Mark Rutte gaat uit van 41 zetels Rondreizen f ly-d rives Kras.nl/rondreis 5 NOG 15 DAGEN of 0900-9697 „Je stelt racisme alleen maar uit, want als ze je niet willen verzin nen ze wel een reden." „Als je ziet wat wij als nieuwe par tij in acht weken hebben bereikt, ben ik heel trots." „Een flinke groep vrijwilligers, er ligt een programma, een boek, we hebben honderden leden. We worden warm onthaald." „Tja, we dachten daarover over eenstemming te hebben, maar zij vinden van niet. We zullen die zaak dus moeten afwachten." „Dat speelt ook nog, dat is niet prettig. Maar ik focus mij op de partij, het bouwen van onze mo vement. Die zaak wacht ik ook ge woon af." „Ja, dat mag hoor, haha." „Hoho, in de publieke ruimte. Ik vind het nog steeds een racistisch symbool. Dat moet je als overheid niet willen faciliteren." „Ja, wat kan ik zeggen. Ik sta hier gewoon achter. Zoals ik voor een ander soort politiek sta. Wen er maar aan, zou ik willen zeggen." „Ja, maar hallo, dat houdt niet in dat onschuldige burgers dat met de dood moeten bekopen. Het is een niet efficiënte, gevaarlijke techniek, een onrechtmatige. En nog steeds klinkt er geen harde 'nee' vanuit het politiekorps. Daar zit toch al een probleem, want de politie zou weer veel meer de- escalerend moeten werken. Niet willekeurig en onzorgvuldig men sen aanhouden." „Laat me een voorbeeld geven. Ik sta hierachter. Zoals ik voor een ander soort politiek sta. Wen er maar aan, zou ik willen zeggen Mensen die dementeren gaan soms in hun gedachtewereld terug naar hun jeugd. Dan kan het pret tig zijn om te genieten van dingen die aan hun cultuur verbonden zijn. Een dementerende uit Volen- dam vraagt een andere behande ling dan een dementerende met Marokkaanse roots. Dat is er nu niet op die uniforme afdelingen." „Nee, onzin. Want je moet je iden titeit niet hoeven verstoppen. Je huidskleur, je achternaam. Waan zin." Vliegreizen ENSCHEDE Minister-presi dent Mark Rutte denkt dat de PVV bij de Tweede Kamerver kiezingen van 15 maart 'slechts' vijftien zetels behaalt. Voor zijn eigen VVD gaat hij uit van exact dezelfde score als bij de vorige verkiezingen: 41. De premier zei dat vandaag tijdens een debat in Twente. Rutte ba seerde zijn voorspelling niet op zijn wensen, maar op zijn ver wachtingen. De VVD zou met 41 zetels ver uit de grootste partij van Neder land worden, ruim boven de PVV (15). De premier verwacht dat CDA de tweede partij van Nederland wordt met zeventien zetels. Ook PvdA (zestien), D66 (vijftien) en GroenLinks (veer tien) dicht hij goede scores toe in de verkiezingen. dinsdag 28 februari 2017 Hoe verloopt uw campagne? Wat is dat zoal? U haalde vooral de media door incidenten. Zo wil het Rotter damse antidiscriminatiebureau Art.1 u voor de rechter slepen omdat zij de naam van uw partij al in 2007 geclaimd zouden heb ben. En dat gedoe met uw vorige par tij DENK, is dat opgelost? Ze willen geld van u wegens con tractbreuk omdat u zich kritisch uitliet over hen. Tot slot dan toch een vraag over Zwarte Piet. U wilt hem helemaal verbieden. U weet dat u daarmee heel veel weerstand oproept. A Sylvana Simons vertelt met haar partij Artikel! 'een heel nieuw verhaal', foto robin utrecht een nekklem. Agenten moeten toch hun werk kunnen blijven doen? U wil 'cultuursensitieve zorg'. Wat is dat? ftl U ziet niets in anonieme sollici taties bij de overheid? Maar u gaat sterk uit van een rooskleurige wereld. Zoiets kan toch helpen? 8 dagen v.a. 319 Colombia 18dgn v.a. 1949 Koloniale steden, koffieplantages en tropische stranden Costa Rica 14dgn v.a. 1629 Regenwouden, vulkanen en exotische stranden Griekenland isdgnv.a.399 Indrukwekkende ruïnes, bergdorpjes en mythologie IJsland 6dgnv.a. 899 Spectaculaire watervallen, geisers en gletsjers Iran 15dgnv.a. 1729 Levendige bazaars, theehuizen en authentieke steden Kroatië 8dgnv.a. 679 Pittoreske dorpjes, kustlijnen en natuurpracht Marokko 8dgnv.a. 579 Sfeervolle koningssteden, Atlasgebergte en oases Spanje 8dgnv.a.319 Mooie landschappen, tapas en charmante steden. Sri Lanka i7dgnv.a.1159 Tempels, historie én het strand van het 'Gezegende Eiland' 70 cpg ANVR N.vfl'J/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5