en Burgemeester van Goes niet blij met reguleren wietteelt Duet met Typhoon op nieuw album van Blof PvdA: Werk niet mee aan Brouwerseiland Ifl 2 WILLEM VAN DAM Column Het sjoelen moet sexy wor den, las ik laatst. Tot ver driet van de Algemene Ne derlandse Sjoelbond (ik wist van het bestaan niet af) wordt het sjoe len nog altijd beschouwd als een spelletje dat vooral in bejaarden oorden wordt gespeeld. Dat is ten onrechte, vinden de sjoelbobo's. Want het sjoelen is niet zo maar een spelletje, neen, het is een heuse sport waarmee wij op internationaal niveau nog wél meetellen.Heb ik ook gedaan, gesjoeld. Bij mijn vriendje Kees kwam op de woensdagmiddag al tijd een sjoelbak uit de gangkast. Dan schoof zijn moeder de stoelen aan de kant, zette de sjoelbak op de eettafel, schonk ons een glaasje bruine Exota-prik in en ging het de hele middag: klak-klak-klak. Meestal won ik. Dat kwam omdat ik (toen al) zeer bedreven was in het valsspelen. Als vriendje Kees naar de wc ging om zijn Exota- prik uit te plassen, verplaatste ik snel een paar schuiven naar een voor mij gunstige uitgangspositie. Tot vriendje Kees een keer iets eer der dan verwacht van de wc terug keerde en mij op heterdaad be trapte. Zo kwam er een eind aan een mooie vriendschap én mijn wekelijkse sjoelmiddagen. Jaren later bezocht ik als jeugdig verslaggever de nationale sjoel kampioenschappen (ja, ja, als jour nalist kom je nog eens ergens) te Barneveld. Toen zag ik het al: veel grijze koppies. De vergrijzing is er sedertdien alleen maar erger op geworden, zucht de sjoelbond. En daarom moet het sjoelen een sexyer uitstraling krijgen. Moeten al die bejaarden in hot pants aan de sjoelbak verschijnen? Moeten ze net als de voetballers roze en gele schoentjes gaan dra gen en van die malle juichgebaart- jes maken? Elet moet niet veel gekker wor den. Straks besluit het bestuur van mijn kaartclub ook dat het edele klaver jasspel een sexy imago be hoeft en dien ik voortaan in een naveltruitje de kaartavonden te bezoeken. Het is maar dat ze het weten: ik pas. Moeten al die bejaarden in hotpants aan de sjoelbak verschijnen? DESTELLING Vandaag: In Zeeland is het heerlijk fietsen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VAN&AA6 STORM MET ZEER ZWARE RUKWINbESI MET Ze'eR ZWARE RUK WIN Kamervragen over Zeeuwse politie Boek van Zeeuwse lobbyist Man meldt zich in zaak ontvoering AXEL Getuigen dodelijk ongeval gezocht Verhulst zegt te hopen dat hij het mis heeft, maar gelooft er niks van dat de regulering tot minder crimi naliteit zal leiden. De illegale telers die nu actief zijn, zullen volgens hem niet ineens officiële hennep- boeren worden. „Zij zullen kiezen voor het behoud van hun afzet in het criminele en buitenlandse cir cuit." Hij denkt dat ze het 'legaal te len' hooguit vermengen met hun criminele activiteiten. „Dan wordt het bestrijden ervan nog lastiger." Verhulst begrijpt dat juristen en sommige Kamerleden de nieuwe constructie juridisch beter vinden, maar vreest dat hij als burgemeester straks nog meer drugscriminaliteit op z'n bordje krijgt. Volgens hem komt er nog een dimensie bij. Hij voorziet conflicten tussen illegale telers en de telers die straks onder het toeziend oog van de overheid aan de slag mogen gaan. „Ik heb het idee dat over dat soort zaken niet is nagedacht." Ziet hij dan helemaal geen voor delen? „Toch wel. Aan de achter deur van de coffeeshops zal het wellicht rustiger worden", stelt Verhulst. „Al blijven de illegale te lers misschien ook proberen hun spul daar kwijt te raken. En de kwa- Zij kiezen voor het behoud van hun afzet in het criminele en buitenlandse circuit liteit van de wiet gaat misschien omhoog. Maar ook dan blijft roken gewoon slecht, hoor. Over sigaret ten heb ik nog nooit iemand horen zeggen: je kunt beter dat of dat merk roken, want dat is gezonder. In dat geval doen we er juist alles aan om mensen van de sigaretten te laten afblijven. Dat zouden