in Engeland met pensioen Mesu derde in slijtageslag op Zweeds zee-ijs Nieuwigheden bij crosswedstrijden van RES Axel 13 e volleybalsters van WS'92 hou den hoop op lijfs behoud in de derde divisie. De Vlissingse forma tie voegde in de laatste vier duels tien punten aan het totaal toe, na dat daarvoor elf keer op rij verlo ren was. Marijana Pajovic, die za terdag voor de derde keer van de partij was, heeft daar volgens haar teamgenoten een groot aandeel in. Pajovic maakte begin februari haar rentree op het hoogste niveau van het district, nadat ze na de ge boorte van haar oudste dochter zo goed als zestien jaar niet had gevol leybald. Daarvóór kwam ze tot haar dertigste op hoog landelijk niveau uit. Pajovic speelde als jonge twin tiger met TDK/Brevok drie jaar in de eredivisie, zocht het daarna dichter bij huis bij het in de eerste divisie spelende Mikro Electro/ Roosendaal en promoveerde met die ploeg in het tweede jaar naar de eredivisie. „Dat waren mijn beste jaren", kijkt ze terug op een mooie loopbaan. „In Breda speelde ik op de 'midden'. In Roosendaal was ik passer/loper. Ik ben in 1992 naar Nederland geko men, net voor het uit breken van de oorlog in voormalig Joego slavië. We hadden familie in Zee land. Ik ben bij Mytilus gaan spe len, dat in de derde divisie speelde. Willem Louwerse was er trainer. Via hem ben ik naar Breda gegaan." TDK/Brevok speelde de thuis wedstrijden in een voormalige kerk aan de Baliëndijk. „Daar heb ik ge leerd hoe belangrijk het is dat je al les geeft. Natuurlijk is het belang rijk dat je er plezier in hebt. Maar het is zeker zo belangrijk dat je voor elkaar gaat. Juist als het niet goed gaat, moet je na een punt bij elkaar komen, elkaar in de ogen kijken en zeggen: we gaan ervoor. Door el kaar aan te tikken, geef je elkaar ook vertrouwen. Je kunt alleen als team winnen, niet als eenling." WS'92 won de eerste twee duels waarin de routinier mee deed met 3-1, kreeg tegen de ongenaakbare Een tweede jeugd? Ja, natuurlijk. Ik vind het belangrijk dat je een sterk lichaam hebt koploper HLB/Van Daal met één punt (3-1 verlies, twee sets met 25- 23) te weinig en had ook tegen nummer vier Spie/De Burgst (ook 3-1) na afloop het gevoel dat er meer in had gezeten. „We waren er zó dicht bij, maar aan de andere kant ook weer zó ver vandaan", verwees trainer Rob Lantsheer naar mo menten van hoogtepunten, missers en pech. Hij hield Pajovic in de eer ste set aan de kant. „Een lichaam van veertig-plus moet je lang op warmen, hè", zei de aanvalster. Ze kwam via de jeugd van Myti lus (waar haar dochters spelen in een samenwerkingsverband met WS'92) en haar schoonbroer in contact met WS'92. Op voor waarde dat het geaccepteerd werd dat ze af en toe een wedstrijd niet kan mee doen, zegde ze toe om de gelederen te komen versterken. „Ik kan niet stil zitten, maar heb jaren niet gevolleybald. Een tweede jeugd? Ja, natuurlijk. Ik vind het be langrijk dat je een sterk lichaam hebt. IJdelheid? Dat weet ik niet. Het geeft me zelfvertrouwen. Ik voel me niet lekker als ik slap ben. De techniek heb ik nog wel, maar als je niet traint, is het lastig. Vol leybal is een sport van inslijpen. Heel veel herhalen, dat is echt no dig. Je wilt niet weten hoe zenuw achtig ik was toen ik voor het eerst meedeed. Niet zozeer wat anderen zouden denken, maar ik was bang om teleurgesteld te worden in me zelf. Ik ben iemand die nog goed kan volleyballen, maar het was voor mij de vraag of het lichaam ook mee wilde. Ik stond echt te tril len als iemand van vijftien jaar. Ik wil in alles de beste zijn." Haar rentree heeft de Vlissingse ploeg onmiskenbaar een impuls gegeven. Ik heb horen zeggen dat ze wat fanatieker werden toen ik mee kwam trainen. Dat is ook lo gisch. Als je een vrouw van 46 ziet vallen, dan moet je als twintiger toch denken: dat kan ik ook? Tij dens de training moet je juist om kwart voor tien net zo achter een bal gaan als om half negen. Dan zie je dat in de wedstrijden terug." De eerste twaalf duels leverden dertien punten op, de laatste vier waren goed voor tien punten. De routinier houdt het op een men tale kwestie. „Het heeft te maken met vertrouwen in jezelf. Als ik een bal niet goed raak, begin ik weer vanaf