Ruim baan voor fietstoeristen Gemeente Kapelle schrijft eigen canon Damen schrapt banen in Vlissingen Timmervrouw 2 Twee slachtoffers van sexting kregen vreselijke dingen naar hun hoofd geslingerd. „Ik voel me zo triest." SOCIALE MEDIA SEXTING /X. Commentaar Zeeland wil zich nog wat nadrukkelijker profileren als fiets- provincie. Dus trekt het provinciebestuur geld uit om de voorzieningen voor fietstoeristen te verbeteren. Die extra's zitten vooral in de randvoorwaarden. Denk aan informatie en aan opladen. Meer is niet meteen nodig, want de basis is dik in orde. In de kwaliteitsmonitor van het landelijke Fietsplatform scoort het Zeeuwse fietsnetwerk zeer goed. Je kunt mooi fietsen langs groot water, hier en daar liggen pontjes klaar en de Zeeuwse steden en dorpen hebben allemaal hun eigen karakter. Dat verveelt niet gauw. Er zijn eigenlijk maar twee dingen die fietsen in Zeeland minder aantrekkelijk maken: met al die dijken en de vele andere waterbouwkundige kunstwerken is Zeeland bepaald geen natuur lijke omgeving. En het vlakke Zeeuwse land biedt fietsers weinig beschutting. Voor het overige is Zeeland helemaal oké. Dus met een beetje extra inspanning kunnen we de fietstoppers Friesland en Drenthe naar de kroon steken. De provincie trekt er 200.000 euro voor uit. Voorwaarde is dat bedrijven en gemeenten ook in de bui del tasten. Dat is een redelijke eis. Ook de keuze voor betere infor matie en voor elektrisch fietsen is goed. Gewoon fietsen is welis waar gezonder, maar dat is een andere kwestie. Flier kunnen toeris ten het krijgen zoals ze het hebben willen. Dus op dit plan valt heel weinig af te dingen. Misschien moet Zeeland uiteindelijk wel iets hoger durven grijpen. Bijvoorbeeld met het instellen van grote au- toluwe zones. Of met kortingen voor toeristen die hun auto op een transferium laten staan. Verder zou de massale aanplant van wind- singels Zeeland veel fietsvriendelijker maken. Maar dat is toe komstmuziek. Voor de korte termijn heeft de provincie een goed plan. Het geld ligt klaar. Nu maar hopen dat de gemeenten en be drijven ook een tandje bijzetten. Provincie maakt goede keus met mix van betere informatie en praktische voorzieningen In het gemeentehuis liggen ge printe versies van de Kapelse canon klaar. Ook op de website van de ge meente is hij te lezen. Beginnend in de middeleeuwen bij het cluster van kastelen in Kapelle via de haven van Biezelinge in de zeventiende eeuw naar het einde: schrijfster An nie M. G. Schmidt uit de twintigste eeuw. „Het woord canon betekent vol gens Van Dale: 'hetgeen in brede kring wordt erkend'", aldus wet houder Jon Herselman. „Om te toetsen of deze versie van de Ka pelse Canon inderdaad in brede kring wordt erkend, leggen we het document voor aan onze (oud-) in woners. We horen graag van hen of we de juiste onderwerpen hebben uitgekozen en of ze juist omschre- We horen graag van alle inwoners of we de juiste onderwerpen hebben gekozen ven zijn. Zo kunnen we gezamen lijk tot een definitieve versie van de Kapelse Canon komen." De canon is bedoeld om de ken nis van de Kapelse geschiedenis te bevorderen. Reageren op de canon kan tot 1 april. ALMANAK Ze is net acht jaar geworden, be gint de prinsessenjurken te ver geten en ook roze raakt uit de gratie als favoriete kleur. Volgende stap in haar ontwik keling is een grote belangstelling voor de werkzaamheden die de timmerman afgelopen week in huis verrichtte. Ze vroeg of ze ook mocht timmeren. Dat mocht. Trots ging ze met hamer en spijkers naar buiten. Op haar knietjes op het terras dreef ze een spijker in het hout tot-ie op de tegels stuitte. Wat ze ook deed, de spijker ging geen millimeter verder het hout in. „Mam", riep ze, „de hamer is dood." Kersenplein op de schop Sporten spel op schoolpleinen De 16-jarige Lisa (niet haar echte naam) zit zaterdagavond bij een verjaardag als ze een screenshot toege stuurd krijgt van een vriendin. Het is een afbeelding van het Insta- gram-account Exposing_Zeeland. Lisa had al een paar keer op dat ac count gekeken. „Er stonden 135 naaktfoto's op, ook van mensen die ik O van de