m Wm si* Gemengd echtpaar vecht voor de liefde 6 Christina Hendricks brak door met de tv-serie Mad Men, waarin zij de voluptueuze, roodharige secretaresse Joan speelde. Inmiddels duikt ze in steeds meer speelfilms op, zoals in de komedie Fist Fight. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios T2 Trainspotting Silence Paterson FILMNIEUWS Von Trier heeft cast nieuwe film bijna rond Perfecte score voor Guardians 2 Haar figuur is haar handelsmerk. Christina Hen dricks (41) windt er geen doekjes om. De Amerikaanse actrice beseft dat als regisseurs op zoek zijn naar een goed geproportioneerde vertolkster, haar naam al heel snel uit de kaartenbak wordt gehaald. „Ik ben trots op mijn maten", zegt Hendricks beslist. „Mijn rol als Joan in Mad Men dank ik voor een groot deel aan mijn uiterlijk. Daar doe ik niet moeilijk over. Het zou grote on zin zijn om dat te ontkennen. Voor die tijd werd ik vooral in bijrollen ge cast. Maar door Mad Men werd ik be kend." Na zeven seizoenen van Mad Men (in totaal 92 afleveringen) is Hen dricks klaar voor een nieuwe fase in haar carrière. De schoolkomedie Fist Fight is daar een voorbeeld van. Maar het lijkt wel of de carrière van de ac trice, die eind vorig jaar ook in de ko medie Bad Santa 2 opdook, weer te rug is naar af. De grote, dragende rol len blijven voorlopig uit. Ik ben trots op mijn maten. Het zou onzin zijn om dat te ontkennen Ik zou wel weer eens een echte hoofdrol willen spelen Haar aandeel in de film wordt overschaduwd door de bijdragen van rapper Ice Cube en komisch acteur Charlie Day, die leraren spelen die elkaar naar het leven staan. Voor het oog van de hele schoolge meenschap zijn zij van plan hun meningsver schillen met een knok partij te beslechten. Hen dricks speelt een van hun collega's die de vete tussen het tweetal nog meer aanwakkert. Op haar eigen schoolervaringen kijkt de actrice met ge mengde gevoelens te rug. Als tiener werd zij, toen haar ouders verhuisden naar een klein stadje in Idaho (waar haar vader als bos wachter ging wer ken), aanvankelijk behoorlijk gepest. „Scholieren kun nen onderling heel wreed zijn. Loving Loving. De titel is prachtig gekozen. Niet alleen gaat de film van regisseur JeffNichols over de liefde, maar Loving is ook de achternaam van het echtpaar dat door de gevoelens voor elkaar in een jarenlang durend juri disch steekspel belandt. Het waargebeurde verhaal gaat over de vastberadenheid van Richard en Mil dred Loving, een blanke man en een Afro-Amerikaanse vrouw uit de staat Virginia die verliefd worden en trou wen in 1958. Na zijn trouwdag moet het echtpaar negen jaar lang vechten voor het recht om samen als een fami lie in hun geboortestad te mogen wo nen. De kwestie wordt een mediaspek takel waar de twee betrokkenen niet op zitten te wachten. Beiden willen een zo rustig mogelijk bestaan lei den. Vooral Richard (Joel Edgerton) is erg in zichzelf gekeerd. Toch wordt hun rechtszaak tot aan het Ameri kaanse Hooggerechtshof uitgevoch ten. In Loving wordt deze kwestie kalm en ingetogen behandeld, wat deze misstand des te meer tergend maakt. Ruth Negga, die Mildred speelt, is grandioos in haar lijdzaamheid. Ze is terecht genomineerd voor een Oscar. - A.Z. donderdag 23 februari 2017 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Fifty shades darker €833.000 2 (2) John Wick 2 €350.000 3 (3) Lego Batman €299.000 4 (4) The great wall €257.000 5 (5) Demain tout comm. €205.000 DRAMA Twintig jaar na de hit Trainspotting komt regisseur Danny Boyle met een vervolg. De vier Schotse vrienden zijn wel ouder, maar niet wijzer geworden. Drank, drugs en voetbal bepalen nog steeds hun doen en laten. DRAMA Regisseur Martin Scorsese stelt in zijn film twee jezuïeten voor die in het zeventiende eeuwse Japan hun ge loof uitdragen. Maar zij worden gru welijk gemarteld en gedwongen om hun religie op te geven. Silence tast vooral de grenzen van het geloof af. TRAGIKOMEDIE In deze tragikomedie volgt regisseur Jim Jarmusch een buschauffeur die ook dichter is. Rijdend door het in dustriestadje Paterson ontmoet hij di verse voorbijgangers. Heerlijke mini malistische film. De Deense re gisseur Lars von Trier heeft de rolbezetting voor zijn film The House That Jack Built vrij wel compleet. Matt Dillon had al de hoofdrol, nu heeft Von Trier ook de ac trices Riley Ke- ough (Mad Max: Fury Road) en Sofie Grabol (The Killing) aangetrokken. Zij komen in aanraking met een seriemoor denaar. Van de super heldenfilm Gu ardians of the Galaxy Vol. 2 wordt veel ver wacht. Produ cent Marvel hield onlangs een testscree- ning waarbij deze 100 op 100 scoorde, het hoogste in de negen jaar dat Marvel zulke screenings or ganiseert. De film verslaat daarmee top pers als Iron Man 3 en The Avengers. Opnieuw tussen de vechtende mannen Ab Zagt 44 Christina Hendricks 44 Christina Hendricks Ruth Negga is voor haar rol genomineerd voor een Oscar. DRAMA Regie: Jeff Nichols. Hoofdrollen: Joel Edgerton, Michael Shannon en Ruth Negga. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48