Verbij voelt zich geen Feyenoord stopt werklust en kracht in topper 22 De tomeloze energie die Feyenoord zondag in de kraker stopte, was die van een ploeg die hoe dan ook de titel wil. De fictieve energierekening werd betaald door verliezer PSV. Vijf momenten waarop het knetterde in de Kuip. Kort Quote van de dag Pech Top Straf Verbij is een perfectionist, de lat ligt altijd hoog, zelfs na winst komt hij standaard met punten van kritiek. „Erg is dat niet, dat maakt hem ook zo goed", zegt zijn coach Gerard van Velde. Verbij beschikt over 'heel veel dingen die je nodig hebt om goed te zijn', aldus Van Velde. Op schaats- technisch vlak, maar ook op het ge bied van uithoudingsvermogen, kracht en concentratie. „Hij laat zich niet gauw gek maken. Normaal gesproken rijdt hij vier goede af standen, al maakte hij nu een fout", zegt Van Velde, doelend op de laat ste t.ooo meter tijdens het WK waarbij de klassementsleider bijna onderuitging. „Dan schrik je wel even. Gelukkig hield hij 'm uitein delijk." Zelf dacht Verbij op dat mo ment ook in een fractie van een se conde: titel weg. Van Velde noemt Verbij een de gelijke schaatser. „Dat hij doorgaans vier goede afstanden kan rijden tij dens een toernooi, is een van zijn talenten." In tegenstelling tot de andere Nederlandse deelnemers in Calgary won Verbij tijdens het WK geen enkele afstand. Ronald Mul der en Kjeld Nuis vertrokken giste- i In tegenstelling tot Muideren Nuis won Verbij geen enkele afstand bij het WK ren naar huis met een verbetering van het Nederlands record op res pectievelijk de 500 en de t.ooo me ter. Wringt dat? „Nee", zegt Verbij. „Afstanden winnen was hier niet mijn missie. Het draaide om het Sporting laat Dost niet gaan Bas Dost (foto) blijft definitief bij Sporting Lissabon. Voor de topscorer van Portugal was interesse van het Chinese Tianjin Quanjian, dat een bod van 40 miljoen euro deed. „Maar ik stond er zelf ook niet om te springen", zegt Dost over de afgeketste deal. Vandaag sluit de transfermarkt in China. Ajax boekt miljoenenwinst Ajax heeft afgelopen halfjaar een nettowinst van 29,5 miljoen euro geboekt. De voetbal club compenseerde het mislopen van de landstitel en van deelname aan de Cham pions League onder meer met de verkoop van Arkadiusz Milik (32 miljoen), Jasper Cil- lessen (13) en Riechedly Bazoer (12). Vujicevic weg bij Heracles Het contract tussen Heracles Almelo en Da- rio Vujicevic is per direct ontbonden. Op ei gen verzoek gaat de 26-jarige Duitse Kroaat de komende maanden individueel werken aan zijn fysieke herstel. Vujicevic kwam in 2012 over van FC Twente, maar werd door tal van blessures nooit een vaste waarde. Götze nog langer buitenspel Mario Götze blijft voorlopig afwezig bij Bo- russia Dortmund. De 24-jarige international heeft last van een stofwisselingsstoornis en wordt de komende tijd uit de selectie ge houden, meldde de club. Flitsen 'Ik geloof ineen schone sport en verstrek geen verboden supplementen' dinsdag 28 februari 2017 Wesley Sneijder en Nigel de Jong hebben met Galatasaray de Turkse topper tegen Be- siktas verloren met 0-1. De achterstand op de koploper is opgelopen tot tien punten. Voormalig hoofdcoach René Trost gaat per direct aan de slag als assistent-trainer van Yannis Anastasiou bij Roda JC. Tennisser Roger Federer heeft zijn eerste partij sinds zijn achttiende Grand Slam-zege overtuigend gewonnen. In Dubai rekende de Zwitser in de eerste ronde binnen het uur af met de Fransman BenoTt Paire: 6-1 6-3. 4 Doelman Ser gio Asenjo van Villarreal heeft voor de vierde keer in zijn voetballoop baan een voor ste kruisband gescheurd. In het duel met Real Madrid blesseerde de Spanjaard zich voor de eerste keer aan zijn linkerknie. 20 Tennisster Kiki Bertens heeft haar hoogste klassering op de wereldrang lijst bereikt. Ondanks een vroege uit schakeling in Dubai steeg ze drie plaatsen naar de twin tigste plek. 2 Mohamed El Makrini (Roda JC) en Danilo Pantioc (Excel sior) zijn voor twee duels plus één voor waardelijk ge schorst. Beide spelers kregen rood in de laat ste speelronde. Hij is 22, maar begin bij Kai Ver bij niet over zijn leeftijd. Dan zegt de nieuwbakken wereld kampioen sprint dat hij al vrij oud is. Bovendien: de Zuid-Kore- aan Mo Tae-Bum bemachtigde ooit dezelfde titel, maar dan al op zijn 21ste. „Er zijn altijd men sen die het beter doen." Lisette van der Geest Calgary VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Energie laat Kuip knetteren Mikos Gouka Atletiekcoach Alberto Salazar ontkent dopingaantijgingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24