Yolanthe Kiezer buiten Randstad stelt geen invloed te hebben op besluitvorming Marinierskazerne in Vlissingen The Voice Kids Jorgensen wil in topper zijn status waarmaken Trend Reizen *9 Interview Dominique de Jonge Nederlanders die buiten de Randstad wonen, voelen zich genegeerd door de landelijke politiek. 60 procent van de kiezers in de 'provincie' meent dat Haagse politici niet begrijpen wat er in hun regio leeft. Walcheren Minister Hennis waarschuwt scherp te zijn op de kosten Gaat Gwen Isabel achterna? Geen nieuws goed nieuws Kamperen in de kou, opwarmen ineentipi 'Ik ben niet zielig, ik ben gelukkig' Zes op de tien kiezers van buiten de Randstad stellen verder dat 'men sen zoals zij' geen invloed hebben op de besluitvorming. Dat blijkt uit deel 2 van het onderzoek Kiezen in Stad en Land van I&O Research in samenwerking met de PZC, AD en de regionale kranten. Naast politici staan ook de lande lijke media er in de 'provincie' ge kleurd op. De helft van de mensen buiten de Randstad vindt dat er te veel media-aandacht is voor Am sterdam. Wat opvalt: ook bijna de helft van de Rotterdammers is het daar roe rend mee eens, terwijl maar één op Nieuwsmedia de vijf Amsterdammers en Utrech ters zich in die kritiek zegt te her kennen. Sowieso vertonen de grote ste den in Zuid-Holland wat meer so lidariteit met het buitengebied dan hun grote en kleine 'broers' in de Randstad. Zo vindt ruim 6o pro cent van de Hagenaars en Rotter dammers dat landelijke politici vaker hun gezicht in de provincie moeten laten zien. In Amsterdam en Utrecht is maar 40 procent het daarmee eens. Een andere opvallende conclusie uit het onderzoek is dat 45 procent van de mensen in de andere delen van het land heel graag op een re gionale kandidaat zou stem men. In de Randstad is maar 28 procent het daarmee eens. Onderzoeker Peter Kanne van I&O Research stelt vast dat er sprake is van 'regionaal chagrijn' dat zich vertaalt in 'politiek cy nisme': „Er is wat verongelijktheid naar de Randstad toe en naar Am sterdam in het bijzonder. Dat cha grijn kunnen mensen niet kwijt in hun stemgedrag." Si c? ZEELAND 2 EN 3 ZEELAND4 Feyenoord-PSV zondag, 14.30 uur f\ ZEELAND 12 EN 13 Haagse politici negeren regio Eifl van de kiezers uit de 'provincie' zou graag op een regionale kandidaat willen stemmen. Laurens Kok Den Haag van de stemmers die buiten de Randstad wonen, stelt dat Den Haag hun regio niet begrijpt. zaterdag 25 februari 2017 9°C Grijze dag met kans op een bui pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 4 7 P8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1