II Mollen treffen regen en wind Minicarnaval in Philippine 7 Leuren in Hulst voor medaille, beker en eeuwige roem Leuren, het is zon traditie op carnavalsmaandag in Hulst waar niemand om heen kan. En zoals vaker bij carnaval zit er een wedstrijdelement in. Je doet mee voor de leut, maar ook voor de eer. ormaal loopt de Gent sestraat in Hulst vol Belgische shoppers, maandag wordt het straatbeeld gekleurd door Minions, kinderen in dieren- pakken en vrouwen in tule rok ken. De confetti vliegt je om de oren en de klanken van de Sjores Ambras Band nodigen iedereen uit om verder te lopen naar de Grote Markt. Het is nog vroeg, maar toch zijn verschillende groepjes alweer ac tief bezig met leuren. Andere car- navalisten kijken toe, terwijl ze wakker worden met een biertje in de hand. Jacqueline van de Voorde en haar vier vriendinnen doen er alles aan om kandidaten op hun hometrai ner te krijgen. Met hun felroze jog gingpakken, boa's en hoofdbanden is dat niet moeilijk. „Wij zijn een vaste waarde ge worden tijdens het leuren. Het is straattoneel waarbij niemand zich opgelaten of beledigd moet voelen. Iedereen praat met elkaar en doet mee", prijst Jacqueline het leuren aan. Het thema dit jaar is 'wie eb ut van ghin vrimde'. „Als je het van geen vreemde hebt, heb je het van je familie. Hier in Hulst zijn er fa milies die al generaties lang carna val vieren." De vijf vriendinnen besloten dan ook een spel te maken met foto's van koppels uit Hulst, een vorm van memory. „Mensen fietsen op onze hometrainer en te gelijkertijd moeten ze de juiste twee personen bij elkaar zoeken." Ondertussen kijken 'Pietjen en Boutjen', oftewel Erwin Vermeu- Hier in Hulst zijn er families die al generaties lang carnaval vieren len en Oswald de Bleijser, kritisch toe. Zij zijn dit jaar de jury. „Het origineelste groepje krijgt een me daille, beker en eeuwige roem. Al les uiteraard met een knipoog", legt Vermeulen uit. Naast memory, is er onder meer ook een wedstrijd 'achteruit raaije' op skelters en een 'eel Ulst bakt'- kraam. Domien van Acker uit Sint Jansteen waagt een rondje op een skelter. „Ik kom elk jaar naar het leuren kijken. Ik heb zelf eens mee gedaan als Kapitein Iglo, toen ver kocht ik bevroren vissticks." Zijn Vlaamse vriendin Tonia Van Peteg- hem komt eens mee kijken, maar écht begrijpen doet ze het niet. „Ik denk dat je hier mee opgegroeid moet zijn, in het Waasland wordt carnaval niet zo gevierd. Maar het is zeker leuk om eens te zien." NIEUW NAMEN Zondagochtend nog werd er tijdens de carnavalsdienst in de Heilige Jo seph Kerk van Nieuw Namen gevraagd te denken aan de carnavalsvierders. Bij de weer goden kwam het verzoek in elk geval niet aan. Nieuw Namen trof gisteren voor het tweede jaar op rij hondenweer. Regen kwam met bakken uit de lucht, vergezeld van rukwin den. Nieuw Namen moest het vanwege het slechte weer net als Terhole stellen met een tocht zonder grote wagens. PHILIPPINE Een kleine tocht voor de kleinsten. De kindercarnavaltocht in Philippine bestond uit twaalf kinderen en één wagen. Met het weer hadden de kleine Mosselkrauwers meer geluk. In Sas van Gent vertrekt er vandaag om 14.00 uur een kinderoptocht bij De Sta tie. Vanaf de Grote Markt in Hulst ver trekt om 19.00 uur een lampionnen- tocht. dinsdag 28 februari 2017 'Alles uiteraard met een knipoog' Felle pakjes moeten kandidaten naar de hometrainer lokken. Gertie de Boey Hulst Een 'eel Ulst bakt'-kraam ontbreekt niet op de Grote Markt in Hulst, foto s peter nicolai - Jacqueline van de Voorde Een wagen en twaalf kinderen bij de optocht in Philippine, foto peter nicolai De regen zorgt voor verlepte bloemblaadjes, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71