De stem van Clannad zeelandtheaters.nl 5 Toneel leuker dan de film Sfeer van New Orleans 0 Fado Warme passie LuzAzul Folk „Het valt me nog steeds moeilijk om over hun dood te praten", be kent Moya Brennan. „Beiden bete kenden zoveel voor mij. Ik zag Pa draig als een broer. We zaten 46 jaar in dezelfde groep en zijn sa men opgegroeid. Maar ik zal het niet mooier maken dan het is: Pa draig was een drinker en daar heeft hij de rekening voor betaald." Er zijn nu nog vier leden van Clannad over. „Misschien dat we ooit nog eens iets samen doen. Ik blijf vooruitkijken en daarom heb ik voor het eerst in acht jaar weer een studioalbum gemaakt," verklapt Brennan. „Het album is een echt familieproject geworden, want ik heb de meeste liedjes met mijn zoon Paul en dochter Aisling geschreven. Die twee luisteren naar zoveel nieuwe muziek en zit ten boordevol ideeën. Ze hebben mij geïnspeerd om buiten de ge baande paden te treden." Het al bum is daarom anders dan het pu bliek van haar gewend is: persoon lijker, met minder harmonieën en harp. Nu tourt ze door Nederland, samen met haar zoon en dochter. Ze brengen niet alleen liedjes van het nieuwe album, maar ook het bekende Clannad-materiaal. Iep! is dus een verhaal over loslaten. Zelfs Tine beseft uiteindelijk dat je 'viegeltjes' niet bij je kunt houden, behalve in je hart en in je gedachten. Wie de vrijheid in een kooitje wil zetten, is haar voorgoed kwijt. Maar het verhaal gaat over veel meer. Over hoe iedereen de werkelijkheid anders ziet. Over hoe weinig woorden we hebben om de dingen zuiver te zeg gen. Over hoeveel ervan buitenaf op ons afkomt en ons dreigt te overspoe len als we er geen grens aan stellen. En dat allemaal in zulke eenvoudige lijnen, met zoveel humor. IEP Jazz ZA 25 feb 13.00 u. (3+) Bobo's verjaardagsshow IX Talentenklas ZMS donderdag 23 februari 2017 Zangeres en harpist Moya Bren- nan verloor vorig jaar naast haar vader haar oom Padraig. Hij was met Brennan de oprichter en het boegbeeld van de legendarische Ierse folkgroep Clannad. Brennan ging na dit verlies een andere richting in. Harry de Jong Moya Brennan: The Voice of Clannad, morgen, CCXL Vlissingen, aanvang 20.15 uur. ADVERTENTIE lep!, familievoorstelling (vanaf 6 jaar), De Mythe, Goes, woensdag 1 maart, 15.00 uur. De website Kidsproof heeft eigen, jonge re- portertjes. En die zei den: „lep! op het toneel is leuker dan de film." Waarom? Het zou wel eens kunnen, dat de verbeelding het heeft gewonnen van de uit beelding. Voor de film werd een zeer goede Viegeltje gecast, een aandoenlijk meisje met een soort dwerggroei. Knap gevonden, maar voor een toneelstuk kun je dat niet doen. Dus begint het verhaal nu op het moment dat Viegeltje al is uitgevlo gen. Zij is alleen herin nering. Een lap stof en een theekopje zijn daarvoor al tastbaar genoeg. Dat is de magie van de sugges tie, en het werkt won derwel! LuzAzuL staat garant voor een speci ale mix van Portugese fado, relaxte Braziliaanse melodieën, spetterende flamenco en Kaapverdische tinten. Warme gepassioneerde muziek door een flamencogitarist, percussionist en toetsenist. Daartussen staat zangeres Magda Mendez met haar zoetge vooisde stem. Een zinderend optre den met een aan tal gastartiesten waarbij het publiek niet stil blijft zitten. Vanavond, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. Het Koningstrio staat garant voor een middag oude stijl New Orleans- jazz. Het trio bestaat uit Johan Brakeboer, contrabas en zang, Giel Mol Banjo en- Peter Koning klari net, tenor en so praan. Gospel, blues en country dienen als basis voor de stijl van de heren. Zondag spelen ze in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. Dit keer met een heel ander geluid dan ge woonlijk, met saxo foon, banjo en bas. Zondag 26 feb, d'Ouwe Smisse Zonnemaire, 14.30 uur. Naar het boek van Joke vmleeuwen Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 ZO 26 feb 13.00 u. Foyerconcert VR 24 feb muziektheater Typhoon DO 23 feb muziek LuzAzul WO 1 maart dans show Spirit of the dance 00 2 maart cabaret Vrijdag Sandifort VR3 maart muziektheater Adèle, Conny, Jasperina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47