Zoeken naar kinderen David Bowie Voor de Oscars trekken de actrices de mooiste jurken uit de kast. Maar wie is het best geslaagd? Couturier Addy van den Krommenacker aan het woord. 20 MEE Wat bij onze vrouwen zo vanzelfsprekend gebeurt, gaat bij ons gepaard met gestuntel, vallen en opstaan. VINCENT LUISTERT RADIO Quote van de dag OSCARS ADDY'S OORDEEL JUWEELTJE PERFECTIE GEKREUKT Als er een cabaretier dood is, luister dan op zondagochtend om 10.00 uur naar Andermans Veren, op NPO Radio 5. Dat kun je overigens ook doen als er nie mand de pijp is uit gegaan. Kick van der Veer weet zo'n beetje alles van cabaret en als hij het niet weet, dan weten zijn trouwe luiste raars, onder wie mijn erudiete broer Marcel Bijlo, het wel. Kick slingert je in een uur door meer dan een eeuw cabaret en klein kunst, van Eduard Jacobs tot Hans Teeuwen, van Yentl en De Boer tot Henk Elsink. Je reist in zo'n uur langs allerlei vormen van humor en ontroering. Je hoort hoe ons ge voel voor humor is veranderd. Want neem nou bijvoorbeeld Elsink, nou ja, bij wijze van spreken dan hè. Meneer Elsinga ja, die bedoel ik, Elsewater, de man van de melige conferences. en liedjes schalden bij ons thuis uit de radio. Och mensen, Jeine Klojanna, het zegt men sen onder de 50 niets meer, maar dat was een ding! Ik rolde er als 8-jarige van over de grond van het gallen, eh, lachen haha. Het was zo puserflauw, eh, superflauw, zo teren- lemig, nee, retenmelig, met al die dromaai- ingen van doorwen. Er zaten ook geluiden in. 'Als de avond is gevallen,' bam, daar viel de avond met een knal. 'En werpt een blik. brekend glas, 'door het venster heen'. Harm met de harp, De Lift, Bakema, voor mij zijn het klassieke conferences, ik kende ze vroeger uit mijn hoofd. niet, zondag. Hij koos voor minder bekend werk. Ik hoorde een uitsmijtertje, wegwe- zertje, pleiterikje, meedeinertje, inhakertje, stoelschuivertje, dijenkletsertje, doekvaller- tje, dat is beter voor je afgang, een laatste nummertje, zodat de mensen goedgemutst huiswaarts zouden keren. Wat hadden we een lol, heette het liedje. Anno 2017 begrijpen we niet goed meer wat er zo leuk aan dat liedje was. Sommige hu mor is tijdelijk. Elsink zelf wist dat als geen ander. Hij zong: „Het sponsje ligt al klaar, waarmee ze je naam uit gaan wissen, het feest is uit, daar sta je met een kater. Ze ken nen me niet meer. Er komt een laatste keer, daarna een allerlaatste keer, je bent alleen, daar moet je maar aan wennen." De advertentie in de Engelse krant komt van de advocaten die over de erfenis van het overle den popicoon gaan. De advoca ten denken dat het goed moge lijk is dat er nog onbekende kin deren van Bowie rondlopen. Wie denkt een kind te zijn van de zanger, kan zich tot 4 mei melden om aanspraak te maken op een deel van de erfenis van 80 miljoen dollar. Het is geen geheim dat Bowie in de jaren 70 en 80 een vrije seksuele moraal had. Hij wis selde regelmatig van bedpart ner. Bowie heeft twee erkende kin deren. Dochter Alexandria Zahra Jones (16), die hij had met zijn vrouw Iman, en zoon Duncan Jones (45), uit zijn eerste huwe lijk met Angie. De zanger over leed vorig jaar. Hij was 69. Uitspraak Paay 12 april 'Geen uit zaaiingen' jurken „Goud is de trend bij de Oscars. Ook Jes sica Biel kiest voor glamour in plaats van extreem, maar ze on derscheidt zich wel. Ze oogt als een juweeltje: de jurk zit als gegoten en ze draagt een op vallende ketting." „Ik heb alleen maar superlatieven voor Emma Stone. Dit is de ultieme perfectie, mooi, simpel en met prachtige jaren 30- details. Op en top Hollywoodglamour." „Een fashion state ment van Dakota Johnson. Ik vind die Victoriaanse boven kant mooi - dat ge plooide op de buik had niet gehoeven - maar het is zo zonde dat het satijn gekreukt is." TV-maker Arie Boomsma blikt op Instagram terug op een jaar vaderschap. Elsink Ik ben met hem opgegroeid. Zijn sketches Maar juist die ouwe krakers draaide Kick Reageren? vincent@persgroep.nl Gezocht: kinderen van David Bowie. Dat was zo ongeveer de strekking van een opmer kelijke advertentie in The Times, afgelopen weekend. dinsdag 28 februari 2017 SHOW De rechtbank in Haarlem doet op 12 april uit spraak in een geschil tussen Patricia Paay en haar oud-zaken- partner Maarten Oostvogel. Paay eist een flink geldbedrag na een mislukte za- kendeal. TELEVISIE Hoopvol nieuws voor RTL-pre- sentatrice Nico- lette Kluijver: ze heeft geen uit zaaiingen. Dat zei haar Expedi tie Robinson- collega Dennis Weening giste ren in RTL Bou levard. Kluijver heeft een voor stadium van longkanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22