Tim Akkerman gaat voor de intimiteit In de ban van Cole en Adams 2 SECRET SESSIONS O W4 <1 1 1 Onrust over lappenpop Typhoon Na de hectiek van de festivals heeft Typhoon de luwte van het theater opgezocht. Hij neemt zijn publiek mee naar een nieuw universum, ook als vorm van zelfonderzoek. Morgenavond is hij in Middelburg. Uitgelicht TOP 3 E-BOOKS Tim Akkerman werd bekend als de lead zanger en gitarist van de Haagse band Di-rect. Tien jaar lang speelde hij met onder anderen gitarist Spike. Tien jaar glamour, volle zalen en enthousiast publiek. In 2009 kon digde hij, totaal onverwachts, zijn vertrek aan. Hij ging solo en verzorgt nu als singer-songwri- ter intieme optredens. Geen microfoon meer die zijn zang op vele decibellen de zaal in drijft, geen joelende meis jes en headbangende jongeren. Tim Akkerman zette de knop om, of beter gezegd hij zette de geluidsknop een stuk zachter, ging zelf liedjes schrijven en koos voor de intimi- Akkerman is teit. Hij poetste het imago van tiener- en springlevend mckidooiweg, en Vaart maakte in 2011 het in getogen album duidelijk zijn ANNO en drie jaar la- eigen koers ter TheJourney. Zelf vertelde hij dat zijn muzikale smaak ver anderd was. Hij verliet de luidruchtige grote za len en ging helemaal terug naar het intieme van een huiskamer. Dat sfeertje van lekker achterover leunen, gedoofd licht en een lekker glas wijn bij de hand. In deze intieme setting brengt Tim Ak kerman zijn nieuwste programma: Tims Secret Sessions. De geroutineerde singer-songwriter presenteert met passie liedjes van Bruce Spring steen, Josh Ritter, Nick Drake en Pearl Jam. En bovenal zingt hij met een rauw-zoete stem, die de harten van de luisteraars raakt, zijn eigen liedjes. Droom maar eens weg bij This Time It's For Real, of I'm Still Alive. Akkerman is springle vend en vaart duidelijk zijn eigen koers. De mix van liedjes, zijn uitleg over hoe hij geïnspireerd wordt en de paar anekdotes zorgen voor een ontspannen sfeer. Geniet met vrienden onder elkaar, steek de open haard maar aan en ga mee in de wereld van Tim Akkerman. ACHTER GESLOTEN DEUREN NOOIT 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Boek Wie Typhoon de afgelopen tijd heeft zien op treden - en dat zijn er ve len - herin nert zich vooral de taferelen tijdens slotnum mer Zandloper. Opzwepende blazers, springende massa, extatische sfeer. Het hoogtepunt van elk concert. Het heeft de zanger/rapper altijd een dubbel gevoel bezorgd. „Het was hét festivalanthem van de afgelopen twee seizoenen, maar het nummer gaat over reïncarneren, over sterven en de overgang naar een nieuwe ik. Dat is best wel een spiritueel verhaal. In het theater beginnen we nu met Zandloper, maar dan op een manier waardoor dat verhaal veel beter naar voren komt. Er wordt niet meer ge sprongen." Moro lobi (Meer liefde), zo heet zijn theatertour. Een duidelijke verwij zing naar het succesalbum Lobi da basi (Liefde is de basis) uit 2014. Al in 2015 kondigde hij een een EP aan met als titel Moro lobi. „Na mijn opmars - zegetocht, kun je bijna zeggen - had ik heel veel drang om verder te gaan, nieuwe muziek te maken en vooral het theater in te gaan. Achter elk nummer op Lobi da basi zit een groot verhaal. Het is te gek om op festivals te staan, maar ik wilde ook de verha len erachter vertellen en een breder perspectief bieden." Een nieuwe plaat komt er voorlo- Ik vond het supereng. Bij de eerste avond dacht ik: waarom doe ik mezelf dit aan? pig niet, zegt Typhoon, alias van Glenn de Randamie (1984). „Die EP ligt bij wijze van spreken klaar, maar ik wil eerst naar binnen toe keren om te onderzoeken waar ik sta, wat ik precies wil. Vanuit die nieuwe fase ga ik ook nieuwe muziek maken. Dat moet de volgorde zijn. Daarom laat ik de volgende plaat even voor wat die is. Tussen mijn debuutalbum en Lobi da basi zat ook zeven jaar. Ik ben blijkbaar van de lange afstand, de Sven Kramer van de muziek." Twee weken geleden begon hij de theatertour in thuisbasis Zwolle. De overstap naar een zaal vol mensen die luisterend op hun stoel zitten, was even wennen. „Ik vond het su pereng. Bij de eerste avond dacht ik: waarom doe ik dit mezelf aan? Tege lijkertijd is het heerlijk om jezelf op een nieuwe manier te leren kennen. Het is zo hybride, zo vloeibaar, zo diepgaand. Je kunt je ook niet ver schuilen. Je weet: het kan geniaal worden of een totale mislukking. Die spanning voelt het publiek ook." Vertrouwen De eerste optredens hebben hem vertrouwen gegeven. „Wat ik merk, is dat mensen vanaf het eerste mo ment worden meegezogen in het verhaal. Het is een soort beeldende reis. Mensen leren Typhoon op een heel andere manier kennen. Ik sta daar nog steeds als Glenn met mijn persoonlijke verhalen en nummers, maar vooral ook met overdenkingen, anekdotes, poëtische stukken en echte theaterteksten. Het is veel meer donderdag 23 februari 2017 Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziek- recensente. Wat: Huiskamerconcert, Tim Akkerman Waar: Dorpshuis Ons Dorpsleven Ritthem De Piek Vlissingen Wanneer: zaterdag 25 februari 20.15 uur en vrijdag 7 april 21.00 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl 1. B.A. Paris, Achter gesloten deuren Het perfecte hu welijk of de per fecte leugen? 2. Sandra Bek- kari, Nooit meer diëten Met eenvoudige recepten en een werkboek om je vorderingen bij te houden. 3. Lize Spit, Het smelt Onthullingen van wreedheid die sommige lezers geschokt zullen achterlaten. Bron: Bol.com B PZ Een moordenaar die zes slacht offers in stukjes aan elkaar naait tot een menselijke lappen pop. Daarover gaat de thriller Ragdoll. Als de dader publiekelijk bekendmaakt wie de volgende zes slachtoffers zijn, is de paniek compleet en moeten recher cheurs William Fawkes, Emily Baxter en Alex Edmunds alles op alles zetten om erger te voor komen. De filmrechten van de debuutroman van Daniel Cole zijn al verkocht. Ragdoll is verschenen bij Luitingh-Sijthoff. Op reis met T\ phoon Rolf Bosboom Typhoon Vivian de Gier heeft nog lang geen zin om haar huis uit te gaan. Ze is in de ban van het bloedstollende debuut van Daniel Cole. En Ryan Adams ontroert haar met zijn nieuwe album. Tim Akkerman creërt met zijn liedjes en anek dotes een ontspan nen sfeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44