Nieuwkoop geroemd na invalbeurt tegen PSV II 13 Antwan Tolhoek: 'Ik denk niet dat ze me dit door mijn neus zullen boren' „Op het eind deed hij het heel slim", roept Wijnstekers een mo ment in de extra tijd van de topper in De Kuip op in herinnering. „Bart kwam mee op en hij had de bal nog voor kunnen geven, maar zocht de cornervlag op. Daar hield hij de bal vast en de scheids floot af. Zo'n moment is toch nog leuk voor hem in zo'n belangrijke wed strijd." De 2-i-zege van de Rotterdam mers was daardoor een feit en Nieuwkoop had daar als vervanger van Karsdorp - die in de tachtigste minuut geblesseerd naar de kant moest - een aandeel in gehad. „Hij viel weer goed in", vond clubicoon en voormalig rechtsback Wijnste kers. „Het is heel moeilijk om ge lijk in het tempo van de wedstrijd mee te gaan. Dat deed hij uitste kend." Gérard de Nooijer (eveneens voormalig Feyenoord-verdediger) had ook genoten. „Bart is het type- Karsdorp: fel in de duels, met veel drive en energie. Een back zoals hij tegenwoordig moet zijn. Ik heb hem vroeger als jeugdspeler niet zien voetballen, maar later bij de beloften wel. Daar droeg hij laatst de aanvoerdersband en dat snap ik wel. Hij is een positief ingestelde jongen en gaat voorop in de strijd. Dat zien ze graag bij Feyenoord." Vertrouwen Dat trainer Giovanni van Bronck- horst Nieuwkoop inbracht en niet koos voor een gekunstelde oplos sing - basisspeler Terence Kongolo Met Bart staat er al een kandidaat opvolger voor Rick Karsdorp van de links- naar rechtsbackposi tie bijvoorbeeld - roemen De Nooijer en Wijnstekers. „Het toont wel aan dat Gio veel vertrou wen in hem heeft", meent De Nooijer. „Giovanni houdt de poppetjes op de juiste plaats. Dat doet hij goed", vindt Wijnstekers. „Bart zit eigenlijk elke week bij de selectie en je zag dat na de 2-1 Jan-Arie van der Heijden naar de bank rende om het feestje met alle bankzitters te vieren. Dat is de kracht van dit Feyenoord. Ze hebben vertrouwen in elkaar en daardoor valt Bart denk ik ook lekkerder in." Waar andere talenten Calvin Verdonk (PEC Zwolle) en Jari Schuurman (Willem II) kozen voor een verhuurperiode, besloot Nieuwkoop geduld te hebben. „Dat pakt nu goed uit", aldus De Nooijer. „Maar dat weet je natuur lijk nooit van tevoren. Het is wel zo dat hij straks gewoon in een kampioensploeg kan zitten en dan is hij de beoogd opvolger van Kars dorp. Ik hoop dat dit zijn door braak is." Wijnstekers sluit zich bij die woorden aan. „Hij is dit seizoen bijna altijd de vervanger van Kars dorp (zie kader) en hij heeft al meerdere keren laten zien dat hij dat goed kan. Hij speelt dan maar een paar minuten mee, maar mis schien moet je soms gewoon ge duld hebben. Als zelfs Dirk Kuyt al op de bank zit, kan een Bart Nieuwkoop dat ook overkomen." „Laat ik vooropstellen dat Kars dorp nog een jaar of twee bij Fey enoord moet blijven", besluit Wijnstekers. „Maar met Bart staat er al een kandidaat-opvolger, die misschien verdedigend zelfs wel sterker is. En als Bart komende zo mer liever kiest voor een uitstapje, zou dat zomaar naar een club als FC Utrecht of SC Heerenveen kunnen zijn." Route van de Tacx Pro Classic 2017 De wedstrijden van Bart Nieuwkoop dinsdag 28 februari 2017 Neeltje Jans .Kamperland Tholen Middelburg A/lissingen j, Terneuzen Hoewel Bart Nieuwkoop slechts tien minuten mee speelde in de topper Feyen- oord-PSV, kreeg hij na afloop alle lof toegezwaaid. De Thoolse vervanger van Rick Karsdorp stond zowel verdedi gend als aanvallend zijn man netje en toonde volgens Ben Wijnstekers en Gérard de Nooi- jer andermaal een goede ver vanger te zijn op de rechts backpositie. Mitchell Minnaard Vlissingen - Ben Wijnstekers MIDDELBURG. Antwan Tolhoek kijkt nu al uit naar de Zeeland Tacx Pro Classic. De ploeg van de wiel renner uit Yerseke - Team LottoNL- Jumbo - zal aan de start verschij nen, zo liet high performance ma nager Mathieu Heijboer weten tij dens de persconferentie. En Tol hoek gaat ervan uit dat hij de wed strijd mag rijden. „Ik denk niet dat ze me dit door mijn neus zullen boren", zei de jon geling (22) met een knipoog. „Ik heb hier nog nooit een échte wed strijd gereden, langs mijn eigen woonplaats. Dit is een mooie kans. Veel vrienden en bekenden zullen langs de weg staan." Ook Team Roompot-Nederlandse Loterij gaat van start in Middelburg, meldde oud-profrenner Johnny Hoogerland, nog altijd werkzaam voor die ploeg. Daarnaast is hij ook betrokken bij de Zeeland Tacx Pro Classic. „Ik mag de rondemiss uit zoeken. Tsja, niemand anders wilde naar mooie vrouwen kijken", ver telde hij lachend. „Daar zal binnenkort meer over be kend worden. Er komen een paar leuke acties aan." Zijn vrouw Gerda was tijdens twee eerdere edities van de Ronde van Zeeland ronde miss. Prominenten laten hun licht schijnen over de nieuwe Zeeuwse profkoers. Van links naar rechts: lljo Keisse (laatste winnaar Ronde van Zeeland Seaports), Antwan Tolhoek, Johnny Hoogerland, oud- Tour-winnaar Jan Jansen en Mathieu Heijboer, performance mana ger bij LottoNL Jumbo, foto dirk-jan gjeltema Bart Nieuwkoop speelde zondag zijn zevende wedstrijd dit seizoen voor Feyenoord. Voor de zevende keer fungeerde de Thoolse verde diger als invaller, voor de vijfde keer voor Rick Karsdorp. Vorig sei zoen speelde hij vijf keer in Feyen oord 1, telkens als basisspeler. TEGENSTANDER MIN. IN/UIT VOOR RESULTAAT DATUM De Graafschap SC Heerenveen AZ PEC Zwolle Roda JC Man. United* Excelsior** Zorya Luhansk* AZ Roda JC NEC PSV gewisseld gewisseld gewisseld Tonny Vilhena Eric Botteghin Eric Botteghin winst winst winst verlies gelijk winst winst gelijk winst winst winst winst Sven van Beek Rick Karsdorp Rick Karsdorp Jens Toornstra Rick Karsdorp Rick Karsdorp Steven Berghuis Rick Karsdorp gewisseld ingevallen ingevallen ingevallen ingevallen ingevallen ingevallen ingevallen League, KNVB-beker >n Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74