OZCAN AKYOL Voorlopig geen publiek 'spektakel' zussen Holleeder 6 Column Na veertig jaar steggelen, heeft een krappe meerder heid in de Tweede Kamer, op aanspraak van D66, een ak koord bereikt over het reguleren van de wietteelt. Vijf partijen stemden tegen (WD, PW, CDA, SGP en Christenunie). Het voorstel moet nog wel naar de senaat, waar het in de huidige samenstelling niet zou worden aangenomen. Maar in elk geval lijkt er verandering te komen in het ondoorzichtige gedoogbeleid, dat voor veel onrust en frustratie zorgt. Een dag nadat de Tweede Ka mer voor deze rigoureuze koers wijziging koos, verscheen er in de Volkskrant een interview met CDA-lijsttrekker Sybrand Buma, misschien wel de normaalste man in het politieke domein - een ei genschap waar hij anno 2017 niets aan heeft. Hij mocht aan het eind een estafettevraag stellen aan Alexander Pechtold. Hij koos voor: 'Hoe kunt u het plan van D66 om drugs te legaliseren uitleggen aan onze kinderen?' Dat was geen verrassende vraag, gezien het profiel en de standpun ten van de christendemocraten, maar ze voorspelde weinig goeds voor de mensen die fantaseren over een centrumrechts kabinet. Het CDA zet deze campagne ste vig in op (christelijke) normen en waarden, vandaar dat de aanval op wiet, hoe achterhaald ook, op nieuw is geopend. Maar eind vorig jaar besloot zelfs de VVD, begin deze week nog tegenstander van de wietwet, dat ons beleid met be trekking tot coffeeshops moet veranderen. De leden zeiden destijds: 'Het beleid rond soft drugs moet slim mer worden ge reguleerd. Het is tijd om het ge hele domein van en rondom softdrugs opnieuw in te richten.' Kortom, de huidige regeringspartij zal in de nabije toekomst ook wel overstag gaan. En dus blijven het CDA, de PW en twee christelijke partijen tegen het reguleringsplan. Het zou Buma in een lastig parket kunnen brengen. Want als er inderdaad mogelijkheden voor een centrum rechts kabinet ontstaan, moet hij zijn war on weed laten varen, zeker als de WD en D66 mogelijke coa litiepartners zijn. Voor die laatste partij is de wietwet minstens zo belangrijk. Vaak worden fikse tegenstellin gen in de uiterste flanken gezocht. Maar ook in het midden zijn ze wel degelijk aanwezig, alleen dan min der schreeuwerig. Wie zijn hoop op een centrumrechts kabinet met het CDA heeft gevestigd, moet zich niet rijk rekenen. De aanval op wiet, hoe achterhaald ook, is opnieuw geopend Het OM wilde voorkomen dat de drie vrouwen eerst hun verhaal moeten doen achter gesloten deu ren bij de rechter-commissaris. De drie getuigen willen hun verhaal liefst in één keer doen, in het openbaar bij de rechtbank. Zij vre zen dat de nuance en emoties in hun verklaringen verloren gaan als ze eerst hun verhaal bij de rechter-commissaris doen en daarna pas bij de rechtbank. Ook vinden zij het te zwaar om twee keer gehoord te worden. De rechtbank wijst het voorstel van het OM echter af omdat 'de verhoren bij de rechter-commis saris al voor de komende weken staan ingepland'. De rechter acht die besloten verhoren van grote waarde. Willem Holleeder ver zette zich tegen het voorstel van het OM omdat zijn zussen er op deze manier 'een spektakel van willen maken en de rechtszaak willen saboteren'. Hoewel de zussen en ook Hol- leeders ex-vriendin nu eerst naar de rechter-commissaris moeten, zullen ze later alsnog in het open baar hun verhaal voor de recht bank moeten doen. De rechtbank wil dat in september laten gebeu ren. Holleeder wordt verdacht van Rechter wil verhoor zussen eerst bij de rechter commissaris het geven van opdrachten voor een handvol onderwereldmoor- den. Zijn zussen en zijn ex getui gen tegen hem. De relatie tussen Holleeder en zijn zussen staat al geruime tijd onder spanning. Judas, het boek van Astrid dat in november ver scheen, was een bestseller. Daarin beschrijft ze hoe haar broer Wil lem zijn eigen familie dertig jaar lang terroriseerde, afperste en be dreigde. Willem Holleeder noemt zijn zussen leugenaars. donderdag 23 februari 2017 @ÖzcanAkyol Wiet wet De zussen Astrid en Sonja Hol leeder én een ex-vriendin van Willem Holleeder worden niet op korte termijn in het open baar voor de rechtbank ge hoord als getuigen tegen Hol leeder. Het Openbaar Ministe rie (OM) wilde dat, maar de rechter wees dat gisteren af. Victor Schildkamp Amsterdam DE FORD B-MAX, mm BESLIS NIET VOORDAT JE EEN FORD GEREDEN HEBT *19,570 BR Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto's kunnen afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 15.6 - 51.5; liter/100 km: 5.2 - 6.4; C02gr./km 98 -149.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6