Ruim baan voor fietstoeristen MSP bouwt nieuwe fabriek in Nieuwdorp Damen schrapt banen in Vlissingen Timmervrouw 2 Twee slachtoffers van sexting kregen vreselijke dingen naar hun hoofd geslingerd. „Ik voel me zo triest." SOCIALE MEDIA SEXTING Commentaar Zeeland wil zich nog wat nadrukkelijker profileren als fiets- provincie. Dus trekt het provinciebestuur geld uit om de voorzieningen voor fietstoeristen te verbeteren. Die extra's zitten vooral in de randvoorwaarden. Denk aan informatie en aan opladen. Meer is niet meteen nodig, want de basis is dik in orde. In de kwaliteitsmonitor van het landelijke Fietsplatform scoort het Zeeuwse fietsnetwerk zeer goed. Je kunt mooi fietsen langs groot water, hier en daar liggen pontjes klaar en de Zeeuwse steden en dorpen hebben allemaal hun eigen karakter. Dat verveelt niet gauw. Er zijn eigenlijk maar twee dingen die fietsen in Zeeland minder aantrekkelijk maken: met al die dijken en de vele andere waterbouwkundige kunstwerken is Zeeland bepaald geen natuur lijke omgeving. En het vlakke Zeeuwse land biedt fietsers weinig beschutting. Voor het overige is Zeeland helemaal oké. Dus met een beetje extra inspanning kunnen we de fietstoppers Friesland en Drenthe naar de kroon steken. De provincie trekt er 200.000 euro voor uit. Voorwaarde is dat bedrijven en gemeenten ook in de bui del tasten. Dat is een redelijke eis. Ook de keuze voor betere infor matie en voor elektrisch fietsen is goed. Gewoon fietsen is welis waar gezonder, maar dat is een andere kwestie. Flier kunnen toeris ten het krijgen zoals ze het hebben willen. Dus op dit plan valt heel weinig af te dingen. Misschien moet Zeeland uiteindelijk wel iets hoger durven grijpen. Bijvoorbeeld met het instellen van grote au- toluwe zones. Of met kortingen voor toeristen die hun auto op een transferium laten staan. Verder zou de massale aanplant van wind- singels Zeeland veel fietsvriendelijker maken. Maar dat is toe komstmuziek. Voor de korte termijn heeft de provincie een goed plan. Het geld ligt klaar. Nu maar hopen dat de gemeenten en be drijven ook een tandje bijzetten. Provincie maakt goede keus met mix van betere informatie en praktische voorzieningen Een fabriek van de toekomst, dat is wat het familiebedrijf aan de Her- tenweg in Nieuwdorp laat bouwen. Met daarin een optische sorteerma- chine. Een machine die de kwali teit van de ui niet alleen aan de bui tenkant beoordeelt. Hij controleert ook de binnenkant op bijvoorbeeld rot. En daarmee kan de kwaliteit van de ui die wordt verscheept naar andere werelddelen beter worden gegarandeerd. Lindert Moerdijk van MSP (Moerdijk sorteer- en verpakkings bedrijf) hoopt nu te kunnen scoren op kwaliteit en de garantie dat de uien goed zijn. „We moeten een be tere kwaliteit hebben om het hele We moeten een betere kwaliteit ui hebben om het hele jaar te exporteren jaar door te kunnen exporteren." En die betere kwaliteit kan wor den bereikt door een zachtzinnige behandeling, maar vooral ook door alle slechte uien er uit te filteren. Met de nieuwe fabriek wil MSP ver der groeien. ALMANAK Ze is net acht jaar geworden, be gint de prinsessenjurken te ver geten en ook roze raakt uit de gratie als favoriete kleur. Volgende stap in haar ontwik keling is een grote belangstelling voor de werkzaamheden die de timmerman afgelopen week in huis verrichtte. Ze vroeg of ze ook mocht timmeren. Dat mocht. Trots ging ze met hamer en spijkers naar buiten. Op haar knietjes op het terras dreef ze een spijker in het hout tot-ie op de tegels stuitte. Wat ze ook deed, de spijker ging geen millimeter verder het hout in. „Mam", riep ze, „de hamer is dood." Lenny Geluk en Joba van den Berg in Haamstede Hommage aan Paco de Lucia in CCXLVIissingen Optreden Martijn Hillenius De 16-jarige Lisa (niet haar echte naam) zit zaterdagavond bij een verjaardag als ze een screenshot toege stuurd krijgt van een vriendin. Het is een afbeelding van het Insta- gram-account Exposing_Zeeland. Lisa had al een paar keer op dat ac count gekeken. „Er stonden 135 naaktfoto's op, ook van mensen die ik O van de middelbare school