O CD O 12 ZE Kerkhove dendert door in Kuala Lumpur De Frel de beste in Grand Prix Roks blijft twee jaar langer aan bij Sparta Zeeland staat weer op de mondiale wielerkaart met de doorstart van de Ronde van Zeeland Seaports. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi in Kuala Lumpur. Ze ver sloeg bij Malaysian Open de Belgische Elise Mertens in straight sets. Het was haar eerste zege in een WTA-toernooi. Binnen anderhalf uur stonden de setstanden 6-4 en 7-6 op het scorebord. De tiebreak won Kerkhove met 7-4. Mertens was als zevende geplaatst in Kuala Lumpur. In de tweede ronde speelt Kerkhove tegen de winnares van het duel tussen de Oezbeekse Sabina Shari- pova en Su-Wei Hsieh uit Chinees Taipei. Kerkhove plaatste zich voor het hoofdtoer nooi door twee zeges in de kwalificatie. Stephanie de Frel uit Koewacht en Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland reden zich in de subtop dressuurwedstrijd in Oud Gastel in de prijzen. De Frel liep in de arena van ma nege Reigershof met de Sorento-zoon VMF Beach Boy in de Grand Prix naar de overwin ning (67,55). In de Prix Sint George eindigde de amazone van de VMF Stables uit Ellemeet met de mer rie Calrieta H op de vijfde stek (67,tt), achter Vincent Bol, die met De Kroo's Baltimore op 67,30 uitkwam. Wielrennen Sparta Rotterdam heeft het contract van Dolf Roks uit Dreischor met twee seizoenen ver lengd. Roks gaat zich volledig toeleggen op zijn rol als hoofd jeugdopleiding en legt zijn werkzaamheden als hoofd scouting om die re den neer. Hij blijft wel actief als lid van 'de technische driehoek', waarin naast Roks hoofdtrainer Alex Pastoor en diens assistent Michael Reiziger in zitten. „Het doet me goed langer aan de toekomst van deze club te mogen werken", vertelt Roks op de clubsite. „Op dit moment bestaat een be langrijk deel van onze A-selectie uit zelf opge leide spelers, de uitdaging is om ervoor te zor gen dat dit het geval blijft." Voetbal In Italië kunnen ze hun tra nen alvast drogen, want vanaf dit jaar is de Ronde van Lombardije niet meer de klassieker-afsluiter van het wielerseizoen." Met die uitspraak van de presentator van dienst gaat de persconferentie van de Zeeland Tacx Pro Classic, de opvolger van de Ronde van Zeeland Seaports, van start. Het ijs is meteen gebroken, maar belangrijker nog: Zeeland staat weer écht op de mondiale wieler kaart. Na een jaar afwezigheid keert de enige Zeeuwse profkoers terug op de kalender. En wel op zaterdag 14 oktober. Op zondag 5 juli 2015 finishte het profpeloton voor het laatst in Zeeland. Toen eindigde de tweede etappe van de Tour de France op Neeltje Jans. „Daarna hebben veel mensen aan mij gevraagd wanneer er weer eens een profkoers in de provincie kwam", vertelt Jo-Annes de Bat, gedeputeerde van de Pro vincie Zeeland. „Het is belangrijk dat de Ronde van Zeeland terug is. Fietsen hoort natuurlijk bij de pro vincie." Die zondag in juli staat in de boeken als het laatste wielerhoog- tepunt van Zeeland. Maar tegelij kertijd kan die dag ook gezien worden als het begin van het nieuwe project. „Tour-baas Chris tian Prudhomme heeft onze ogen geopend", legt Kees Bal, voorzitter van de organisatie, uit. „Hij zei: Jullie hebben de Zeelandbrug, Neeltje Jans; die aankomst kan concurreren met de mooiste aan komsten ter wereld." Door die uitspraak groeide het gemis van een Zeeuwse profronde bij Bal - en de mensen om hem In het