alle aandacht, ook van tiental len Nederlandse wintersporters die hun afdalingen 20 minuten onderbreken om de fotosessie bij te wonen. Velen van hen ko men ook al decennia in het mondaine bergoord. „We heb ben koningin Juliana hier nog naar beneden zien zoeven, hoe wel ze al op zeer hoge leeftijd was", zegt één van hen, een Bra bander die niet met zijn naam in de krant wil. „En het mooiste is: ze stond er op zelf haar ski's te dragen." Marianne Roos uit Raalte ver blijft twee wintermaanden in het nabijgelegen Klostertal.„Zo'n fotosessie is openbaar, ik mag hier komen. En wij laten ze de rest van hun vakantie met rust, daar hou den alle Nederlandse toeristen zich aan. Ik kom ze geregeld te gen, want ik verblijf graag op het terras van Gasthof Post. De leden van de koninklijke familie en ik knikken elkaar goedendag, zo ver zijn we al." Ben* Ti:Liï2 tó kPn jL T dinsdag 28 februari 2017 Op m n buik liggen? Doe het lekker zelf! Jeroen Schmale Lech v' Vd Een selfie met de koning en koningin mag natuurlijk niet ontbreken, fotosanp DIT WIL JE! éénmalig bijbetalen €0 1GB data (4G) 9,00 p/mnd 100min/sms €2,00 p/mnd Toestelkrediet 9,00 p/mnd per maand TI-I.IÏ2 [Of:onbeperktmin/sms1GB:€24p/mnd min/sms Toestelkrediet onbeperkt min/sms Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1120(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7