Gewiste tweets niet allemaal definitief weg Zes jaar cel geëist tegen Belg voor poging tot moord l. mm Overzichtspaneel Fietsoplaadpunt 9 Iedereen die twittert stuurt wel eens een bericht waarvan die later denkt: 'had ik beter niet kunnen doen'. Of je leest het terug en je ziet een knoert van een spelfout. Geluk kig is er dan een deleteknop. Ook de Zeeuwse kandidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen wis sen wel eens tweets. Maar daarmee zijn die niet verdwenen. Van de 32 in Zeeland wonende kandidaten voor de Tweede Kamer verkiezingen twitteren er 24. Die zijn niet allemaal bekend bij de website Politwoops, waarop ge wiste tweets van politici te vinden zijn. De website kent niet alle Zeeuwse kandidaten, toch geeft de site een leuk doorkijkje. Zo blijkt dat André Bosman (5997 volgers) de afgelopen jaren 110 tweets heeft ge wist, waarvan vijftien in het laatste halfjaar. Hij delete vooral zijn eigen retweets. Zo wiste hij een geret- weet bericht van minister Melanie Schultz: „RT @MelanieSvH: Prima leus van Jacques Monasch #Nieuwe wegen!." De Zeeuwse kandidaat voor Nieuwe Wegen, Bo van Scheyen (1714 volgers), heeft volgens Polit woops zeven tweets gewist in de afgelopen zes maanden. Het gaat om een mengeling van eigen be richten en retweets. Waaronder deze: „Ongelooflijke penetrante vieze #stank op de A58 vlak voor M'burg (vanuit Vlissingen)! Ie mand idee wat het kan zijn? #gas- wolk #nogziekernu." Dat geldt ook voor CDA-kandidaat Peter Koeman (1357 volgers). Die gooide zeven tweets in de prullenbak, zoals: „@Coenraedt lijkt mij ook niet re meest ideale kandidaat." De genen die de laatste maanden niets wisten waren Joyce Vermue (PvdA) en Trees Janssens (Partij voor de Dieren). De man wordt ervan verdacht dat hij op 15 juni 2009 meermalen en op verschillende wijzen heeft ge probeerd zijn vrouw om het leven te brengen. Aanleiding is volgens het hooggerechtshof in Den Haag zeer waarschijnlijk haar bekentenis dat ze gevoelens had voor een an dere man. Een aantal dagen nadat de ver dachte dat ontdekte, heeft hij 's nachts een vuisthamer gepakt en de vrouw meermalen op het hoofd geslagen. Ze lag toen te slapen. Di rect daarna probeerde hij de vrouw te wurgen. Nadat het slachtoffer hem smeekte te stoppen en het alarmnummer te bellen, staakte hij de aanval. De vrouw vluchtte naar de buren, maar daar werd niet open gedaan. De verdachte is achter de vrouw aangerend met een paraplu en sloeg daarmee wederom op haar in. De vrouw probeerde de slagen af De man heeft zijn vrouw meermalen met een vuisthamer op het hoofd geslagen. Ze lag toen te slapen te weren en pakte de paraplu vast, waardoor deze afbrak. De man stak haar daarop met het scherpe puntige stuk van de afge broken paraplu in hals, bovenarm, rug en tussen de schouderbladen. Nadat de vrouw toch bij de buren naar binnen werd gelaten, was ze veilig. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) heeft de verdachte zich ver scheidene keren (bij het wurgen, het slaan met de hamer en het ste ken met de afgebroken paraplu) schuldig gemaakt aan poging tot moord. Er is volgens het OM sprake van handelen met voorbedachte raad. Dat betekent dat de verdachte zich rekenschap heeft gegeven van de betekenis en de gevolgen van zijn voorgenomen daad. Bij de strafeis heeft de advocaat- generaal meegewogen dat de ver dachte door de vrouw te slaan met een hamer op haar hoofd en te ste ken met de afgebroken paraplu een levensbedreigende situatie heeft gecreëerd. De vrouw had wel dood kunnen zijn. De advocaat-generaal vindt dan ook dat een eis van zeven jaar recht doet aan de ernst van de feiten en de omstandigheden waar onder deze zijn gepleegd. Gelet op het tijdsverloop acht de advocaat- generaal een mindering van vier maanden op zijn plaats. Het gerechtshof in Den Haag achtte in 2012 eveneens bewezen dat de verdachte zijn vrouw pro beerde te vermoorden en veroor- Er is volgens het OM sprake van handelen met voorbedachten raad deelde de man - na een eis van ze ven jaar - tot een gevangenisstraf van zes jaar. De verdachte was het niet eens met de uitspraak en ging in cassatie. De Hoge Raad vernie tigde het arrest van het Hof en wees de zaak voor een nieuwe berechting terug. Uitspraak (naar verwach ting) op 8 maart. PZC ONLINE Geert Wilders zegt de 2 RTL debatten af, maar gelukkig is daar Rob Geus voor een diepte-inter view donderdag 23 februari 2017 PC Jeffrey Kutterink Vlissingen Voor een poging tot moord in Hengstdijk is tegen een 39-ja- rige man uit België in hoger be roep een gevangenisstraf van zes jaar en acht maanden geëist. Jeffrey Kutterink Den Haag TIP DE REDACTIE Heeft u een opvallend ver haal dat u wilt delen met de rest van Zeeland? Of heeft u een mooie foto of video gemaakt? Stuur ons dan een berichtje via e-mail (web@pzc.nl) of whatsapp (06-20418849). Vergeet niet uw naam, woonplaats en uw contactgegevens door te geven, zodat we zonodig contact met u kun nen opnemen. TWITTER Renske Holwerda @RenskeRH Presentator Rob Geus gaat Geert Wilders interviewen in de verkiezingsshow 'De Stem van Nederland' op SBS6. Eerder zegde Wil ders nog twee debatten bij RTL af, omdat er (respec tievelijk) vijf in plaats van vier lijsttrekkers waren uit genodigd en omdat RTL zijn broer had geïnterviewd. Het interview van Geus met Wilders is 8 maart te zien. ONLINE TOP 5 MEEST GELEZEN 1. Naaktfoto's van tieners uit Goes op Instagram gezet 2. Terneuzense filmmaker (29) gaat al een half jaar zijn straat niet uit 3. Politie Zeeland vindt stofzuigen maar niks 4. 'Vlissingen moet uit het slijk, niet dieper erin' 5. Van knokken tegen IS naar de kansel in Zierikzee. Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fj facebook.com/depzc fs) @pzcredactie Provincie betaalt hiervan 50% Bedoeld voor mensen die een route fiet sen volgens het knooppuntensysteem. Op elk paneel wordt het gebied in een straal van 15 kilome ter rond het knoop- VA: punt zijn afgebeeld. Bedoeld voor toeristen met elektrische fiets bij bestaande of nieuwe pick nickplaatsen. Elektriciteit komt uit zonnepane len. Geschikt voor gelijktijdig opladen van vier fietsen. ische kheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37