P A 'Minder regeldruk, meer gezond verstand en meer vrijheid aub' hrjJdjgrrfJzjfj, nJ P 4 Interview Sylvana Simons verkiezingen 15 maart Met een boek 'verdiept' het ArtikeH van Sylvana Simons deze week het verkiezingsprogramma van haar partij. zj jj \J ZJ ELKE PARTIJ HEEFT HAAR STOKPAARDJES MAAR WAT HOUDT U BEZIG? Nadat Sylvana Simons met veel bombarie haar vorige partij DENK de rug toekeerde en een eigen partij oprichtte, is het vrij snel stil geworden rond de voormalige presentatrice. Nu ligt er een boek in de winkels, waarmee ze haar kiezers hoopt te overtuigen op haar Artikeli te stemmen. „Nee, eerder een nadere uitleg over onze idealen. Het is een verdieping. Wij vertellen een heel nieuw verhaal in wat ver der een traditioneler politiek veld is. Dit is een tooi om op een nieuwe manier naar de samen leving te kijken. Wij pleiten voor fundamentele gelijkwaar digheid van mensen. Dat ver haal kennen de mensen niet goed." „Niet op onze manier. Niet zo vergaand. En we horen wel veel over gelijkwaardigheid, maar ze belijden het niet." „Pas nadat maatschappelijke orga nisaties hier een punt van maak ten. Dat is ook het punt: het is symptoombestrijding van discri minatoir beleid dat al jaren gang baar is. Wij zijn nodig om een fris geluid te laten horen." „Dat is nog eens een discrimina toire maatregel. Dat moet je dan op alle vluchten toepassen. Ik durf bovendien de stelling wel aan, dat dit helemaal niet zo effectief meer is. Er zijn nogal wat alternatieve routes voor drugssmokkel. Kijk naar de havens." de mond het parool van minder regels - behalve dan voor de bad guyscriminelen, banken en sjoe melende eurolanden. Vooral wijkverpleeg kundigen en docen ten mogen zich verheugen op een regelarme lente. Méér vertrou wen in de pro fessional, maar komt er ook wat van terecht? Het huidige kabi net zegt de admini stratieve lastendruk met 2,5 miljard euro te hebben vermin derd. Maar tegelijkertijd was er ook het fiasco met de pgb-declara- ties en met zzp'ers die door een averechts uitgepakte deregulering plots brodeloos werden. Dat is vaak het probleem: beleidsveran deringen, hoe goed bedoeld ook, leiden niet zelden tot bureaucrati sche rompslomp. De SGP komt met het idee van een schrapwet, waarin in één keer korte metten gemaakt kan worden met overbodige of knellende re gelgeving. Maar de ontvangst is tot dusver lauw: de politieke concur rentie hoont vooral dat de staat kundig gereformeerden met nieuwe regelgeving oude regels willen tegengaan. Dat schiet niet op. Toch vindt Van Houwelingen dat een schrapwet een kans ver dient. „Iets meer vrijheid. Regels moeten in ons belang zijn en niet doorslaan." Een restaurant beginnen, dat gaat niet zomaar. Jan van Houwelingen kan erover meepraten. Hij weet nog goed, hoe twee mannen het dak beklommen van zijn nieuwe zaak in het Bra bantse Haren om te controleren of alles aan de geluidsnormen vol deed. We gaan geen muziek draaien, had hij nog gezegd. Maar die opmerking was aan dovemans oren gericht: een akoestisch onder zoek was een vereiste. En zo'n af zuiginstallatie kan best lawaai ma ken. „Totdat die mannen op het dak opeens zeiden: wacht even. Bleek dat er een auto langskwam en men niets anders meer hoorde. Zo stil was dat ding. En ik was 1.500 euro lichter." Van Houwelingens humeur heeft er niet onder geleden. Maar och, wat zou het hem een lief ding waard zijn als de regeldruk wordt verlicht. Nu is hij dagelijks minstens een uur kwijt aan het invullen van papieren. Want zijn zaak kan nog zo brandschoon zijn, als hij een vinkje vergeet te zetten, kan hij zo tegen een boete voor hygiënische tekort komingen oplopen. „We zijn maar met zijn tweeën, ik kan die tijd echt veel beter besteden." Kan dat nou niet menselijker, logi scher? Wie de verkiezingspro gramma's doorvlooit, ziet louter bijval. Alle partijen belijden met Regels moeten in ons belang zijn en niet doorslaan Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5/8 dagen Bohemen en Praag 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8/10 dagen Boedapest en omgeving Balatonmeer en Boedapest 5/8 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein en Passau 8-daagse stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam dinsdag 28 februari 2017 'Wij staan voor een fris geluid' Tobias den Hartog Den Haag Is dit boek nu eigenlijk uw verkiezingsprogramma? Huidige partijen pleiten daar toch ook voor? Over etnisch profileren is toch scherp debat gevoerd? U pleit bijvoorbeeld voor het stopzetten van 100 procent drugscontroles bij vluchten van uit Suriname. Dat is toch effec tief beleid gebleken? U wilt ook een verbod op 'ge vaarlijke arrestatietechnieken', tegen de achtergrond van de dood van Mitch Henriquez na —Laurens Kok Waar moeten de verkiezingen volgens u over gaan? Mail naar: verkiezingen@persgroep.nl Jan van Houwelingen II v.a. slechts Brochure en (Q318) 58 09 58 boekingen: ,1* 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. I<ame.r eftcl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 17 april/1, 8,15, 22, 29 mei 5,12,19, 26 juni 5,10 juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 17 april 1,15, 20, 29 mei 3,12,17, 26 juni 1,10,15,24 juli etc. Vertrekdata: 10 april 1,15, 22 mei 12,19 juni 10,17, 24 juli 7,14 aug etc. Vertrekdata: 17 april 1,15 mei 12, 26juni5,10, 24juli/7,14 aug etc. Vertrekdata: 24 april 22 mei 19 juni 17 juli 714 aug 11, 25 sept/9 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4