12 Terreurgroep Abu Sayyaf onthoofdt Duitse gijzelaar Woede over dood nijlpaard ZELDZAME ZIEKTE GELDINZAMELING Op de Filipijnen heeft de isla mitische terreurgroep Abu Sayyaf gisteren een video vrij gegeven, die de onthoofding van een Duitse gijzelaar zou to nen. De 70-jarige man werd in november ontvoerd. Het slacht offer is Jürgen Kantner, die in november vorig jaar werd ont voerd. Volgens de Filipijnse mi nister van Buitenlandse Zaken is hij vermoord omdat hij ziek was. In december dreigde Abu Sayyaf hem al te vermoorden. Er verschenen toen foto's op Twit ter, waarop Kantner een Duitse vlag omhooghoudt met daarop de tekst 'mijn laatste uur'. Abu Sayyaf heeft volgens het Fili pijnse leger meerdere gevange nen. Een van hen is de Neder lander Ewold Horn. Hij zit al sinds begin 2012 vast.De rebel len van Abu Sayyaf zijn actief in islamitische gebieden van de grotendeels christelijke Filipijnen. 'Macht kan erg verslavend zijn' Bommeldingen bij joodse instanties Zeker zestien joodse ge meenschapscentra en scholen in de VS hebben gisteren een bommel ding ontvangen. Het is dit jaar al de zoveelste dreiging met geweld, die door joodse groeperin gen wordt uitgelegd als een opleving van antise mitisme na de verkiezing van Trump tot president. De gewelddadige dood van een bekend nijlpaard heeft in El Sal vador geleid tot woedende re acties. Het 15-jarige nijl paard Gustavito overleed zondag aan zijn ver wondingen, nadat 's nachts was ingebro ken in zijn verblijf in de nationale dierentuin. Het lijkt er op dat de onbekende aanvallers het dier hebben mis handeld met slag- en steekwa pens. Medewerkers van de die rentuin ontdekten de volgende ochtend dat Gustavito wei gerde te eten en niet het uit het water wilde ko men. Daarop bleek dat de nek en kop van het nijlpaard onder de ver wondingen zaten. Hoe wel geweld aan de orde van de dag is in El Salvador, leidt de dood van het dier vol gens tot veel ophef. Exclusieve Lezersreis Logeren 'op stand' in een monumentaal landgoed! NUWEG(? Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc reiskatern.nl p het eerste ge zicht is Sara i een peuter als Iveel andere r peuters. Vro lijk, nieuws gierig en soci aal. Ze houdt van muziek, boek jes, tekenen, schommelen, zwemmen en dieren. Maar zo energiek als haar geest is, zo be perkt is de kracht in dat kleine lijfje. Als Sara opgetild wordt, voelt ze slap en moet ze in haar nek ondersteund worden. Als ze op haar rug ligt, kan ze zich niet oprichten om te zitten. Sara heeft de spierziekte mero- sine negatieve congenitale spier dystrofie (MDCtA), een gene tisch defect dat belangrijke spie- reiwitten aantast. Het is erfelijk als beide ouders drager zijn van het gendefect, zonder dat ze zelf de ziekte hoeven te hebben. Ze is nog te jong om zich van de wijs te laten brengen door de ziekte. Maar haar ouders Bram Verbrugge en Emine Kara vrezen het moment dat ze zich bewust wordt van haar beperkingen. „Ik maak me zorgen dat ze ver eenzaamt of gepest wordt", zegt Bram „Sara is een vrolijk, blij meisje. Het is een extra uitda ging om dat zo te houden en er voor te zorgen dat ze niet gefrus treerd raakt door dingen die ze niet kan." Beachclub Dat laatste is voor de ouders soms moeilijker dan voor Sara zelf. Laatst was Bram op een feestje in een beachclub met veel trappetjes. Hij werd emotioneel toen hij besefte dat hij daar waarschijnlijk nooit met Sara naartoe zal kunnen. Elk kind dat naast zijn ouder op straat loopt, door de crèche rent of op verjaardagen door het huis stuitert, is voor Bram en Emine confronterend. „Ik vind het lastig om te zien hoe Sara achterloopt bij andere kinde ren", vertelt Emine. „Op verjaar dagen zit iedereen op kinder stoeltjes aan de tafel. Sara zit al tijd op de grond of bij ons op de bank. De toekomst is onzeker, dat maakt het zo moeilijk. Men sen kunnen soms moeilijk be grijpen hoe het is om een kind met een spierziekte te hebben." Voor de geboorte waren er geen