Nederland - Italië 25 Red Buil maakt valse start op eerste testdag in Formule 1 Eindelijk rijdt Max Verstappen vandaag zijn eerste rondjes in de RB13, de nieuwe bolide van Red Buil Racing. Slechts om te testen, maar de 19- jarige Limburger kan niet wachten. Als een dartelende koe die weer de wei in mag, na een lange winter op stal. Zo zal Max Verstappen zich voelen als hij vanochtend in Spanje eindelijk het gaspedaal naar de bo dem van zijn nieuwe speeltje trapt. De RB13, waarin hij het komend seizoen nóg beter hoopt te doen dan in 2016 (vijfde in het WK en één GP-zege). Die vermaledijde winterstop. Liefst was Verstappen na de laatste afspraak in Abu Dhabi, afgelopen november, gewoon door blijven karren. Vrij met de feestda gen, oké. Maar dat oeverloze voor- beschouwen, daar krijgt de 19-ja- rige Limburger zo langzamerhand een punthoofd van. Verstappen herhaalt onverstoor baar de teksten die hij al honderd keer heeft geroepen over de nieuwe auto en zijn verwachtingen, omdat dat nu eenmaal van hem verwacht wordt als een van de topacts uit het Formule t-circus. Maar heel veel zegt hij niet. De sportman in hem die geboren is om te racen, ont waakt pas écht uit zijn winterslaap als de motor weer gaat ronken. Selfies „Deze winter zonder auto heeft lang geduurd", beseft teambaas Christian Horner. „Max en ook Da niel (teamgenoot Ricciardo, red.) zijn voornamelijk druk geweest met het posten van selfies uit de sportschool. Hopelijk hebben ze die niet allemaal op één dag genomen en zijn ze beiden topfït hierheen gekomen voor de testdagen." Ze mogen beiden voorafgaand aan het seizoen namelijk maar vier dagen die auto in, verdeeld over deze en volgende week. „Heel wei nig", vindt Horner. „Ik denk niet dat er een andere sport is waarin je zo weinig oefentijd krijgt als in de Formule 1." En dan was de eerste testdag er gisteren ook nog een met een valse start voor de Britse renstal, op het Circuit de Catalunya waar Verstap pen negen maanden terug zijn his torische zege boekte. De eerste auto die er strandde? De RB13 van Ricci ardo. Al na vier rondjes, vanwege een technisch mankement. De eerste twijfels over de be trouwbaarheid van de bolide sta ken de kop al op. Voorzichtig dan, want het verleden heeft wel laten zien dat conclusies trekken op grond van alleen testdagen niet al tijd een goed idee is. Vorig jaar de snelste auto in de tests? De Ferrari, die vervolgens niet één van de 21 races won. 3--J v Waar het in Spanje vooral om draait is fmetuning. Vaar dus vooral niet blind op rondetijden of de werve lende berichtjes waarmee de teams de timelines van Facebook en Twit ter vullen. Hoe geweldig ze hun ei gen auto allemaal ook vinden, teams zijn in Spanje net zo goed nog verstoppertje aan het spelen, zand in de ogen van de concurren tie aan het strooien en aan het spie ken bij de buren. Haaienvin Wel of geen haaienvin achterop de wagen? Of een ingekorte vin met een hap eruit, zoals Mercedes even probeerde? En wat te denken van de Pingu-neus voorop de auto van Verstappen? Of Rob Marshall, tech nisch chef van Red Bull, die vondst even toe wilde lichten. „Nou... ehm, het is dus een neus met een gat erin, zoals iedereen kan zien. Meer kan ik er nu ook niet over zeggen." Gouden eieren, of foefjes die nog voor Melbourne al bij het grof vuil liggen? In deze fase is alles nog trial- and-error, zonder dat het je meteen WK-punten kost. Straks in Austra lië kan er zeker bij de meer vermo gende teams zomaar een compleet doorontwikkeld model op de grid verschijnen. Ook daarom blijft Verstappen liefst nog ver van diepgaande voor beschouwingen. Ook gisteren, toen hij tussen het vervelen door met ma, pa en zus Victoria alvast even kwam buurten in de paddock en wat tijd vrijmaakte voor een inter view met zijn eigen website. „De auto ziet er erg cool en agressief uit", vertelde hij nog eens. „Maar ik hoop vooral dat-ie ook erg snel is." Dinsdag 28 maart I 20.45 uur I Amsterdam ArenA Beleef deze wedstrijd samen met familie en vrienden! Tickets al vanaf 25,- (categorie 4) V/A' Ga naar pzc.nl/oranje dinsdag 28 februari 2017 Ontwaakt uit winterslaap Arjan Schouten Barcelona AT Max Verstappen bleef giste ren in de paddock. Zijn teamge noot Daniel Riccardo mocht in Barcelona wel al rondjes rijden in de gloednieuwe RB13. fotosanp De RB13 van Daniel Ricciardo moest in de ochtendsessie na vier testrondjes worden weg- getakeld. In de middag hield de accu er na vijftig ronden mee op. *STON MARTIN SIEMENS IBM an**y8? Red BulL_ II 5r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27