we met drugs ook moeten doen." Op het nieuwe album van Blof komt onder meer een nummer dat de Zeeuwse band samen met rap per/zanger Typhoon heeft opgeno men. Het gaat om 'Wereld van ver schil', het nummer dat vorig jaar juli zijn première beleefde tijdens Concert at Sea op de Brouwersdam. „Enkele weken geleden hebben we ook een videoclip opgenomen", zegt Typhoon. „Ik ben er enorm trots op. Het is zo'n mooi nummer geworden." Het wordt een van de singles van het nieuwe album van Blof Wanneer dat verschijnt, wordt binnenkort bekend. De rapper, zelf volop in de schijn werpers sinds zijn succesplaat 'Lobi da basi', is onder de indruk van de samenwerking met de band. „Het zijn lieve mannen, die heel gepassi oneerd met hun muziek bezig zijn. Het zijn mijn helden. Om met hen samen te werken en iets nieuws te creëren, is heel bijzonder." Typhoon begon twee weken ge leden aan zijn theatertournee 'Moro lobi'. Morgen treedt hij op in Middelburg. Vandaag staat op pa gina 2 en 3 in de bijlage Uit Thuis een interview met hem. De PvdA in de Tweede Kamer roept de regering op om 'geen ver dere medewerking te verlenen aan de ontwikkeling van recreatiepro ject Brouwerseiland'. Een motie met die strekking is gisterochtend ingediend door PvdA-Kamerlid Joyce Vermue uit Schoondijke. De sociaal-democra ten zijn tegen het project in het Grevelingenmeer. Dat omvat 375 recreatiewoningen op opgespoten eilandjes. Ook komt er een jachtha ven en restaurant. Vermue stelt in de motie dat 'bouwen op of aan primaire water keringen ongewenst is' en dat 'we onze kust niet met steeds meer be bouwing moeten belasten'. Ook constateert zij dat 'er weinig draag vlak is onder de bevolking'. Minister Ook stelt Vermue vast dat minister Melanie Schultz (WD, Infrastruc tuur en Milieu) moet kijken of het project wettelijk kan. Schultz schreef de Tweede Kamer eerder deze week dat ze 'zo snel mogelijk' besluit of Brouwerseiland mag doorgaan. donderdag 23 februari 2017 Gisteren: Sociale media moeten verbo den worden 1698 reacties DEN HAAG Zeeuwse politieagenten moeten zorgen voor vei ligheid en strafbare feiten opsporen. Stofzuigen of het schoonmaken van de dienstauto is geen taak van agenten vindt de PvdA in de Tweede Kamer. Kamerlid Ahmed Marcouch wil van minis ter Stef Blok weten waarom agenten van het korps Zeeland/West-Bra bant moeten stofzuigen. Ook vraagt hij of die taken in andere districten ook worden uitgevoerd. BRUSSEL Van Milos Labovic, de Zeeuwse lobbyist in Brussel, verschijnt mor gen het boek EU Super lobby, winnen in Brussel. Daarin besteedt hij aan dacht aan vier onderde len die wat hem betreft cruciaal zijn voor een succesvolle lobby: Hoe organiseer je een lobby? Wie moet je ken nen? Wat zijn de proce dures en regeltjes die je moet kennen en een aan tal 'shortcuts to success'. MIDDELBURG Een 38-jarige man uit Breda heeft zich gisteren bij de politie in Middel burg gemeld voor zijn be trokkenheid bij de ont voering van twee mannen in Breda in december 2015. Meer aanhoudin gen sluit de politie niet uit. Gino Heeren uit Sprundel en Rien de Ko ning uit Schoondijke, destijds 18 en 42 jaar, werden vanaf een gara gebedrijf ontvoerd. De slachtoffers werden later ongedeerd aangetroffen. De politie zoekt getui gen van het dodelijke ongeval dat maandag middag plaatsvond op de Hulserseweg in Axel. Bij het ongeluk kwam een 18-jarige vrouw uit Terneuzen om. Een leef- tijdsgenote uit Hulst raakte gewond. De 18- jarige bestuurder is na verhoor vrijgelaten. In tegenstelling tot zijn Terneu- zense collega Jan Lonink is bur gemeester René Verhulst van Goes niet blij met de regulering van de wietteelt, waartoe de Tweede Kamer deze week heeft besloten. „Juridisch wordt het er misschien beter op, maar als burgemeester kan ik hier niet te vreden over zijn." Rob Paardekam Goes - René Verhulst, burgemeester Rolf Bosboom Middelburg Jeffrey Kutterink Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2