verleden zijn we onze identiteit een beetje kwijtgeraakt heen - alleen maar meer. Daarom werden de schouders eronder ge zet. Het eerste doel: een nieuwe sponsor vinden. Want dat de pro vincie geen échte grote wieler koers meer had, was te wijten aan het ontbreken van een hoofdspon sor. Die geldschieter is er inmid dels. Wielermerk Tacx, ook shirt sponsor van ZRTC Theo Middel kamp, is de nieuwe naamgever van het evenement. Samen met de Provincie Zee land willen de organisatie en de hoofdsponsor uitgroeien tot de tweede grote wielerklassieker van het land. „Nu heeft Nederland maar één grote wedstrijd: de Am- stel Gold Race", aldus Bal. „Het is ons doel om de tweede grote klas sieker te worden. Nu hebben we nog een 1.1-status (het derde ni veau), maar we willen een ï.HC- koers worden (een wedstrijd van de buitencategorie)." Een ander belangrijk doel is het worden van een échte klassieker. „In het verleden zijn we onze identiteit een beetje kwijtgeraakt. Bijvoorbeeld toen we een drie daagse wedstrijd werden", ver volgt Bal zijn verhaal. „Die identi teit willen we nu weer terug. We willen ervoor zorgen dat renners vooraf weten wat ze bij ons kun nen verwachten, zoals dat bij echte klassiekers hoort." De koers gaat zaterdag 14 okto ber van start op het Abdijplein in Middelburg, de plek waar ook de bekendmaking plaatsvindt. „Het is fijn om in de hoofdstad van de provincie te starten. En het histo rische centrum levert mooie beel den op voor de kijkers", licht koersdirecteur Patrick Tolhoek de route toe. „Vervolgens rijden we door negen gemeentes, om na 200 kilometer te finishen op Neeltje Jans. Daar worden nog twee plaat selijke rondes van 14,7 kilometer gereden. De wind zal een belang rijke rol spelen." dinsdag 28 februari 2017 TENNIS PAARDENSPORT i ii Dolf Roks. VOETBAL Godfried Roemeratoe uit Oost-Souburg is door KNVB-coach Kees van Wonderen opge roepen voor een tweedaagse stage in Zeist voor spelers onder 18 jaar. Van Wonderen kreeg te maken met drie afzeggingen en riep FC Twente-verdediger Roemeratoe op als een van de vervangers. Hij meldde zich gisteren in Zeist voor de stage. Met de play-offs in het verschiet vergrootte De Ahaatjes in de recreatieve volleybalcompe titie van Sas van Gent de marge op de achter volgers. De koploper won zelf met 3-0 van De Waterneuzen en wreef zich in de handen met het resultaat tussen de nummers twee en drie. Savok/Outokumpu verloor met 2-1 van 100% SAS. u Marco Minnaard uit Wemeldinge is zondag in de Royal Bernard Drome Classic als 34e geëindigd. De wielrenner van Wanty-Groupe Gobert kwam 1.05 minuten na ritwin naar Sebastien Delfosse over de finish. Brian van Goethem uit Sluis kil deed zijn naam 'Brian Breakaway' een dag eerder weer eer aan in Omloop Het Nieuwsblad. Hij reed namens Team Roompot lang mee op kop, maar moest het doen met een 43e klassering. L De zaterdag- en zondagploeg van VC Vlissingen spe len vanavond een oefenwedstrijd. De zondag-hoofd klasser trapt om 19.30 uur in Zou- telande af tegen De Meeuwen, ter wijl de zaterdag derdeklasser het aan de Irislaan op neemt tegen Nieuwdorp. In Kapelle gaat de dorpsclub vanaf 20.00 uur de con frontatie aan met FC Dauwendaele, de huidige ploeg van oud-hoofd- coach Adil Fer- toute. cl Tacx Pro Classic wil klassieker worden Daniel Vervelde Middelburg - Kees Bal, voorzitter organisatiecomité

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73