Deze pot is echt vies Kom je met me neuken? Slet! Jij bent dom geweest Mag ik vannacht bij je in bed komen liggen? 'De politie komt er altijd achter' Sluiskiltunnel dicht door spookrijder Bernard Wientjes in Standplaats Zeeland 3 Zij is niet helemaal 100 stagram. „Ik heb ze niet geaccepteerd, want ik weet niet wat die mensen van plan zijn. Toen ik maandag naar de bus liep, hoorde ik een groepje jongens zeggen: 'Kijk, dat is nou dat meisje van Instagram'. Ik twijfelde of ik naar ze toe moest lopen om uit te leggen dat ik het niet was op die foto." Ze deed het niet, maar zat vervolgens verdrietig in de bus. „Ik dacht: iedereen denkt nu dat ik dat ben. Dat vond ik echt niet chili." Het rondsturen van naaktfoto's gebeurt vaker, vertelt Lisa. „Op school gaan regelmatig naaktfoto's en gekke foto's rond via WhatsApp en Snapchat. Ik heb ze zelf ook wel eens doorgestuurd. Ik dacht er niet bij na, maar nu begrijp ik pas hoe dat voelt." De foto's waar Lisa aan gelinkt werd, zijn inmiddels ver wijderd. „Ik hoop niet dat ik er later gedoe mee krijg." Pontes-leerlinge Roos (niet haar echte naam) heeft er een paar helse dagen op zitten. Zaterdag tijdens het winkelen zag de vriendin van de 15-jarige opeens een melding op haar telefoon. „Ze zei: hé, we zijn getagd op Instagram!" Het blijkt om Degene die dit doet is niet goed bij zijn hoofd, maar ik vond het ook interessant het account Exposing_Zeeland te gaan. Roos: „Ik herkende namen van meisjes uit Rilland, Kruinin- gen, Kapelle, Goes, 's-Gravenpol- der, Middelburg - en allemaal haat- teksten er onder. Onder een foto van het gezicht van mijn vriendin stonden dingen als 'deze pot is echt vies!'. Van mij stond er een selfie met kleren aan op, en erbij: deze meid gaat nog een keer d'r rug bre ken. Een paar uur later verscheen een blootfoto, het gezicht was niet te zien, met mijn naam erbij. 'Hoer', 'slet', stond er onder." De hele zaterdag blijven ze bij el kaar, steeds kijkend op hun tele foon, waar de foto's op steeds an dere Exposing-Zeeland-achtige ac counts opduiken. „Er waren veel mensen die gingen rapporteren dat er iets niet in de haak was. Dan ver wijdert Instagram dat account, maar 's avonds toen ik naar huis ging, stond mijn foto weer op een account. Ik zei tegen mijn moeder: 'Mama, ze zeggen dat ik dit ben.' Je zit op een gegeven moment de hele tijd met de telefoon in je hand. Voortdurend komen er berichtjes binnen: 'Joh, Roos, ben jij dat echt?' Op een gegeven moment was ik met vijftien vrienden tegelijk aan het appen." Maandag staan op school overal groepjes leerlingen te fluisteren. Dinsdag gaat het echt mis. „Ik was net op school toen een vriendin naar me toekwam. Ze barstte in huilen uit. Iemand had gezegd dat zij dat account gemaakt had, dat be richt had gedeeld en verspreid en nu werd ze uitgescholden en be dreigd. Van die berichtjes als: 'Ik laat je in elkaar slaan als je die foto's er niet afhaalt!' 'Er komt morgen een hele groep naar jouw school toe voor jou!' Op de gangen begonnen kinderen die ik helemaal niet ken, dingen te roepen. 'Hoer! Slet! Kom je met me neuken! Mag ik vannacht bij je in bed komen liggen?!' Mijn vriendin blééf maar huilen. Ze kon niet meer stoppen." Roos heeft inmiddels aangifte ge daan. Woensdag is ze thuis geble ven. „Ik voel me zo triest. Misschien ga ik morgen weer naar school." Vijf aangiftes en een veel voud aan meldingen zijn er inmiddels in de zaak rond het Instagram-account Zeeland_Exposed. „Wij bunde len nu alle aangiftes en meldin gen", zegt woordvoerder Esther Boot van de politie. Via Snap chat maakte een meisje zichzelf bekend als beheerder van Zee- land_Exposed. Daarmee is de zaak niet opgelost, geeft Boot aan: „Zij is niet de enige ac counthouder. Facebook en Snapchat blokkeren een account als er naaktfoto's op worden ge zet. De accounthouder mag dan twee weken niet publiceren. Daarom zijn er