middelbare school ken, met lelijke teksten eronder. Ik dacht: degene die dit doet, is niet goed bij zijn hoofd. Maar ik vond het ook wel interessant, en wilde weten wie erop stonden." Toen ze het berichtje van haar vriendin zag, schrok ze zich rot. „Ik zag een naaktfoto van een meisje dat op mij lijkt. Ze hield een tele foon half voor haar gezicht. Het was niet mijn telefoon en ook niet mijn kamer. Ik kon niet zien of mijn hoofd op het lichaam gefotoshopt was. Een jongen die ik ken had mijn naam eronder gezet. Ik vond het zo oneerlijk! Ik zou nooit zo'n foto van mezelf maken." Anderen zetten Li sa's naam ook onder de foto. „Ie mand schreef: 'ga jezelf vingeren'." Politie Ze voelde zich machteloos. „Ik kan zeggen wat ik wil, maar behalve mijn vrienden gelooft niemand dat ik dat niet ben. Ik heb nog een be richtje gestuurd naar de jongen die als eerste mijn naam tagde. Hij ge loofde me ook niet. Er is later trou wens ook een naaktfoto van hem op het account gezet. Hij is meteen naar de politie gegaan." Lisa kreeg 25 verzoeken van men sen die haar wilden volgen op In- COLIJNSPLAAT Parkeren in Tulpstraat lastiger De maatregelen zijn nodig vanwege aanhoudende verslechterde markt omstandigheden op het gebied van scheepsreparatie, aldus Damen. In de afgelopen twee jaar is het aantal opdrachten uit olie- en gas- gerelateerde sectoren sterk terug gelopen door de lage olieprijzen. Bij Shiprepair Vlissingen werken zo'n 150 mensen. Ze zijn gistermiddag ingelicht, zegt woordvoerder Arold de Vries van Damen in Gorinchem. Shiprepair is onderdeel van Da men Shipyards, maar staat 'los' van Damen Schelde Naval Shipbuil ding en Amels Holland, ook beide gevestigd in Vlissingen. Hoeveel banen er bij Shiprepair Vlissingen verdwijnen is volgens De Vries nog niet bekend. „We hebben een nauwkeurige inschat ting voor het totaal gemaakt. We zijn nog niet zover dat we op het punt staan om vestigingen van Shi prepair te sluiten." donderdag 23 februari 2017 ii Kapelle krijgt een eigen canon. Een eerste versie van de weer gave van de geschiedenis van de gemeente is klaar. Inwoners en oud-inwoners mogen nu kij ken of de weergave in hun ogen de juiste is. Willem Adriaansens Kapelle -Jon Herselman, wethouder Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZAND Lidl krijgt voor de zomer helderheid Nog voor de zomer moet duidelijk zijn of de Lidl naar Heinkenszand komt. Dat heeft wethouder Ad Schenk laten weten aan het bedrijf. De Lidl heeft al lange tijd het plan om aan de Stenevate (naast de Emté) een winkel te vestigen. Om dat moge lijk te maken heeft de ge meente het politiebureau aangekocht. De agenten hebben een nieuwe werkplek gevonden in het gemeentehuis. .ijl] KRABBENDIJKE Het is maar een treurige bedoeling, op het Ker senplein in Krabbendijke. Alle bomen, zo'n 25 stuks zijn deze week gekapt. Ze werden te groot vol gens de gemeente Rei- merswaal. Omdat ook de inrichting van het plein gedateerd was, gaat dit jaar de hele openbare ruimte op de schop. Bin nenkort volgt een bewo nersavond. Corporatie R&B Wonen doet ook mee. WISSENKERKE De jongerenwerkers van SMWO Noord-Beveland beginnen na de voor jaarsvakantie met plein tjesactiviteiten. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen dan gratis meedoen met sport en spel op een schoolplein. Voor iedere Noord-Bevelandse basis school zijn er vier woens dagen. De Vliete in Wis- senkerke begint: 8 en 15 maart van 13.00 tot 14.30 uur en 22 en 29 maart van 14.00 tot 15.30 uur. 'Kijk, dat is nou dat meisje van Instagram' Ondine van der Vleuten en Cornelleke Blok Op een aantal plaatsen in de Colijnsplaatse Tulpstraat mogen men sen niet meer parkeren. Auto's staan nu vaak te dicht op de uitritten van de brandgangen en blokkeren daarmee de toegang voor grotere hulpverleningsvoertui gen. Gele onderbroken strepen moeten daar verandering in brengen. Scheepsbouwconcern Damen schrapt banen bij Shiprepair Vlissingen, Shiprepair Rotter dam en Shiprepair Van Brink. Hoeveel banen er in Vlissingen op het spel staan, is nog niet duidelijk. Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60