Film over Vlissingse groenteboer Trimpe Burgemeesterspost van Borsele in trek 8 WONINGMARKT NIEUWBOUW De woningmarkt trekt weer aan en daarbij is nieuwbouw populair. Zo ook voor Regina Wielders uit Vlissingen. Ze kleed haar woning bijna volledig nieuw aan. Ze werkt samen met John Albert Jansen (Oogland Filmproducties), producent en regisseur van vele documentaires. Zijn laatste film 'Verloop van Jaren. Dichter bij Remco Campert' ging afgelopen november in première bij het In ternational Documentary Film Festival in Amsterdam. De opnames van de Vlissingse documentaire, met als titel 'Ver lies kun je niet betalen', zijn al gaande. Flet streven is de film in de loop van volgend jaar uit te brengen. Om de financiering rond te krijgen is gisteren een crowd- fundingsactie begonnen. Het streefbedrag is 20.000 euro. De groentezaak van Adrie en Francien Trimpe, in de oude bin nenstad van Vlissingen, bestaat 85 jaar. Adrie begon op zijn veer tiende in de zaak, die toe nog van zijn vader was. In 1957 trouwde hij met Francien en nam hij de win kel over. Inmiddels zijn Adrie en Francien op leeftijd en slecht ter been. Toch werken ze nog altijd 14 tot 16 uur per dag. Zestig jaar gele den zijn ze voor het laatst op va kantie geweest. De vraag is hoe lang zij het nog volhouden. Wordt het sluiten van de winkel onver mijdelijk? Helge Prinsen kwam op het idee voor een film dankzij de por tretten die ze wekelijks op Twitter maakt van markante Vlissingers. „Adrie Trimpe was het eerste por tret en tot nu toe kreeg dat de meeste reacties van allemaal. Overweldigend zelfs. Adrie Trimpe spreekt aan." Het was een verhaal dat 'voor het oprapen' lag, aldus Prinsen. „Naarmate ik meer van Adrie en Francien te horen kreeg, viel ik van verbazing in ver bazing: het harde werken, hun twee appartementen aan de bou levard, de tegenstellingen, de dia logen die bijna alle 'goud' zijn. Maar het meest spreekt me de ma nier aan waarop ze leven, of liever gezegd: wérken totdat het echt niet meer zal gaan. En die tijd na dert met rasse schreden." Meer informatie over de crowd - fundingsactie: cinecrowd.com/verlies HEINKENSZAND Op de vacature van burgemeester in Borsele heb ben 22 mensen gesolliciteerd. Vier vrouwen en 18 mannen willen Jaap Gelok opvolgen als boegbeeld van de gemeente. Onder de sollicitanten zijn vijf CDA'ers, twee personen zijn lid van een lokale partij, twee zijn lid van de PvdA en nog eens twee dra gen het gedachtegoed van de Christenunie uit. De overige drie sollicitanten zijn lid van de WD, D66 en SGP. Van acht sollicitanten is de poli tieke voorkeur niet bekend. Kandi daten hoeven dat ook niet bekend te maken, de politieke kleur weegt niet mee in de afweging of iemand geschikt is voor de functie. Wat leeftijd betreft liggen de sollicitan ten nogal uiteen. De jongste is 31 jaar en de oudste is 59. Het aantal sollicitanten met be stuurlijke ervaring is hoog. Elf mensen hebben nu een politiek- bestuurlijke functie. De overige elf werken nu in het bedrijfsleven en onder hen zitten zeven kandidaten met politiek-bestuurlijke ervaring. Dat veel sollicitanten al ervaring hebben in het openbaar bestuur past goed bij de profielschets die de gemeenteraad heeft opgesteld. Daarin staat dat de gemeente op zoek is naar een man of vrouw met ruime politieke ervaring. Jaap Ge- lok gaat per 1 mei met pensioen. Regina Wielders heeft net de knoop doorge hakt over de kleur van de keukenkastjes. Rond 4 mei hoopt ze met haar gezin te verhuizen naar het Vlissingse nieuwbouwpro ject Willem Ruysstraat. Dat be tekent: shoppen. Want de keu ken is niet het enige wat nieuw aangeschaft wordt. Wouter Bastian van de Keuken kampioen heeft in de Willem Ruysstraat vijftien keukens lo pen. „Mijn eigen gastvrouw heeft daar ook een nieuwbouwhuis ge kocht. Ik zie de laatste jaren de handel aantrekken. Hier lopen ook stellen in en uit van de laatste bouwfase in de Mortiere, van Rit- tenburg.en dan hoor je vaak, als ze hier klaar zijn: 'nou nog even verder op de woonboulevard een bank halen." Regina Wielders bivakkeert tij delijk in de gemeubileerde vakan tiewoning van haar moeder, samen met man, dochter Livia, drie katten en een hond. „Ons oude huis was onverwachts binnen één week ver kocht", vertelt Regina. „We hebben de grote spullen die we mee willen nemen, zolang op- Een woning van boven naar beneden aankleden is altijd leuk natuurlijk geslagen in een loods. Maar qua in terieur gaan we eigenlijk helemaal nieuw. Alle kleine nieuwe interi eurspulletjes liggen hier nu her en der in mijn moeders huis opgesta peld. Het wordt aardig vol! Bij Car petright in Vlissingen hebben we mooie pvc-vloerbedekking uitge zocht die ideaal is in combinatie met de