steeds nieuwe Zeeland_Exposed accounts aan gemaakt. Wij gaan onderzoek doen naar alle accounthouders én naar degenen die foto's ge stuurd hebben. Het kan even duren voor we weten wie er ach ter zit, maar we komen er altijd achter. En dan staan we aan je deur." Vanwege bedreigingen aan het adres van een meisje dat valselijk beschuldigd is ook accounthou der te zijn, zijn veiligheidscoördi natoren en conciërges van scho len extra alert. Wijkagent en po litie zijn daar nauw bij betrokken. „We zijn regelmatig zichtbaar aanwezig als de scholen uitgaan", zegt Boot. Opmerkelijk: de zaak die nu speelt is weliswaar om vangrijker en daardoor meer in de belangstelling, maar gevallen van sexting komen wekelijks voor op Zeeuwse scholen. Boot: „Onze wijkagent geeft daarom veel voorlichting op scholen over sexting. Het is gewoon strafbaar. Afhankelijk van de ernst, kun je naar HALT gestuurd worden, een boete krijgen of voor de rechter gedaagd worden. En niet alleen de accounthouder is strafbaar: ook degene die foto's doorstuurt of aan zo'n account opstuurt." Bernard Wientjes, voormalig voorzitter van de werkgeversor ganisatie VNO-NCW, is van woensdag 22 tot en met vrijdag 24 maart op bezoek in Zeeland. Wientjes, die door de Volks krant vier keer werd uitgeroepen tot de meest invloedrijke Neder lander, is door ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland uit genodigd voor het programma Standplaats Zeeland. Eerder ver bleven onder anderen Wubbo Ockels, Alexander Rinnooy Kan en Thomas Rau enkele dagen in de provincie om hun visie te ge ven op wat Zeeland anders of be ter kan doen. Thema van de standplaats met Wientjes is de economische vitaliteit van Zee land. De eerste dag gaat hij in ge sprek met Zeeuwse studenten (van UCR en HZ), bezoekt hij een bijeenkomst van de Maat schappij en dineert hij in de Mid delburgse Abdij. Op donderdag bezoekt hij enkele bedrijven en gaat hij in debat met scholieren, 's Avonds is hij centrale gast in een Standplaats Meet Up in de ZB, die gratis toegankelijk is voor publiek. Op de slotdag onder neemt Wientjes een boottocht van Sas van Gent naar Gent. Een nog onbekende bestuurder reed ter hoogte van het knooppunt N61/N62, ten zuiden van Hoek de verkeerde rijbaan op en reed, tegen het verkeer in, richting de tunnel. Volgens Tessa Seidel van de Sluis kiltunnel werd de automobilist al snel door tegenliggers met lichtsig nalen gewaarschuwd. Om te voor komen dat de spookrijder de ver keerde (noord)buis in zou rijden werd de Sluiskiltunnel direct afge sloten. De chauffeur wist zelf nog voor de tunnelingang om te keren. Aanvankelijk was het niet duide lijk bij welke Zeeuws-Vlaamse tun nel er een spookrijder was gesigna leerd. Volgens Seidel is het misver stand vermoedelijk ontstaan bij de Verkeersinformatiedienst die de spookrijdersmelding op het traject Borssele-Gent interpreteerde als een spookrijder in de Westerschel- detunnel. Als gevolg van de sluiting ont stond er korte tijd een file. De poli tie is op zoek naar de spookrijder en ontvangt graag tips en beelden. Volgens politiewoordvoerder Mi reille Aalders is er wel een type en kleur van de auto bekend maar zijn er geen camerabeelden beschik baar. „We hebben geen kenteken en we kunnen ook niet zeggen of het een Nederlandse of buiten landse auto betrof." Op 2 december vorig jaar reed een Poolse vrouw in de Westerschelde- tunnel tegen het verkeer in. Onge veer een jaar eerder, op 11 december 2015 had de Westerscheldetunnel te maken met een Belgische spook- rijdster. donderdag 23 februari 2017 PC -Slachtoffer sexting Ernst Jan Rozendaal Middelburg De Sluiskiltunnel was gisteren rond het middaguur korte tijd af gesloten vanwege een spookrij der. Guido van der Heijden Sluiskil vrijdag zaterdag zondag 24-02 25-02 26-02 13.00 tot 18.00 uur 11.00 tot 17.00 uur 11.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31