Gezocht: mensen met feeling voor tieners M Recherche vraagt hulp bij oplossen moord in Knokke bij bon 7 Axels jongerencentrum in de problemen door gebrek aan vrijwilligers ÏFOXY Het bestuur van Jongerencentrum Downtown in Axel heeft een schreeuwend tekort aan vrijwilligers. Sluiting dreigt voor het centrum, dat pas nog werd verbouwd. Het oogt binnen nagelnieuw. In oktober 2015 werd het nieuwe jongerencentrum aan de Walstraat geopend. Down town voorziet in een behoefte. Aan aanloop van jongeren heeft voorzitter Tonnie Herrebout geen gebrek. Het tekort aan medewer kers wordt echter nijpend. „We hebben te weinig vrijwilligers. Vo rig jaar zijn we wat mensen verlo ren vanwege andere werkzaamhe den. Het is heel hard gegaan." De vrijwilligers organiseren ac tiviteiten, staan achter de bar, houden de ruimte schoon, houden de jongeren bezig en letten op dat het leuk blijft. Het driekoppige bestuur inbegrepen, wordt Downtown bestierd door zeven mensen. Te weinig. Ook volgens penningmeester Sven Costers. „Je laat nu altijd wat liggen." Met meer collega's zou de druk voor de huidige vrijwilligers minder groot worden en zou er meer onderno men kunnen worden. „We zouden in de toekomst meer naschoolse activiteiten willen organiseren of een keer de straat op gaan naar de jongeren die daar zijn. Zodat we die eventueel ook bij ons naar bin nen kunnen trekken." Het jongerencentrum aan de Walstraat is in principe iedere vrijdagavond open. Vaak ook op woensdagmiddag. De laatste tijd is het echter voorgekomen dat de deuren ook op vrijdagavond geslo ten bleven, vanwege het tekort aan vrijwilligers. Voorzitter Herrebout wil dat iemand zowel binnen als buiten een oogje in het zeil houdt. „Er zijn regels. En die handhaven we strikt. Soms moeten we corri geren maar het is vooral lachen met die gasten. Veel mensen we ten niet hoe leuk het is om met jongeren te werken. Zo'n jongere die je zijn levensverhaal vertelt. Best heftig maar ook mooi dat je dat vertrouwen krijgt. Dat geeft voldoening." Hoewel de doelgroep van Downtown jongeren tussen onge veer twaalf en achttien jaar betreft, hoeven vrijwilligers niet jong te zijn. „Het voornaamste is dat ze feeling met tieners hebben", denkt Costers. „Je krijgt een kijkje in hun belevingswereld. Welke games ze spelen en van welke muziek ze houden. Boef, bijvoorbeeld. Ik snap er niks van, maar die muziek kun je de hele dag voor ze draaien." Veel mensen weten niet hoe leuk het is om met jongeren te werken Meer informatie bij Janneke Wil- lems van Aan-Z via j.willems@ aan-z.eu of 0115-563015. De recherche van Brugge vraagt mensen die in de nacht van 21 op 22 januari in Knokke waren, om hulp bij het oplossen van de moord op Softe Muylle. Mensen die op came rabeelden staan, wordt gevraagd zich te melden. De 27-jarige vrouw werd op zon dag 22 januari gevonden op het strand: ze bleek in de vroege och tend te zijn vermoord. Muylle blijkt rond vijf uur in de ochtend de Pia nobar vlakbij het casino te hebben verlaten. Onduidelijk is nog hoe ze op het strand terecht is gekomen: haar lichaam werd op een kilome ter afstand van de bar gevonden. Haar jas werd twee kilometer ver derop aangetroffen, en de recherche wil ook meer weten over lichtjes op het strand, rond zeven uur in de ochtend. Op de camerabeelden zijn pas santen te zien: de Knokse straten zijn op de vroege zondagochtend vaak druk met uitgaanspubliek. Ook (West-)Zeeuws-Vlamingen gaan er regelmatig stappen. De po litie vraagt aan iedereen die de be wuste nacht in de badplaats was, om de beelden te bekijken. Ze zijn onder meer te zien op nieuwsblad.be. SLUIS De gemeente Sluis vindt dat Sjaak Goedbloed uit Retran- chement terecht op tweede kerstdag een parkeerbon heeft gekregen. Goedbloed strandde op eerste kerstdag met een klapband in Sluis. Hij kon zijn auto niet weg laten slepen en liet de auto staan. Een dag later kreeg hij een bon. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis is nog eens goed naar de zaak gekeken. „Uiteindelijk is besloten dat we het toch terecht vinden." Goedbloed kondigt aan zeker bezwaar te maken zodra hij de acceptgiro ontvangt. donderdag 23 februari 2017 Guido van der Heijden Axel Tonnie Herrebout (rechts) en Sven Costers zouden heel goed wat extra hulp kunnen gebruiken, fotoscamileschelstraete -Tonnie Herrebout, voorzitter Het vernieuwde Downtown opende in oktober 2015. Martijn de Koning Knokke-Heist DELTA verbindt KIJK OP DELTA.NL/FOXSPORTS EN MELD JE VANDAAG NOG AAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68