Website Bossenburgh laat zien wat er te doen is MSP Onions breidt uit met vijf hectare 6 Huizen Ravesteijnplein niet samengevoegd Woningbouwvereniging l'Escaut heeft meer tijd nodig om te beslis sen wat er gaat gebeuren met de woningen aan het Ravesteijnplein in Vlissingen. Wel is al duidelijk dat het niet lukt de woningen die aan de buitenste ring van de plein staan, samen te voegen. Die boven- en benedenwoningen zijn zo ge bouwd dat dat technisch niet mo gelijk is, aldus de corporatie. De woningbouwvereniging maakte in 2015 bekend dat het de woningen aan dat plein wilde slo pen omdat ze te oud zouden zijn. Daar kwam veel protest tegen. Een petitie op internet leverde in een paar dagen ruim 180 handtekenin gen op. Ook voormalig rijksbouw meester Wytze Parijn mengde zich in de discussie. Hij pleitte voor re novatie van de woningen en even tueel samenvoegen. Enquête De corporatie besloot vervolgens om nog eens goed te onderzoeken wat er allemaal mogelijk is. Ook werd er een klankbordgroep ge vormd met daarin bewoners en an deren. Die groep hield vorig jaar een enquête waaraan zestig procent van de bewoners deelnam. Daaruit De woningen aan de buitenste ring samengevoegen is technisch onmogelijk blijkt dat zeventig procent van hen kiest voor sloop en nieuwbouw. En dertig procent wil dat de bestaande woningen behouden worden. Uit die enquête blijkt wel dat er een verschil zit tussen de bewoners van de binnen- en buitenring. Van de laatste groep is 85 procent voor sloop en nieuwbouw. De helft van de bewoners van de binnenring kiest voor of die optie of voor be houd van de woningen. l'Escaut onderzocht vervolgens drie opties: alles renoveren, alles slopen en vervolgens nieuwbouw of een combinatie van die twee. Daarbij werd ook, aldus de woning bouwvereniging, rekening gehou den met zaken als cultuurhistori sche waarde, bouwtechnische kwa liteit, wooncomfort, woonlasten en duurzaamheid. De slotsom is dat in alle gevallen er erg veel geïnves teerd moet worden door l'Escaut. Volgens een verklaring gaat het zelfs om 'te hoge investeringen' voor de corporatie. De komende maanden gaat de woningbouwvereniging kijken of het op een of andere manier toch lukt om de andere opties mogelijk te maken: alles slopen en nieuw bouw of de buitenring slopen en daar nieuwe woningen bouwen en de binnenring renoveren. l'Escaut hoopt dat het lukt om voor deze zomer een definitief be sluit te nemen over de toekomst van de woningen aan het Raves teijnplein. De site is nog in de opbouwfase, meldt voorzitter Michel Pieters van de wijkvereniging. Maar binnenkort prijken alle in Bossenburgh reside rende (sport)clubs, huisartsen en fy siotherapeut op de site. Ook kun nen bewoners zien waar speeltuint- jes zijn of aan welke cursussen en workshops ze kunnen deelnemen. De jaarvergadering van de vereni ging werd dinsdagavond vooral be zocht door 'netwerkers', mensen die een bepaalde publieke of commerci- Het is tijd om goede ontwikkelingen te benadrukken ele taak in Bossenburgh vervullen. Maar de voorzitter was tevreden, omdat wijkbewoners lieten weten dat het geen desinteresse was, maar dat ze naar ouderavonden moesten. „Het is tijd om alle goede ontwikke lingen in de wijk aan te prijzen. Het door twee vrijwilligsters opgezette oudercafé draait goed. Onze wijk agent meldt dat het aantal inbraken en overlastmeldingen de laatste ja ren structureel is verminderd." Pieters roept buurtgenoten op het goede ook te willen zien. „Op een plek aan Bossenburg staat vaak een groepje jongeren met scooters. Dat kan je zien als overlast veroorza kende hangjongeren, maar ze hel pen juist buurtbewoners met een mankement aan hun scooter of brommer." Een fabriek van de toekomst, dat is wat het familiebedrijf aan de Her- tenweg in Nieuwdorp laat bouwen. Met daarin een optische sorteerma- chine. Een machine die de kwali teit van de ui niet alleen aan de bui tenkant beoordeelt. Hij controleert ook de binnenkant op bijvoorbeeld rot. En daarmee kan de kwaliteit van de ui, die wordt verscheept naar andere werelddelen, beter worden gegarandeerd. Park Om dit te realiseren wordt het be drijf met vijf hectare uitgebreid. De gemeente heeft hiervoor grond ver kocht en een groenstrook