II Gemeente onderzoekt eigen online diensten Lessen gemeentepolitiek voor Middelburgers en Vlissingers Gemeenteraad Middelburg kiest voor andere aanpak Walchers zorgloket 7 Verbazing bij het CDA over de bittere reactie van andere coalitiepartijen over Porthos-standpunt. „We waren vanaf het begin kritisch." Als een huisarts, een maatschappelijk werker of een wijk verpleegkundige vindt dat een echt paar hulp nodig heeft wegens dementie, dan moet die hulp er komen. Dan moet het niet we ken en nog eens weken duren voor iedereen bij Porthos zijn goedkeuring geeft, aldus Jan Zwemer en Krijnie Hoek. De beide Middelburgse CDA-raads- leden vinden dat zorgverleners moeten bepalen of iemand hulp nodig heeft. Daarom steunden ze vorige week een amendement van D66 om Porthos te hervor men tot een centraal informatie punt voor de inwoners. „Nu is dat Walcherse zorgloket veel te bureaucratisch en uitgegroeid tot een bolwerk." Hoek: „Het duurt te lang voor Porthos iets regelt. Er is te veel bureaucratie, er wordt te veel ge werkt met afvinklijstjes. Soms moet voor een handtekening een document vanuit Middelburg eerst naar Veere of naar Vlissin- gen." Dat laatste wordt ten stel ligste ontkend door manager Ju dith van Diemen van Porthos. „Zo werken wij niet." Hoek stelt echter dat ze dat wel degelijk ge hoord heeft van een medewerker van jeugdzorginstelling Inter- vence. Van Diemen kan dan niet plaatsen. Met grote nadruk: „Wij werken met een registratiesys- teem op elke locatie. Dat heen en weer sturen van documenten, dat doen we niet." Directeur Nelleke Groenewegen van Inter- vence zegt in een reactie dat ze dit ook niet kan plaatsen. „Het raadslid moet zich vergissen." Ze vertelt dat ze aanwezig was bij het bezoek van een delegatie van de Middelburgse raadsleden aan Intervence en dat dit beslist niet gezegd is. Ook geeft Van Diemen aan dat bij dementie er gewerkt wordt met casemanagers. „Als die vinden dat er iets moet ge beuren, dan gebeurt dat ook. Daar gaan geen weken over heen." Verder is de werkwijze Geen eigenstandige organisatie maar een platform voor alle zorgaanbieders van Porthos niet gericht op for mulieren en afvinklijstjes, maar juist op het in gesprek gaan met cliënten om te kijken wat nodig is, conform de visie van de Wal cherse gemeenten, zegt Ruth de Bruin namens de wethouders van Middelburg, Veere en Vlis- singen. De beide CDA-raadsleden zijn nog steeds verbaasd dat tijdens en na de bewuste raadsvergade ring leden van andere coalitie partijen zo bitter reageerden op de steun van het CDA voor het amendement, waardoor het werd aangenomen. Ze wijzen erop dat ze vanaf het begin heel kritisch de vorming van Porthos volgden. Met name Zwemer stelde keer op keer vragen over de gang van zaken bij Porthos. En hij stuurde op 19 januari nog een notitie naar alle fracties waarin duidelijk staat dat er ge kozen moet worden voor een an dere richting. Hoek en Zwemer willen zich nog niet uitlaten of het Middel burgse 'Porthos Light' straks sa menwerkt met Porthos Vlissin- gen en Porthos Veere. „Eerst kij ken wat we willen, dan kijken hoe we het doen." En ze sluiten daarbij niet uit dat er eventueel wordt samenge werkt met bijvoorbeeld het zor gloket dat nu actiefis op de Be- velanden. Wat beide CDA'ers betreft is al voor de zomer dui delijk wat voor soort nieuwe or ganisatie er komt en moet dat eind dit jaar dat een feit zijn. De gemeente Middelburg biedt steeds meer diensten via internet aan. Maar wat vinden de inwoners eigenlijk van die diensten en hoe ze worden aangeboden? Die vragen moeten de komende maanden worden beantwoord door een on derzoek onder Middelburgers. De gemeente mist het inzicht van inwoners op het gebied van kennis, houding en gedrag bij het wel of niet afnemen van online diensten. Claudia de Keijzer van Hogeschool Zeeland is gevraagd daar onderzoek naar te doen. Zij loopt stage bij de afdeling bestuurs- ondersteuning van de gemeente en gaat meningen van Middelbur gers verzamelen. Dat doet ze via in terviews met mensen. De hulp van inwoners zeifis dus hard bij nodig, schrijft de gemeente in een oproep. De Keijzer wil ge sprekken voeren die ongeveer een kwartier in beslag nemen. De ge meente benadrukt dat zorgvuldig met de verstrekte informatie wordt omgegaan. Middelburgers die erva ring hebben met de online dienst verlening van de gemeente en wil len meewerken aan dit onderzoek, kunnen zich melden bij Claudia de Keijzer. Zij is bereikbaar via e-mail: c.de.keijzer@middelburg.nl en tele foon: 0118-675398. Inwoners van Vlissingen en Mid delburg die zich afvragen wat een raadslid en een wethouder moeten doen om de gemeente te besturen, kunnen dat in zes bijeenkomsten in het stadhuis van Vlissingen en het stadskantoor van Middelburg te weten komen. Een jaartje voor de gemeenteraadsverkiezingen krijgen belangstellenden de gele genheid uit te vinden hoe de lo kale politiek werkt en hoe ze daar zelf aan kunnen deelnemen. Het zou mooi zijn als ook jongeren zich opgeven voor de cursus Politiek Actief Geïnteresseerden hebben tot en met vrijdag 17 maart de gelegen heid zich op te geven voor de cur sussen. Behalve inzicht in de wer king van de (gemeentelijke) poli tiek leren de cursisten ook debat teren. Aan de door ProDemos ge geven lessencyclus kunnen dertig mensen (15 uit Middelburg en 15 uit Vlissingen) meedoen. Ze kun nen zich opgeven via griffie@mid- delburg.nl of griffie@vlissingen.nl Ze moeten een korte motivatie meesturen waarom ze de cursus willen volgen. Zes kandidaten, van wie vijf uit Vlissingen, gaven zich tot gisteren al op. De Vlissingse raadsgriffier Floor Vermeulen is er blij mee. Ze hoopt vooral dat ook jongeren reageren. „Dat kan vers bloed in de gemeenteraad opleve ren, maar ook interesse in het be stuur van wijk- en dorpsraden." dinsdag 28 februari 2017 WA CDA'ers willen een Porthos Light Emile Calon Middelburg Jan Zwemer en Krijnie Hoek: „Het duurt te lang voor Porthos iets regelt. Er is te veel bureaucratie." foto dirk-jan gjeltema - CDA'ers Hoek en Zwemer Maurits Sep Middelburg In veel andere plaatsen konden inwoners al eerder lessen vol gen over lokale politiek. Middel burgers en Vlissingers kunnen nu ook een gratis cursus 'Poli tiek Actief' volgen. René Hoonhorst Vlissingen - Floor Vermeulen, raadsgriffier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37