nul. Maar er zijn er die van slag zijn. Je moet altijd degene zoeken die goed in zijn vel zit. Ja, ik denk dat we de promotie-/degra- datiewedstrijden kunnen halen." De schaatsers reden hun wedstrijd onder moeilijke omstandigheden. In Zweeds Lapland sneeuwde het, terwijl de temperatuur ruim onder nul was. In de race dunde het peloton re latief snel uit vanwege de vele val partijen. Door de sneeuw waren scheuren in het ijs moeilijk te ont dekken. Halverwege was nog maar GRAND PRIX de helft van de rijders over. In de laatste rondes reden er en kele mannen weg. Niels Mesu, die volop genoot van de strijd tegen de elementen zat erbij. Hij lag na ver loop van tijd zelfs alleen voorop en dacht in de slotronde dat hij aan de winnende hand was. „In het laatste stuk was het heel zwaar, met wind In het laatste stuk was het heel zwaar, met wind tegen tegen", zei hij. „Ik heb toen niet meer omgekeken. In de laatste bocht kwam opeens Simon Schou ten me nog voorbij." Ook Frank Vreugdenhil kwam nog bij de Middelburger en klopte hem in de sprint. Vreugdenhil is nu de leider in de KPN Grand Prix, waarvan dit de tweede wedstrijd was. Mesu staat in het klassement tweede. Later in de week zijn er nog twee wedstrijden in Falun. Na afloop liet de Middelburger weten dat het voor 90 procent ze ker is dat hij volgend seizoen bij AB Transport Group, zijn huidige ploeg, of A-ware rijdt. Officieel zijn dat twee verschillende teams, maar ze zijn sterk aan elkaar verbonden. Ze gaan namelijk samen op trai ningskamp en de rijders worden in principe allemaal aangestuurd door topcoach Jillert Anema. In welk tenue hij gaat rijden, wordt pas komende zomer bekend. Mesu is bezig aan zijn tweede succesvolle winter op rij. Hij heeft kans om dit seizoen drie hoofdprij zen te pakken. Naast de eindzege in de KPN Vierdaagse kan hij nog eindwinnaar worden in de KPN Grand Prix en de KPN Marathon Cup. In de reeks zit een aantal nieuwig heden. Hierdoor moet de animo om deel te nemen groter worden. Er komt bijvoorbeeld een aparte klasse voor vrouwen. Zij rijden weliswaar samen met de vetera nen, maar worden apart geklas seerd. Daarnaast zullen de vrije- tijdrijders - zij die bij geen enkele bond een licentie hebben - in de klasses MX 2 4-takten en MX 1 ge heel apart mogen rijden. De vrije- tijdrijders in de MX 2 2-takten gaan nog wel de baan op met de li centiehouders. Naast de clubwedstrijden zijn er op de Smitschorre dit jaar nog enkele aansprekende evenemen ten. Op 19 maart is er één van de wedstrijden om het open Neder lands kampioenschap in de klas ses 85 cc grote wielen, 125 cc, MX 2 en MX 1. Op 7 oktober is RES Axel gastheer bij de landelijke fi nale van alle districten. En het seizoen wordt traditioneel afge sloten met de spectaculaire twee- en drieuurscross, die ook elke keer veel deelnemers en publiek trekt. ERELIJST VALEGRO donderdag 23 februari 2017 'Je kunt alleen als team winnen' Peter van Kouteren Vlissingen - Marijana Pajovic Niels Mesu is gisteren bij de al lereerste marathon op zee-ijs derde geworden. De 24-jarige Middelburger moest aan het einde van de wedstrijd over 100 kilometer, die nabij Lulea over de Botnische Golf ging, Simon Schouten en Frank Vreugdenhil voor laten gaan. Roeland van Vliet Lulea De Grand Prix bestaat uit vier wedstrijden. Er zijn er inmiddels twee verreden: de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee (1 fe bruari) en de wedstrijd in Lulea (22 februari). Alternatieve Elfstedentocht 1. Crispijn Ariëns 2. Frank Vreugdenhil 3. Niels Mesu 8. Erwin Mesu Lulea 1. Simon Schouten 2. Frank Vreugdenhil 3. Niels Mesu 15. Erwin Mesu Algemeen klassement 1. Frank Vreugdenhil 2. Niels Mesu 3. Simon Schouten 10. Erwin Mesu - Niels Mesu Op het RES-circuit aan de Lage- weg in Axel wordt zaterdag om 13.15 uur het Zeeuwse motor crossseizoen geopend. Dit ge beurt met de eerste van zeven clubwedstrijden van RES Axel. Herman Heuvink Axel Olympische Spelen 2x goud in 2012,1x goud in 2016 Europese kampioenschappen 2x goud in 2013, 2x goud in 2015 Wereldruiterspelen 2x goud in 2014 Wereldbeker Eindwinnares in 2014 en 2015 Charlotte Dujardin en Valegro, een gouden combinatie, fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70