ken, met lelijke teksten eronder. Ik dacht: degene die dit doet, is niet goed bij zijn hoofd. Maar ik vond het ook wel interessant, en wilde weten wie erop stonden." Toen ze het berichtje van haar vriendin zag, schrok ze zich rot. „Ik zag een naaktfoto van een meisje dat op mij lijkt. Ze hield een tele foon half voor haar gezicht. Het was niet mijn telefoon en ook niet mijn kamer. Ik kon niet zien of mijn hoofd op het lichaam gefotoshopt was. Een jongen die ik ken had mijn naam eronder gezet. Ik vond het zo oneerlijk! Ik zou nooit zo'n foto van mezelf maken." Anderen zetten Li sa's naam ook onder de foto. „Ie mand schreef: 'ga jezelf vingeren'." Politie Ze voelde zich machteloos. „Ik kan zeggen wat ik wil, maar behalve mijn vrienden gelooft niemand dat ik dat niet ben. Ik heb nog een be richtje gestuurd naar de jongen die als eerste mijn naam tagde. Hij ge loofde me ook niet. Er is later trou wens ook een naaktfoto van hem op het account gezet. Hij is meteen naar de politie gegaan." Lisa kreeg 25 verzoeken van men sen die haar wilden volgen op In- VLISSINGEN 'Regenboogpad' blijft nog even uit De maatregelen zijn nodig vanwege aanhoudende verslechterde markt omstandigheden op het gebied van scheepsreparatie, aldus Damen. In de afgelopen twee jaar is het aantal opdrachten uit olie- en gas- gerelateerde sectoren sterk terug gelopen door de lage olieprijzen. Bij Shiprepair Vlissingen werken zo'n 150 mensen. Ze zijn gistermiddag ingelicht, zegt woordvoerder Arold de Vries van Damen in Gorinchem. Shiprepair is onderdeel van Da men Shipyards, maar staat 'los' van Damen Schelde Naval Shipbuil ding en Amels Holland, ook beide gevestigd in Vlissingen. Hoeveel banen er bij Shiprepair Vlissingen verdwijnen is volgens De Vries nog niet bekend. „We hebben een nauwkeurige inschat ting voor het totaal gemaakt. We zijn nog niet zover dat we op het punt staan om vestigingen van Shi prepair te sluiten." donderdag 23 februari 2017 ii Uienexporteur MSP in Nieuw dorp gaat flink uitbreiden. Dat levert veertien nieuwe banen op. Naast de huidige locatie wordt een nieuw pand neergezet met daarin een hypermoderne sor- teermachine. Het dorp profi teert er ook van, omdat achter het bedrijf een park wordt aan gelegd. Melita Lanting Nieuwdorp Lindert Moerdijk, MSP Tip? redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE Lenny Geluk en Joba van den Berg van het CDA zijn op donderdag 2 maart te gast in Hotel Bom in Haamstede. Lenny Geluk zet zich in voor een evenwichtig ou derenbeleid. Joba van den Berg is werkzaam in het bedrijfsleven. Ze gaan van 10.00 tot 12.00 uur in gesprek met het CDA Schouwen-Dui- veland. VLISSINGEN In het CCXL theater in Vlissingen wordt vandaag de voorstelling 'Een hom mage aan Paco de Lucia' gebracht. De voorstelling is een ode aan meester- gitarist en flamenco-ver- nieuwer Paco de Lucia, die vorig jaar is overle den. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 22,50 euro. ZIERIKZEE Cabaretier Martijn Hille nius treedt op donderdag 2 en vrijdag 3 maart op in De Weverij in Zierikzee en De Verwachting in Ritthem. In zijn voorstel ling 'De man in bonus' gaat Hillenius op zoek naar het geheim van de voorspoed. Naast zijn ca baretvoorstellingen werkt Hillenius voor 'Het Klok huis' en 'Spijkers met Koppen' en was hij te zien in de film 'Aanmod- derfakker'. Ook maakt hij deel uit van zangformatie 'Stanley en de Menzo's'. De voorstellingen begin nen om 20.15 uur. Kaar ten kosten vijftien euro. 'Kijk, dat is nou dat meisje van Instagram' Ondine van der Vleuten en Cornelleke Blok De oversteekplaats in kleuren van een regen boog aan de Aagje De kenstraat laat nog tot het najaar - 'vóór Co ming Out Day'- op zich wachten. De gemeente raad besliste eerder dat er een zebrapad in re genboogkleuren komt om te laten zien dat Vlis singen mensen van elke geaardheid verwelkomt. Scheepsbouwconcern Damen schrapt banen bij Shiprepair Vlissingen, Shiprepair Rotter dam en Shiprepair Van Brink. Hoeveel banen er in Vlissingen op het spel staan, is nog niet duidelijk. Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55