vloerverwarming. De keu ken komt van De Keukenkampioen in woonboulevard De Mortiere, raambekleding halen we ook daar, bij Blankenburgh Homestyle. De eetkamertafel en stoelen hebben we gekocht bij woonboulevard Poortvliet, voor de tuin hebben we samen met de andere buren geke ken bij Zeeland Tuinmaterialen." One stop shopping (alles op de woonboulevard halen) is favoriet bij consumenten, zegt Ronald Matteman van Carpetright in Vlis singen. „Met een beetje geluk komt dat hier straks ook. Een nieuwbouwwoning van boven naar beneden aankleden is altijd leuk natuurlijk. Dat tikt lekker aan." In 2008 ging het hard naar be neden, nu gaat het andersom, zegt directeur Hermen Bouwman van woonboulevard Poortvliet. „Sinds anderhalfjaar is er een duidelijke toename. Als we in het voortraject bij nieuwbouw betrokken wor den, levert dat vaak mooie resul taten op. Wij maken complete in richtingsplannen voor nieuw bouwwoningen. Als mensen dat willen, nemen we daarin de be staande meubelen mee, maar vaak past dat niet. Dan wordt hier alles in één keer bij elkaar gewinkeld." De Willem Ruysstraat is één Bouwsector in Zeeland groeit Voor de bouwsector in Zeeland was 2016 een fantastisch jaar. Dat blijkt uit een Zeeuwse verta ling van ZB Planbureau van de nieuwste CBS-cij- fers over de bouwpro ductie. Ten opzichte van een jaar eerder groeide de omzet in de Zeeuwse woningbouw met twintig procent, tegenover zes procent landelijk. In to taal werd in Zeeland voor 329 miljoen euro aan bouwwerken geprodu ceerd. Bij tien procent van de bouwproductie in Zeeland ging het om wo ningen. De totale Zeeuwse woningvoor raad steeg daardoor vorig jaar met 734 wonin gen tot een totaal van 184.345 De bouwproduc tie is ondanks de sterke groei bij lange na nog niet op het peil van voor de crisis. In het topjaar 2008 werd in Zeeland voor 557 miljoen euro ge bouwd. van de vele nieuwbouwprojecten die Zeeland telt. „Na een lastige periode zien wij sinds een jaar of twee dat het weer aantrekt", zegt Barry Schroevers, assistent vesti gingsmanager van Raab Karcher Middelburg. Kopers in het nieuwbouwpro ject Willem Ruysstraat konden bij Raab Karcher een keuze maken uit tegels en sanitair. „De nieuw bouwprojecten gaan erg goed. Daarnaast doen we veel renovatie. Ook daar zien we dat mensen weer durven investeren in badkamer en keuken. Bovendien zijn wij niet al leen afhankelijk van de verkoop van tegels en sanitair: Raab Karc her zet behoorlijk wat bouwmate rialen af. De keerzijde van de ex- Met nieuwbouw heb je vaak tien klanten tegelijk plosieve groei die we nu doorma ken, is dat we soms moeite hebben om de werkzaamheden verricht te krijgen. Wij werken met eigen te gelzetters en keukenmonteurs en daarnaast een groep onderaanne mers. Veel mensen die in de bouw werkzaam waren, hebben toen het slecht ging voor ander werk geko zen en jongeren besloten een an dere studierichting te kiezen. We proberen het op te vangen door onder meer jongeren in de praktijk het vak van tegelzetten te leren." Tuin als sluitstuk Jos Roelse, eigenaar van Zeeland Tuinmaterialen: „Wij merken één op één dat de bouw aantrekt. Bij elke nieuwbouwwijk die op Wal cheren opgeleverd wordt, en ook wel daarbuiten, zitten wij in het rijtje met offertes dat wordt aan gevraagd voor het plaatsen van schuttingen. Wij halen daarvan zo'n driekwart binnen. Wat vaak gebeurt is dat één van de buren uit zo'n rijtje komt binnenlopen en vraagt: „Wat is je prijs voor zestig meter schutting?" Maar bij Zeeland Tuinmateria len maakt nieuwbouw nog geen vijf procent van de omzet uit, want de tuin is bij nieuwbouw al tijd het sluitstuk. Tegen de tijd dat daar over nagedacht wordt, is er geen budget meer, is onze erva ring. We hebben nu een aanvraag voor de Willem Ruysstraat liggen voor twaalf woningen. Dat is ook waarom we toch graag met de nieuwbouw meedoen: je hebt vaak tien klanten tegelijk." dinsdag 28 februari 2017 PC Er wordt gewerkt aan een do cumentaire over de 83-jarige Adrie Trimpe uit Vlissingen, waarschijnlijk de oudste groen teboer van Nederland. Initia tiefnemer van de film is free lance journalist Helge Prinsen. Rolf Bosboom Vlissingen Francien en Adrie Trimpe in hun groentewinkel, foto ruben oreel De keukenkastjes worden wit - Ronald Matteman, Carpetright - Jos Roelse, Zeeland Tuinmaterialen Van boven naar beneden, vlnr: Regina Wielders bekijkt samen met dochter Livia de voortgang in haar nieuwbouwwoning in de Willem Ruijsstraat in Vlissingen. De kleine spulletjes zijn tijdelijk meegenomen naar de vakantie woning van haar moeder. Er wordt een nieuwe keuken uitge zocht voor de woning. Zowel de binnenkant als de buitenkant wordt aangepakt. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38