Zicht op Damse Vaart vanaf nu 'beschermd' Banen Boost op de tocht 6 Zo min mogelijk vuilnis in grijze container zv De deelnemers aan de proef kun nen het restafval deponeren in een speciale zak die om de veertien da gen aan huis wordt opgehaald. De afvalzak wordt vervolgens gewo gen. Die zogenoemde too-too-ioo- proef moet ertoe leiden dat inwo ners van de gemeente Hulst een stuk bewuster afval gaan scheiden. Hulstenaren produceren momen teel 236 kilo restafval per persoon per jaar. Dat is liefst 36 kilo boven het landelijk gemiddelde. Boven dien heeft de overheid de gemeen ten de opdracht gegeven het restaf val vanaf 2020 te reduceren tot hon derd kilo per persoon per jaar. Werk aan de winkel voor Hulst dus. De proef kan een eerste stap zijn. „Omdat we een landelijke ge- Omdat Hulst een landelijke gemeente is gooien we veel groen afval in de grijze container meente zijn, gooien we veel groen in de grijze container, als de groene vol is", zoekt wethouder Diana van Damme naar een verklaring voor de 236 kilo. In de grijze kliko zit nu 40 procent groen afval, 20 procent plastic en 10 tot 15 procent papier. Met de proef hoopt het college van B en W dat de inwoners meer gaan nadenken over wat ze in welke con tainer gooien. Meedoen 100-100-100 begint op maandag 3 april en duurt tot en met 11 juli. Wie zich wil aanmelden, kan dat vanaf 1 maart doen, op de website hulst.100-100-100.nl. Op de website vinden deelnemers ook verschil lende tips. Eind maart krijgen ze meer informatie tijdens een start bijeenkomst. „De proef hebben ze al in honderd gemeenten in heel het land gedaan en daar was het een succes", weet Van Damme. „We hopen dat niet alleen de groene jongens meedoen, maar ook dege nen die nu weinig afval scheiden." Hulst wil de resultaten van de proef meenemen in het nieuwe af- valbeleidsplan. Het college onder zoekt daarvoor ook of plastic afval aan huis kan worden opgehaald. Van Damme: „Dan hoeven de men sen het niet meer zelf weg te bren gen, want dat is toch een drempel." Het nieuwe afvalbeleid zou ko mend najaar of voorjaar 2018 in kunnen gaan. Het aanblik van de Damse Vaart, en dan met name de lange rijen populieren op de oevers, is uniek. De Vlaamse regering heeft het Vlaamse deel van het kanaal tus sen Sluis en Brugge dan ook uitge roepen tot 'beschermd erfgoed'. Vlaanderen is al een poosje be zig met het verlenen van een der gelijke status aan het kanaal. Daar bij gaat het niet zozeer om het wa ter zelf, maar om de karakteris tieke rijen populieren langs het kanaal. Die geven al van verre aan waar het kanaal ligt en hoe de loop ervan is, motiveert Vlaanderen het besluit. Daar komt nog eens bij dat de bomen van 'esthetische meer waarde' zijn doordat een groot deel ervan krom staat door de wind. „De weerspiegeling van de bomen in het water en de strakke belijning van de kanaaldijken ma ken het idyllisch plaatje helemaal af', vindt minister-president Geert Bourgeois. Die maakt zijn lofzang com pleet door ook nog te wijzen op het historisch en maatschappelijk belang van het kanaal. Dat werd tussen 1808 en 1815 aangelegd, op initiatief van Napoleon. Sindsdien werd het gebruikt om over te va ren, in te zwemmen en vissen, op te schaatsen en langs te wandelen en fietsen. De Boost Group ontwikkelt spaar programma's en marketingconcep ten die klanten aan winkels of mer ken moeten binden. De multina tional heeft vestigingen in Neder land, België, Duitsland, Zwitser land en China. Aan het eind van vorig jaar sloot Boost al het magazijn bij Vogel waarde. De opslagplaats voor pro ducten die klanten bij elkaar kun nen sparen, werd overgeplaatst naar Venlo. Door de verhuizing van het ma gazijn vervielen in Zeeuws-Vlaan deren negentien banen. Over de toekomst van de vestiging in Hulst werd toen al gespeculeerd. Inmiddels is duidelijk dat de di rectie van Boost met de onderne mingsraad in gesprek is over een verhuizing. Het bedrijf wil echter geen mededelingen doen over het waarom en ook niet zeggen hoeveel banen op de tocht staan. „We willen eerst bij het