Kodo leert vechten van zijn vader en vluchten van de vos 9 CHECK DIT! 'Als ik later groot ben, wil ik hofdame worden', riep Felicia Martens (23) uit 's-Heerenhoektoen ze in groep acht werd gekozen totjeugdprinses. Haar droom kwam uit. Carnaval „Ik ben nu voor het vijfde jaar op rij hofdame tijdens carnaval in 's-Heer- enhoek. Ze hebben mij gevraagd toen de vorige hofdame ermee stopte. Car naval vieren heb ik van thuis uit meegekregen. Toen ik twee jaar oud was, liep ik al mee in de kinderop tocht. Mijn vader zat bovendien altijd in de carnavalsstichting. Sinds 4,5 jaar zit ik op kamers in Tilburg, maar ik heb daar nog maar één keer carna val gevierd. Ik ben het gewend om het thuis te vieren. Het is hier leuker, omdat je iedereen kent. Sommige mensen zie je zelfs alleen tijdens car naval. De sfeer is altijd gezellig, het is een gezelschapsfeestje. In Tilburg is het allemaal wat grootser en ken ik minder mensen. Misschien dat ik het dit jaar één dag in de stad vier, maar eerlijk gezegd denk ik dat ik daar geen energie meer voor zal hebben." Muziek „Ik moet bekennen dat ik er aan het begin van carnaval altijd even in moet komen. De muziek die ze draaien, is heel anders dan op de ra dio. Het scheelt dat er van tevoren al een bal wordt gehouden, dan kun je er alvast aan wennen. En op den duur kom je er automatisch in, hoor. De muziek nu is natuurlijk heel anders dan vroeger. Toen was het echt hoempapamuziek, nu meer après- ski. Platteland vs. stad „Ik ben momenteel bezig met de master Human Resource Studies in Tilburg. Ik zit daar ook bij een studie vereniging waarvoor ik verschillende dingen organiseer. Dat organiseren, zit in me. Tilburg is een leuke stad, maar in het begin kwam ik toch ieder weekend naar huis. Ik werkte toen nog in Zeeland en wilde natuurlijk mijn familie zien. Nu blijf ik al eens wat vaker een weekendje in de stad, maar ik ben nog regelmatig in Zee land te vinden. Zeker tijdens carnaval natuurlijk. Het is hier zo lekker rus tig, op het platteland. Ik vind het heerlijk om samen met familie naar In Tilburg heb je ook dat gemoedelijke dat wij in Zeeland kennen het strand te gaan. Toch denk ik dat ik niet voorgoed zal terugkeren naar Zeeland, omdat er niet veel werk voor mij is." Boulevard Vlissingen „Ik vind het lastig om één favoriete plek in Zeeland te moeten kiezen, maar als dat moet, ga ik voor de Bou levard in Vlissingen. Als het slecht weer is, vind ik het heerlijk om daar op zondag een rondje te rijden en te zien hoe de zee er dan uitziet. In de zomer ben ik er ook vaak te vinden. Het Veerse Meer is trouwens ook een van mijn favorieten, om lekker te lig gen luieren." Uitgaan in Goes „Tijdens carnaval kom ik in alle cafés in 's-Heerenhoek. Vroeger ging ik vaak op stap in Goes, maar de cafés waar ik toen heen ging, zijn nu al weer gesloten. Ik vond Goes altijd leuk om uit te gaan. Je had er ver schillende cafés en discotheken en het was altijd gezellig om daar in het weekend af te spreken met vriendin nen en bij te kletsen op een terrasje. Ik ben er nu al een hele tijd niet meer geweest, maar vroeger was ik er ie dere zaterdagavond te vinden." Brabant vs. Zeeland „Ik vind de mentaliteit in Brabant niet heel anders dan die in Zeeland. Eigenlijk zie ik Tilburg als een groot dorp. Het gemoedelijke dat wij in Zeeland kennen, heb je daar ook. Het grote voordeel is dat in Tilburg alles makkelijk te fietsen is, je hebt niet per se een auto nodig. Vanuit Zee land naar Brabant reizen, is niet handig. Met de trein duurt het toch wel even. Ik heb het beste van twee werelden. Doordeweeks woon ik in Tilburg, waar alles heel makkelijk be reikbaar is, en in het weekend geniet ik regelmatig van alle Zeeuwse din gen." Wie: donderdag 23 februari 2017 pl 'Carnaval is hier leuker, omdat ik iedereen ken' Gertie de Boey Felicia Martens: „Ik heb het beste van twee werelden." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Morgen is het schoolcarnaval in dorpshuis De Jeugdhoeve en bonte avond in De Korenbeurs in 's-Heer enhoek. Zaterdag 25 februari vertrekt om 14.30 uur de kinderoptocht bij de Jeugdhoeve. De grote optocht van 's-Heerenhoek vindt plaats op car navalszondag, 26 februari, en begint om 13.30 uur. Op maandag 27 februari wordt de koenkelpot ceremonieel verbrand als afsluiting van het carnavalssei zoen. Naam voorstelling: Kodo, het geheim van de Samurai Ida van Dril Genre: toneel, poppen spel, muziek Leeftijd: vanaf 6 jaar Waar: Renesse, Dorpshuis Wanneer: woensdag 1 maart, 14.00 uur Kodo is een kleine Japanse jongen. Hij leeft lang ge leden, in de middeleeu wen. Zijn vader is een soldaat. Het oude woord daarvoor is een krijger. En de Japan ners noemen dat een samoerai. Kodo vindt in het ge heimzinnige bos achter zijn huis een kleine jonge vos. Die heeft net als Kodo geen moeder. Hij neemt het beestje mee naar huis en de twee worden beste maatjes. Van het vosje leert Kodo hoe hij moet vluchten. En van zijn vader leert Kodo hoe hij moet vechten. En nu moet hij voortaan altijd kiezen als hij in de pro blemen komt. Zal hij vluchten of zal hij vech ten? Dat verhaal is ver teld in het boek Kodo, de weg van de boog van Bert Kouwenberg. Mark Janssen heeft het geïllustreerd met prach tige tekeningen. Nu is er ook het toneel stuk. Mark Janssen heeft daaraan meege werkt. Zijn prenten wor- Ida van Dril met hoofdpersoon Kodo. FOTO DENNIS VAN DEN DOOL den nu geprojecteerd op de vloer en op de muren en alles komt tot leven. Ook de personages uit het verhaal worden le vend. Ida van Dril vertelt het verhaal met hulp van levensgrote pop pen. Dat heeft ze ge leerd bij de beroemde Nederlandse poppen speler Fred Delfgaauw. Hij is al meer dan 25 jaar poppenspeler. Zijn voorstellingen zijn fan tastisch mooi en heel sprookjesachtig. Deze voorstelling ook. Het is een verhaal over moed, vriendschap en trouw. En de vraag: vechten of vluchten. Maar helpen die twee wel als je raadsel wilt ontrafelen: wie is mijn moeder en waar is ze nu? Eigenlijk wil Kodo dat graag weten. Daarvoor moet hij nog méér kun nen dan hij al geleerd heeft. Zal het hem lukken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51