WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 5 8 11 Dolf ijnentrainster, dat was en is eigenlijk nog steeds een beetje de droombaan van Ester Weststrate uit Vlissingen. Door een auto-immuunziekte belandde ze in een rolstoel. Uven? Ik had graag dolfijnentrainster willen worden. Ik ben altijd gek geweest op dieren en in het bijzonder op dolfijnen. Dat kwam misschien wel door de tv-serie Flipper, daar was ik helemaal gek van. Ik vind dolfijnen hele leuke, grappige dieren. Bovendien kunnen ze heel therapeutisch werken voor mensen, maar als kind ben je daar natuurlijk niet mee bezig. Van thuis uit heb ik meegekregen dat je ge woon een vak moest kiezen, dat is goed voor je pensioen werd er toen al gezegd, haha. Uitein delijk heb ik van alles gedaan. In de horeca, bij een drukkerij, in een kledingzaak en als pedicure ge werkt. De laatste twintig jaar werkte ik bij de poli tie. Ik heb nog wel eens naar Neeltje Jans geke ken, waar ze toen bezig waren met zeehonden. Een dolfinarium heb je alleen in Harderwijk en ik wilde toch niet uit Zeeland weg, waar ik het goed naar m'n zin had bij de politie. We hebben wel al tijd veel dieren gehad. Vooral politiehonden maar ook katten, fretten en kippen. In Geersdijk waar ik lang woonde, had ik m'n eigen dierentuintje. Ja, ik had dat toch wel graag willen doen. Ja, ondanks dat ik in een rolstoel zit, denk ik dat het nog steeds zou kunnen. Ik ga elke week therapeutisch zwemmen. Die dieren zijn zo sen sitief, ik ben ervan overtuigd dat die me zouden helpen, dat je aan ze kunt hangen. Als vrijwilliger doe ik pr-werk voor stichting Assistentiehond Nederland en verzorg ik de monstraties met mijn assistentiehond Bobby, die ik zelf heb opgeleid. En sinds een halfjaar rol ik samen met hem mee met de buurtpreventie in mijn wijk Paauwenburg. Ja, ik haal er echt voldoening uit. Ik vind het leuk om mezelf nuttig te maken en te laten zien wat een hulphond voor mij betekent. Je krijgt een hoop zelfstandigheid terug. Omdat de hond mij kan uitkleden, heb ik 's avonds geen thuiszorg nodig. Nee, dromen geef ik nooit op. En eigen lijk is de droom toch een beetje uitgekomen. De methode van het dolfijnen trainen is hetzelfde als een assistentiehond opleiden. Je beloont ze met een klikkertje en geeft ze daarna wat voer. Het is alleen een ander soort wezen geworden: dit is een haarbal op het land, in plaats van een gladde in het water. donderdag 23 februari 2017 PC Ik geef mijn droom nooit op Joeri Wisse Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwezenlijken? Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droom baan? 7Wat doet u nu voor werk? Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? A Hebt u uw droom helemaal opgege- Ester Weststrate met Bobby. Ze heeft haar assistentiehond zelf opgeleid, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39