perso neel inventariseren wie er allemaal mee willen naar Nieuwkuijk", zegt woordvoerster Marlies Hazelaar vanuit het hoofdkantoor in het Zwitserse Cham. IN DE REGIO Primeur voor Heidi de Vree Mantelzorg Voorstelling 'Kortsluiting in mijn hoofd' •^*65'i SMS MIJN DORP, MIJN STAD DONDERDAG AARDENBURG donderdag 23 februari 2017 Proef om afval beter te scheiden Honderd gezinnen in de ge meente Hulst gaan honderd dagen lang honderd procent hun afval scheiden. Deelnemers pro beren zo min mogelijk afval in de grijze container te gooien. Bob Maes Hulst -Diana van Damme, wethouder Martijn de Koning Hoeke (B) Het zicht op de Damse Vaart is beschermd, fotocamileschelstraete De Hulster vestiging van de in ternationale Boost Group staat ter discussie. Het marketingbu reau wil de activiteiten (deels) overhevelen naar de tweede Ne derlandse vestiging, het Noord- Brabantse Nieuwkuijk. Sheila van Doorsselaer Hulst HULST Als eerste kunste nares maakt Heide de Vree gebruik van de kans om haar schilderijen te laten zien in het kantoor van stichting Hulst voor Elkaar aan de Lange Bellingstraat 2 in Hulst. De wer ken blijven drie maanden waarna een nieuwe exposi tie volgt. De ten toonstelling bestaat uit schilderijen van het Zeeuwse land schap, portretten en natuurritmes, waarbij ze materia len gebruikt als schelpen en zand. HULST Het mantelzorgcafé voor mantelzorgers uit Hulst gaat van daag over het af stemmen van zorg taken met zorgver leners. Verzorgen den uit het verplee ghuis en de thuis zorg zijn aanwezig. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur in brasserie Truffino op De Blaa- uwe Hoeve in Hulst. TERNEUZEN Brenda Froyen (foto) schreef in 2015 het boek 'Kortsluiting in mijn hoofd' over haar er varingen met de psychiatrie. Ze vertelt daarover in theatervoorstel lingen met Stefaan Baeten, algemeen directeur van psy chiatrisch centrum Sint Hiëronymus in Sint Niklaas. Morgen zijn ze alle bei te gast in Porgy Bess in Terneu- zen. De theater voorstelling begint om 14.30 uur. DOOR DE BERM IJZENDIJKE De verleiding is blijkbaar te groot. Minstens één automobilist tussen I Jzendijke en Biervliet neemt regel matig de kortste weg vanaf de parallelweg naar de hoofdrij baan van de N61: door de berm. De sporen zijn zo duidelijk en diep, dat je bijna van een nieuwe afslag kan spreken. Het is niet de eerste keer dat sporen langs de N61 verraden dat bestuurders het niet nauw nemen met de regels. Hier en daar werden paaltjes gezet, maar een woordvoerder van Rijkswaterstaat liet ook weten uit te gaan van het gezond verstand van automobilisten: de hele berm volzetten met obstakels is geen optie, fotocamileschelstraete Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten,biljar ten; Museum Het Wa renhuis, 13.00-16.00 uur: Handwerkcafé Axel; BRESKENS Oranje plein, 08.00-12.00 uur: Foodmarkt; Café de Platte Knoop, 19.30 uur: Bridgeclub Bres- kens; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HENGSTDIJK Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 13.30 uur: Soos; HULST Grote Markt, 08.30-16.00 uur: Foodmarkt; De Lieve, 14.00 uur: Biljarten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Week- dienst; 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Spelle tjesmiddag LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Ledel- theater, 20.15 uur: Maartje Kine met muzikale cabaret voorstelling De Goldberg Machine; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Biljarten, koersbal; SAS VAN GENT Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel Museum Zeeland (woensdag tot en met zondag); De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Bridge, quilt club; TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Soos; De Kameleon, 19.30 uur: Tekenclub; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen, jeu de boules; WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten; ZAAMSLAG Het Podium, 20.00 uur: Toneelvoorstelling 'Jan Hendrik en Hendrik Jan' door buurtvereniging Noord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67