signalen dat er iets mis was. De zwangerschap verliep goed, de bevalling normaal. Maar en kele maanden na de geboorte merkten de ouders dat Sara wei nig kracht had. Ze was een 'slappe baby', de artsen stonden voor een raadsel. Het onderzoek richt zich alleen op grote spierziektes. Dat voelt zo oneerlijk De kleine Sara sloeg zich dapper door een medische molen van pijnlijke onderzoeken heen. Bloed prikken, hartfilmpjes, mri-scans en een spierbiopt. Uit eindelijk werd in het Erasmus MC-Sophia de diagnose gesteld toen ze tien maanden oud was. De boodschap die haar ouders meekregen, was keihard: MDCtA is ongeneeslijk, er is geen behan deling voor. De spierziekte is zo zeldzaam, dat in Nederland naar schatting vijf tot twintig patiën ten zoals Sara zijn. Kinderen kunnen op jonge leeftijd overlij den, bijvoorbeeld door een long ontsteking. Waar Emine zich op internet rot zoekt naar informatie over onderzoeken, oplossingen en de levensverwachting, blijft Bram daar ver vandaan. „Ik ben bang om dingen te lezen die me nog bezorgder zouden maken." „Artsen waren ook terughou- dinsdag 28 februari 2017 FILIPIJNEN CARNAVAL De wagen van carna valsgroep Fataal uit het Gelderse Nieuw-Dijk ging gisteren in rook op. Er vielen geen gewon den. Hoe de brand ont stond, is nog niet bekend. FOTO NEWS UNITED Oud-president George Bush tegen Donald Trump. Bush nam afstand van de kritiek van Trump op nieuwsmedia. „We hebben media nodig om mensen zoals ik verantwoor ding te laten afleggen." AMERIKA EL SALVADOR Landgoed Duin en Kruidberg ontbijt Zoover Mensen vertellen verhalen. Dat doen gebouwen ook. Neem Landgoed Duin Kruidberg in Santpoort-Noord. Dit nog authentieke landhuis werd in 1907 gebouwd in opdracht van tabak- en theehandelaar Jacob Theodoor Cremer. Samen met zijn vrouw woonde hij in het grootste woonhuis van Nederland. Daar logeert u. Zeg maar 'op stand'. Het landgoed telt 75 luxe hotelkamers. Elke kamer vertelt een eigen verhaal op modern-klassiek wijze. Ondanks deze 'ouderwetse' uitstraling, is elke kamer voorzien van alle gewenste en alle tegenwoordig denkbare faciliteiten. Uw kamer is voorzien van een ruime badkamer met douche, toilet, föhn, luxe toiletartikelen, goed verlichte werktafel, telefoon, flat screen met pay tv, internetaansluiting, kluisje en tijdschriften. De fitnessruimte en de infrarood saunacabines maken uw aanwezigheid extra plezierig en extra ontspannend. Verheug u op uit eten gaan. Nog voordat u boekt. Een diner in restaurant 'De Vrienden van Jacob' mag tijdens uw verblijf niet ontbreken. Dit -met een Michelin-ster bekroonde- restaurant is pure verwennerij. Al uw zintuigen worden geprikkeld. Eén voor één. Meester-kok Alain Alders serveert en etaleert met zijn vakmanschap Frans Mediterrane gerechten of typische seizoen gerechten. De Maïtre Sommelier brengt hiervoor de juiste wijnen op tafel. Het omliggende park fungeert daarbij als adembenemend decor. Te midden van veel glimmend tafelzilver en opgepoetst porselein. Een belevenis om niet te vergeten. Uitstapjes? Amsterdam, Haarlem en Alkmaar liggen binnen dertig minuten rijden. Sportief zijn? Het landgoed maakt onderdeel uit van Nationaal Park Zuid-Kennemerland. Vanaf de deur begint het eindeloos en zorgeloos wandelen of fietsen. In een oase van groen, kwetterende vogels en rust. Landgoed Duin en Kruidberg Santpoort €99,50 p.p. 2 overnachtingen in een patiokamer met douche 2 x uitgebreid ontbijtbuffet gratis wifi en parkeren sieraad EXOAL cadeau Actievoorwaarden kortingen Toeslag 1-persoonskamer: 100% Toeristenbelasting: 0.95 p.p.p.n. en administratieve kosten 0.95 p.p.p.n. ter plaatse te betalen. Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Landgoed Duin en Kruidberg naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1706 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl 'Blije Sara verdient een kans' Tonny van der Mee Dordrecht —Bram Verbrugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12