25 Armstrong in de verdediging INTERVIEW MORENO HOFLAND Na een teleurstellend jaar zonder zege stapte Moreno Hofland (25) over van Lotto-Jumbo naar Lotto-Soudal. Bij zijn nieuwe ploeg zal hij in veel koersen een pion in de trein van André Greipel zijn. 33 Nederlanders aan de start Van Gelder niet naar EK Kim Polling zes maanden eruit In gedachten heeft Moreno Hof land de koers waar hij zondag wil vlammen al gereden. Op de Kwa- remont gaat het gebeuren bij Kuurne-Brussel-Kuurne, denkt hij, en als er dan een beetje wind staat, wil hij daarna meezitten met de kopgroep. „Heerlijk. Onbevan gen koersen. Meedoen. Dat heb ik gemist. Niet alleen maar afwach ten tot de laatste meters." Het is de wedstrijd waar hij drie jaar geleden al eens tweede werd achter Tom Boonen. Hofland maakte grote indruk in wat pas zijn tweede jaar bij de profs was en deed dat later dat voorjaar ook met winst in de Volta Limburg Classic. Maar de voorbije twee seizoenen kwam de klad erin en had hij moeite om die resultaten te herha len. Hij vertelt over zijn verse start bij zijn nieuwe werkgever, de Bel gische ploeg Lotto-Soudal. „Ik wil verdergaan waar ik in 2014 ben ge bleven", zegt hij. Was die editie van Kuurne- Brussel-Kuurne dan een uitschie ter of was het die dag echt zijn plaats in het peloton? Dat laatste, zegt Hofland zelfverzekerd. „Ik kon die gasten op de Kwaremont met gemak volgen. We reden weg en het is niet zo dat ik tachtig kilo meter in het wiel heb gezeten en toen tweede werd in de sprint. Ik heb al die tijd volle bak meege- koerst, misschien nog wel te veel vonden mensen toen. Nee, ik denk niet dat dat een gelukstreffer was." Verwachtingen Maar met zijn fraaie resultaten kwamen dat seizoen ook de ver wachtingen. Bij zichzelf, bij de ploeg, bij de buitenwereld. Een jaar later volgde er een dip. Hij was vaak ziek, de koolhydraatarme trainingen werkten averechts. „Heel de ploeg was toen slecht." Om meer overwinningen te boe ken, werd er besloten een sprint- trein op te tuigen. Merijn Zeeman kwam over van Giant-Shimano. Maar het plan paste Hofland niet, vond hij. En Dylan Groenewegen, zijn pijlsnel opgekomen ploeg maat, rendeerde wel. „Ik was er nog niet klaar voor", zegt Hofland nu. „De trein met jonge mannen miste ervaring en ik ben nog geen leider. In pure massasprints kom ik tekort. Pas bij lastige aankomsten maak ik kans, maar dan voel ik mij het fijnst met een of twee mannetjes in onder steuning. Nu moest ik het steeds afmaken, terwijl ik vaak reed voor een zevende of achtste plaats. Ik raakte gefrustreerd en zat niet lek ker in mijn vel." Na een jaar zonder zege koos hij voor een overstap naar Lotto-Sou dal. Er zijn mensen die hem heb ben gewaarschuwd. Want hoeveel kansen krijgt Hofland nog nu hij in de ploeg rijdt met niet alleen de snelle Jurgen Roelandts en Jens Debusschere, maar ook topsprin- ter André Greipel? „Ik geef de luxe op dat ik vrijwel altijd kopman ben", erkent Hofland, die Greipel in Parijs-Nice en de Giro zal bij staan. Als dat goed gaat, krijgt hij een plekje in de trein van de sterke Duitser én zijn debuut in de Tour. Dienende rol Hij kijkt uit naar die dienende rol. „Ik wil in een pure sprint liever een goede pion zijn in de trein van iemand die kan winnen en in een jaar zelf vijf kansen