4 V corendon Bu 24 Op een van de ronde tafels staat haar naambordje. 'Nadine Broer sen, 13:00 -13:45 uur'. Bijeenkom sten met atleten op Papendal wor den door de bond traditiegetrouw zo informeel mogelijk en rond lunchtijd gehouden. In een ruime zaal op het sportcentrum staan alle tafels en stoelen al klaar, maar loopt iedereen dwars door elkaar heen. Terwijl de atleten volkorenpasta opscheppen, bruine bolletjes met kaas eten of een vorkje zetten in de rauwkost met rode bieten kunnen de verslaggevers alle coaches en at leten aanschieten. Geen regels, geen poespas. Dat is alleen nodig als Dafne Schippers opdraaft. Voor de grote ster van de Nederlandse atletiek moet er een strakkere regie zijn om zowel atleet als media tevreden te stellen. Maar Schippers was er gis teren dus niet bij toen de dertien- koppige EK indoor-equipe werd gepresenteerd. Zij laat het toernooi begin volgende maand, evenals toppers als Sifan Hassan en Chu- randy Martina, schieten. Daardoor zijn er in aanloop naar de bijeen komst op Papendal ineens veel aan vragen voor Broersen binnengeko men en krijgt zij voor een keertje 'de Schippers-behandeling'. Zeven verslaggevers schuiven aan. Daarna wachten de camera's. De ruime aandacht voor haar is ze ker niet vreemd. Broersen heeft een bijzonder verhaal te vertellen. Afge lopen juli, slechts drie weken voor de Olympische Spelen in Rio de Ja neiro, verbreekt de wereldkampi oene indoor van 20t4 de lange sa menwerking met coach Ronald Vetter. Die verliep al maanden zeer stroef. Het vertrouwen in eigen kunnen was volledig zoek. De auto matismen op de wedstrijden ook. Het plezier in haar sport. Een sms'je Na de Spelen waar ze dertiende wordt, stuurt ze de net gestopte meerkamper en oud-trainings- maatje Pelle Rietveld een sms'je of hij met haar mee wil gaan naar de meerkamp in het Franse Talence. De sms: „Als ik het seizoen op deze manier afsluit, weet ik niet of ik nog door wil gaan." Maar Broersen wint in Talence en daar ontstaat ook het idee om wel verder te gaan. Met de sport en met Rietveld als coach. Er komt geen einde aan de carrière van de pas 26- jarige Broersen. Rietveld laat haar meer los, laat haar zelf nadenken en harder trainen. Rietveld: „Vetter is van oorsprong toch een school meester, terwijl Nadine zelf al zo veel heeft bereikt en meegemaakt. Zij weet zelf ook heel veel." Het rampjaar zit diep. Broersen ver telt dat ze de moeilijke tijd achter haar wil laten, maar soms is dat moeilijk omdat ze op Papendal haar oude trainingsgroep en trainer ziet. „Als een relatie uit is, is het prettig om diegene dan niet meer te zien. Dat voelt nu ook zo." Medaillekansen Blessures spelen een grote rol de voorbije jaren. Nu is ze fit, gevoels matig op de weg terug. De voorbije weken heeft ze tijdens indoorwed- strijden prima gepresteerd. Dat Broersen door alle afzeggingen voor het toernooi in Belgrado plots veel blikken op zich heeft gericht, doet haar weinig. Gevraagd naar haar medaillekansen haalt ze haar schouders op. „Ben ik totaal niet mee bezig", zegt ze resoluut. „Ik wil het plezier terugkrijgen. Dat is het belangrijkste." In vaktermen legt ze uit dat ze niet 'prestatiegericht' maar 'proces gericht' bezig is. Na haar wereldtitel in 2014 is de druk gegroeid. Ze wil nu eerst het dramatische 2016 ver geten en weer vrij zijn in haar hoofd. „Ik heb het deelnemersveld voor het EK niet eens bekeken", geeft Broersen nog mee. „Natuur lijk ga ik straks als ik op de baan sta voor het hoogst haalbare, maar ik wil vooral weer meedoen aan wed strijden omdat ik dat gewoon leuk vind." Club Paradiso 3 DAGEN Ultra All Inclusive NU VANAF 8 DAGEN ALVANAF WOW Bodrum Resort Ultra r il Inclusive corendon.nl ©02375106O6 i donderdag 23 februari 2017 Plezier voor even het belangrijkst Meerkampster Nadine Broersen (26) was het vorig jaar helemaal kwijt. De automatismen tijdens de wedstrijden, het plezier in haar sport. Met een nieuwe coach is ze ook een compleet nieuwe weg ingeslagen. Pim Bijl Arnhem y. A Er was gisteren opeens wel heel veel aandacht voor meerkampster Nadine Broersen. fotoanp Turkije/ Alanya BOEK NU EN BETAAL GEEN ADMINISTRATIE KOSTEN* 2 VOLW2 KIND April nu vanaf 2 volw. 2 kind £499 £1899 £399 €449 €599 £1849 £549 £1679 Mei nu vanaf Juni nu vanaf Juli nu vanaf 2 volw. 2 kind Aug. nu vanaf 2 volw. 2 kind Ook ruime familiekamers (tot 8 pers.) 4 grote buitenzwembaden y.tr Gratis shuttleservice naar het strand Diverse restaurants en bars Nederlandstalige kinderanimatie Beoordeeld met een 8.3 Turkije Bodrum mm April nu vanaf €399 2 volw.2 kind ...€1489 Mei nu vanaf€449 Juni nu vanaf€499 Juli nu vanaf €599 2 volw.2 kind ...€2349 Aug. nu vanafC629 2 volw. 2 kind €2399 U mag tot 6 weken voor vertrek uw geboekte reis eenvoudig omruilen voor een andere strandvakantie. ZONDER Wl JZIGINGSKOSTEN!** 3 zwembaden en glijbanen Direct aan privéstrand Nederlandstalige kinderanimatie 3 a-la-carterestaurants Gratis wifi, ook op de hotelkamer Beoordeeld met een 8.3 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en *€25 administratiekosten per boeking. Zie website voor de voorwaarden. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24