ver dwijnt. „Maar daarvoor in de plaats komt aan de achterkant van het be drijf een nieuw park terug met wa ter, plekken om te spelen en routes om te wandelen", vertelt wethou der Ad Schenk. Dat plan is in sa menspraak met de dorpsraad ge maakt. Aan de voorkant (de Hertenweg) wordt de situatie ook opgeknapt. De entree wordt verlegd naar de rand van het dorp tegenover de brandweerkazerne. IN DE REGIO Vogelkenner in Terra Maris Huiskamer concert Lunchconcert MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 23 februari 2017 WA Behoud woningen wordt moeilijk Woningbouwvereniging l'Escaut komt tot de slotsom dat het niet haalbaar is om de woningen aan de buitenring van het Rave steijnplein te renoveren en ver volgens samen te voegen. In 2015 kwamen bewoners in ver zet tegen de sloopplannen. Emile Calon Vlissingen Op de vernieuwde website van wijkvereniging Bossenburgh (www.bossenburgh.nl) zijn te houden activiteiten in de buurt te vinden. Maar ook clubs, vereni gingen, winkels, instellingen en organisaties staan (binnenkort) op de site. René Hoonhorst Vlissingen - Michel Pieters, voorzitter wijkvereniging Uienexporteur MSP in Nieuw- dorp gaat flink uitbreiden. Dat levert veertien nieuwe banen op. Naast de huidige locatie wordt een nieuw pand neergezet met daarin een hypermoderne sor- teermachine. Melita Lanting Nieuwdorp OOSTKAPELLE De vogelspecialist van Terra Maris in Oostkapelle vertelt vandaag en 28 fe bruari over de vo gels rond het mu seum. Er is de mo gelijkheid om vra gen te stellen, ook over vogels uit eigen tuin. De acti viteit duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Deelnemers betalen de entreeprijs van het museum. Daar naast kunnen be zoekers vandaag een vogelnestje maken. Belangstellenden kunnen tussen 13.30 en 15.30 uur binnenlopen in het ScharrelLab. VROUWENPOLDER Stefan van de Sande geeft op zondag 26 februari een Huiskamercon cert bij Haef Gitaar atelier in Vrouwen polder. Troubadour Van de Sande haalt zijn inspiratie onder meer uit liedjes van Bob Dylan en Neil Young. Het optre den begint om 16.00 uur. OOST-SOUBURG Yesterday Papers geeft op zondag 26 februari een lunch concert in de Histo rische Kerk Sou burg. Met drie stemmige zang brengen ze nummers van onder meer Stills, The Beatles en The Rol ling Stones. Het op treden begint om 11.30 uur. SCHOLIEREN IN TOUW VOOR AFRIKA MIDDELBURG Scholieren van de groep 5 en 6 van de Re- genboogschool in Middelburg harkten door het opzetten van eigen ondernemingen bijna 1600 euro bij elkaar voor de stichtingen Ekeunos en Kilimanjaro. Met een lening van 5 euro (microkrediet) bakten de kinderen cakes, haakten ze kleedjes en onderhielden ze tuinen. Het ingezamelde bedrag is bedoeld voor een school in Oeganda en een B&B in Zuid- Afrika. AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos voor senioren met onder meer biljar ten, kaarten en sjoelen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub KOUDEKERKE Pien Bso, Tram straat 31, 09.00- 11.00 uur - Mama café voor (aan staande) moeders met hun kinderen (0-4 jaar) MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur-Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; Zeeuws Mu seum, 12.00-15.00 uur - Rondleidingen bij tentoonstellin gen 'Uyt eigen erva- rentheyd' en 'het Kunstmuseum'; 13.30-16.00 uur- Handwerkplaats om zelf Zeeuwse streekdrachten te maken; ZB, 13.30- 15.30 uur - Schil dercursus; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Vertoning 'Nocturnal Animals'; Schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur - Concert 'LuzAzul' OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 kilometer VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur-Weke lijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te bren gen VLISSINGEN Het Majoraat, Van Hogendorpweg 58A, 09.30-15.00 uur - Openstelling Majoraat, verkoop tweedehands kle ding en sjoelactivi teit; Sint Jacobs- kerk, 20.00 uur - Concert koor 'Tallis Scholars'; CCXL Theater, 20.15 uur - Muzikale avond, eerbetoon aan Paco de Lucia WESTKAPELLE Museumcafé Het Polderhuis, Zuid straat 154-156, 13.30 uur - Donder dag Doedag met deze week 'Mut senclub'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34