krijgen in koersen die mij echt liggen, dan twintig keer kopman zijn in koer sen waar ik sprint voor een achtste plaats. Het gaat om winnen. Ik wil weer een taak hebben, vrij zijn." Zijn waarden bij de testen zijn al vast even goed als in 2014, zijn sterkste jaar, maar dat waren ze vorig jaar ook. „Zo zie je maar dat het mentale en persoonlijke aspect net zoveel meetelt als de trainin gen. Daar heb ik veel van geleerd. Ik probeer weer die gelukkige jon gen op de fiets te zijn. Dat is even belangrijk." OPENINGSRITTEN donderdag 23 februari 2017 WIELRENNEN Lance Arm strong heeft gereageerd op de aanstaande rechts zaak die de Amerikaanse overheid heeft aangespan nen tegen de oud-wielren ner. De overheid wil 95 mil joen euro van Armstrong als schadeloosstelling omdat bij 'zijn' US Postal, dat gefinancierd werd met belastinggeld, een doping- programma bestond. Armstrong: „US Postal heeft in die tijd van ons ge profiteerd. Als veel mensen vinden dat ik bestraft moet worden, is dat oké. Ik ben in mijn leven al vaak ge straft. Maar wij geloven in de wet." 'Ik probeer weer die gelukkige jongen op de fiets te zijn' Pim Bijl Bunnik In het Vlaamse openings weekeinde met Omloop het Nieuwsblad zaterdag en Kuurne-Brussel-Kuurne zon dag komen 33 Nederlanders in actie. Bij de Omloop is het 't drukst met 27 Nederlanders: Gerts (BMC), Terpstra (Quick-Step), Langeveld en Van Baarle (Cannon- dale), Boom, Groenewegen, Leezer, Roosen, Tankink, Van Emden (Lotto- J.), Curvers, Sinkeldam, Stamsnijder, Teunissen, Danny van Poppel (Sky), Wesley Kreder (Wanty), Duijn (Ve randa), Asselman, de Vries, Ligthart, Reinders, Van der Hoorn, Van Ginne- ken, Van Goethem, Vermeltfoort (Roompot), Van Winden (Israel C.A.) en Koning (Aqua Blue). Een dag later rijden in ieder geval ook: Boy van Poppel (Trek), Hofland (Lotto-S.), Wippert (Cannon- dale) en Markus (Pauwels S.), Mouris en Raymond Kreder (Roompot). TURNEN Bondscoach Bram van Bokhoven hoeft voorlopig geen rekening te houden met Yuri van Gel der (foto). De ringenturner ziet af van deelname aan de EK over twee maanden in Roemenië. „Ik richt me op de WK eind september", licht Van Gelder zijn besluit toe. „Wat dat betreft be wandel ik dezelfde weg als Epke." Zonderland maakte al voor de Spelen bekend dat hij na Rio zijn studie ge neeskunde weer op zou pikken. De WK wordt zijn eerstvolgende grote toer nooi. Ook Jeffrey Wammes, sinds het najaar in Las Vegas actief voor Cirque du Soleil, maakt geen deel uit van de EK-selectie. JUDO Kim Polling staat een revalidatie van zes maan den te wachten. De judoka werd dinsdag met succes geopereerd aan haar elle bogen. „Beide ellebogen zijn als nieuw", aldus de drievoudig Europees kam pioene in de klasse tot 70 kilogram na de ingreep in het AMC. Polling kampte al lange tijd met een elleboogblessure. Die speelde haar ook op de Olympische Spelen in Rio parten, toen ze in de eerste ronde werd uitgeschakeld door de latere kampioene Haruka Tachimoto. Eerder werd al duidelijk dat ze het EK, dat in april in Polen plaatsvindt, moet laten schieten. Polling (26) richt zich nu op het WK. U3 Moreno Hofland over zijn laatste tijd bij Lotto-Jumbo (links): „Ik raakte gefrustreerd en zat niet lekker in mijn vel." foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25