O Zeeuws succespaard Valegro CD O 12 ZE Van Noorden in 82 kilometer lange trail Axel wacht duel Samson-Harmes Dubbele zege voor amazone Jonkman Marijana Pajovic (46) is met haar ervaring van grote toegevoegde waarde bij VVS'92, dat in degradatienood zit. VOLLEYBAL VVS 92 Atleet Huub van Noorden uit 's-Heer Abts- kerke begint zaterdag aan zijn trailseizoen. De Bevelander staat aan de start van de Trans Gran Canaria, een wedstrijd van 82 kilometer met 4300 hoogtemeters. Het is één van zijn wedstrijden in de aanloop naar het WK trail- running, dat komende zomer in Italië wordt gehouden. Hij zal ook nog de Crêtes de Spa en de 60 van Texel lopen. De start van de wedstrijd van zaterdag is om 7.00 uur. Van Noorden, die op het afgelopen WK 21ste werd, mag in de voorhoede ver wacht worden. Zaterdag kunnen de liefhebbers van de lange afstanden opnieuw aan de bak in de Jasperse Halve Marathon van Axel. Hierbij wordt een felle strijd verwacht tussen de winnaar van vorig jaar, de Belg Jente Samson, en Middel burger Erwin Harmes. In totaal zijn er zeven tig voorinschrijvingen. Er kan ook zaterdag nog aangemeld worden. De wedstrijd gaat om 14.00 uur van start bij de voetbalvelden van FC Axel. Daarnaast zijn er vanaf 14.15 uur nevenafstanden over 5950 en 10.600 meter. Hardlopen Kerkhove Hanka Jongman was in de dressuurwedstrijd van de Vosruiters in Axel in de in handicap verreden klasse Zi en Z2 met de ruin Carlos Carlos goed op dreef. De amazone uit Zuid- dorpe stuurde in manege Magrette de United- zoon in beide proeven naar de overwinning (scores van 62,50 en 62,05 procent). In de klasse L2 liep Sabrina Verpraet met de vosmerrie Exellenta twee keer op rij naar de overwinning (69,66 en 68,00). Ook in Axel bleek de pas dertienjarige Naomi Boogaard niet te stuiten. De puber uit Breskens stuurde in Li de ruin Gilroy naar twee overtuigende overwinningen op rij (68,33 en 67,50). Valegro mag met recht één van de succesvolste paarden ooit genoemd worden. Samen met de Britse ama zone Charlotte Dujardin behaalde de veertienjarige ruin op de Olym pische Spelen in Londen (2012) zo wel individueel als in teamverband een gouden medaille. Vier jaar later in Rio verdedigde de combinatie met succes de individuele titel. Naast de olympische triomfen verbrak het duo door de jaren heen diverse wereldrecords. Ook zege vierden zij op tal van andere presti gieuze toernooien. „Het zorgde al tijd voor kippenvel", vertelt Maartje (71). Ze wijst naar de kleine houten stal achter hun huis. „Hier werd Va legro geboren. Maanden hebben we Hier werd Valegro geboren. Maanden hebben we met hem gekroeld met hem gekroeld. Zijn successen ontroeren me. Ik zat vaak met tranen in m'n ogen te kijken." Volgens het echtpaar kan Valegro nog altijd topsport bedrijven, maar wilde Dujardin op het hoogtepunt stoppen. De amazone en het paard hebben in New York, Londen en uit eindelijk in De Bosch afscheid geno men van het publiek. „Hij mag van zijn 'paardenpensioen' gaan genie ten", vertelt Joop. „Hij loopt nu lek ker in de wei in Engeland." Toch wordt Valegro niet geheel af geschermd voor de buitenwereld, weet het echtpaar. Fans zullen dan wel naar Groot-Brittannië moeten om hem nog te zien. „Hij komt niet terug naar Nederland en Charlotte loopt met hem geen kür op muziek meer", stelt Joop. „Wel wordt er nog een aantal shows gegeven, maar het fijne weten we daar niet van." Joop en Maartje zijn van plan om ooit nog een bezoekje te brengen aan Valegro. „Ondanks de status van Charlotte is ze heel gewoon geble ven", meent Maartje. „Ze heeft altijd contact met ons gehouden. Onze kleinkinderen mochten zelfs op haar initiatief op Valegro's rug zit ten. We zijn altijd welkom." donderdag 23 februari 2017 ATLETIEK ATLETIEK 3 De inschrijving voor de tweede editie van de Zeeuwse Hard- loop3daagse is geopend. Op vrij dag 18, zaterdag 19 en zondag 20 augustus zijn er wedstrijden van verschillende lengtes. De loca ties zijn Neeltje Jans, Burgh- Haamstede en Domburg. Er is plek voor in totaal 300 atleten. Tot 1 maart geldt een goedkoper in- schrijftarief. Tennister Lesley Kerkhove doet mee aan het WTA- toernooi van Kuala Lumpur. De 25-ja- rige Zierikzeese, die op de 194ste plaats van de we reldranglijst staat, zal komend week einde in de Ma leisische hoofd stad beginnen in het kwalificatie schema. Aanslui tend reist ze door naar China, waar ze twee ITF-toer- nooien gaat spe len. Jente Samson, vorig jaar winnaar in Axel. FOTO PETER NICOLAI DRESSUUR De zaalvoetballers van ARBS zijn door een 8-6-overwinning in de topper tegen ZVV Hulst een stap dichter bij het kampioenschap Zeeuws-Vlaanderen. Bij ARBS was Can Kiran sterk op dreef met vier treffers. Nordin Zaha en Jozue Weever maakten met elk twee doel punten het succes compleet. Sjoerd de Graaf, Michiel Standaert en Roy Esseling scoorden elk tweemaal voor de Hulster formatie. o. Het in Zeeland geboren succes- paard Valegro is in de toekomst alleen nog in Engeland te be wonderen. Het dressuurpaard nam eind januari in de Brabant hallen afscheid van het Neder landse publiek. Voor de fokkers Joop en Maartje Hanse uit Burgh-Haamstede was het een emotionele aangelegenheid. „De successen wenden nooit", vertelt de 79-jarige Joop. Len Wolters Burgh-Haamstede - Maartje Hanse Marijana Pajo vic zorgt voor een opleving bij VVS'92. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69