met aankopen overtuigen in Europa? Leicester City houdt schade beperkt tegen Sevilla 23 ISA Bayern München - Arsenal Real Madrid - Napoli Paris St.-Germain - Barcelona Benf ica - Borussia Dortmund Bayer Leverkusen - Atlético M Manchester City - AS Monaco maar op: als Guardiola komende zomer ook nog kan gaan investe ren in zijn verdediging, krijgt hij City helemaal naar zijn hand ge modelleerd." Een coach als Emery won bij Se- villa drie keer de Europa League, steeds met spelers die perfect pas ten bij het voetbal van die club. Ook omdat ze daar een technisch directeur hebben (Monchi, oud keeper van Sevilla, red.) die door dacht beleid voert. De Mos: „Bij Spartak Moskou was Emery weer geen succes. Andere cultuur, an dere machtsverhoudingen. Nu bij Paris Saint-Germain ben ik heel benieuwd waar het toe leidt." En toch schuurt het ook, zoals het nu gaat in de CL. Want al die doel puntrijke duels versterken ook de groeiende ongelijkheid. Sané blonk deze week uit bij ManCity, net als Draxler vorige week bij PSG. Net als toppers zoals Neuer, Özil en Rakitic komen die twee bij Schalke 04 vandaan. Een grote Duitse club, Schalke, maar totaal niet meer in staat bovengemiddeld getalenteerde spelers vast te hou den. Dat lukt zelfs buurman Dort mund niet. Leeggeroofd door nóg grotere clubs richt Dortmund zich noodgedwongen op Europa's grootste talenten, spelers tussen de 18 en 23 jaar. Die spelen soms schitterend, maar hebben de wis selvalligheid nog niet afgeschud. „5-3 bij Manchester City-Monaco is het probleem niet. Wel 5-1 bij Bayern-Arsenal of 2-4 bij Leverku sen-Atlético Madrid", zegt Ray mond Verheijen. In zijn laatste boek Hoe simpel wil je het heb ben? schrijft de spraakmakende inspanningsfysioloog over 'het Coca-Cola-effect'. „De Europese topclubs gedragen zich als Coca- Cola. Het ultieme doel van een be drijf als Coca-Cola is dat de gehele wereldbevolking alleen nog maar hun producten koopt en dat zij alle concurrentie hebben verslagen. In de cola-industrie heb je immers ook geen concurrenten nodig om de beste te zijn." Tegenstand In het voetballen is dat een ander verhaal. Verheijen: „Daar heb je tegenstanders nodig. De tweede ronde van de CL was eerst nog echt een strijd van de beste zestien ploegen, nu hooguit van een top-8. En als Arsenal in dat veld de sub top voorstelt, was het helemaal verontrustend hoeveel ze tekort- kwamen tegen Bayern, dat bij de de top hoort." Het competitie-ele ment zou bewaakt moeten wor den. Verheijen: „Maar probleem is dat er geen waakhond meer is, want de Europese topclubs beslis sen inmiddels over zichzelf en hebben de UEFA aan een leiband, zoals het aanstaande nieuwe for mat voor de CL bewijst." SEVILLA De vrije val van Lei- cester City kwam gisteravond onverwacht tot staan in de acht ste finales van de Champions League. Aan de ontmoeting met Sevilla hield de ploeg van trai ner Claudio Ranieri dankzij een kleine nederlaag (2-1) een goede uitgangspositie over voor de re turn. Sevilla was veel sterker, maar liet zich verrassen door een treffer van Jamie Vardy. Sevilla liet direct merken niet onder de indruk te zijn van de kampioen van Engeland. Het elftal van trainer Jorge Sampaoli verstikte de hulpeloze prooi met speels gemak. De eerste reuzen- kans diende zich binnen een kwartier aan, toen Wes Morgan met een wilde tackle Joaquin Correa onderuithaalde in het strafschopgebied. Keeper Kas- per Schmeichel keerde de pe nalty van de Argentijn echter knap. Twaalf minuten later was het alsnog raak. Pablo Sarabia kopte een voorzet tegendraads in de verre hoek (1-0). Sevilla was simpelweg te goed. De 2-0 van Correa, vroeg in de tweede helft, vormde een logische belo ning voor dit overwicht. Terwijl het Spaanse publiek de thuisploeg aanspoorde om de score verder op te voeren, werd Leicester ineens gevaarlijk. Vardy scoorde vrijwel uit het niets 2-1. Hierdoor kreeg de ne derlaag een gouden randje. Lei- cester, al maanden uit vorm, mag heel voorzichtig dromen van een plek in de kwartfinale van het miljoenenbal. Cassierra (5,5) is diep in de buidel getast. Daar staat wel de sloot geld die Napoli neertelde voor Arek Mi- lik (32 miljoen) tegenover. Maar toch. Ajax kóópt. Altijd gevoelig in Amsterdam. Sterker, Miralem Sulejmani (gekocht voor ruim 16 miljoen) werd ooit sym bool voor hoe Ajax het nooit meer zou doen. De revolutie van Cruijff zou er ook wel voor zorgen dat ko pen amper meer nodig was. Ajax is toch traditiegetrouw uiterst vruchtbare grond voor talent? Het steekt een deel van de ach terban dan ook dat er met Davy Klaassen en Joël Veltman maar twee producten van de jeugdoplei ding in het vaste elftal van trainer Peter Bosz staan. Nou, vooruit. Vanavond speelt waarschijnlijk ook Jaïro Riedewald mee. Zeg bij Ajax vooral niet dat het om een ri goureuze koerswijziging gaat. Want, hoho, de opleiding is nog al tijd de levensader van de club. Maar toch waren er blijkbaar gif (Sanchez) en brille (Ziyech) van buitenaf nodig. Vooral om óók Europees eindelijk weer eens wat te laten zien. Meetmoment De wedstrijd vanavond tegen Le- gia geldt als een beladen meetmo ment. Is Ajax nu verder dan de af gelopen Europese seizoenen, toen steevast werd verloren van de 'ca- tegorie-Legia'? Aanvoerder Klaassen speelde in het recente verleden op Europese avonden met meer andere zelf op geleide spelers om zich heen dan nu. „Maar ik zie deze verandering als een momentopname", zegt hij. „Kijk eens hoeveel jongens uit onze opleiding wel bij de selectie zitten. Het kan zomaar dat zij snel speeltijd krijgen." Klaassen doelt daarbij op spelers als Donny van de Beek, Abdelhak Nouri, Justin Klui- vert en Matthijs de Ligt. Maar ook Kenny Tete en Riedewald, die hun basisplaatsen zijn kwijtgeraakt, vallen in die categorie. Dat er nu weinig zelf opgeleide spelers in het elftal staan, moeten we vooral als een 'golfbeweging' zien, zegt ook Aron Winter. De i Nieuwe spelers moeten Ajax weer eens aan Europees succes helpen oud-speler is coach van Ajax onder 19, dat eerder deze week in de Youth League simpel won van Di- namo Kiev. Mét Kluivert en De Ligt in de basis. Allebei zeventien jaar, maar allebei ook al een paar keer in het eerste elftal. „Dus wie zegt er dat talenten geen kans krij gen?" zegt Winter. Toch kiest Ajax er dus voor om de portemonnee te trekken. Oók om eindelijk eens een prestatie van formaat neer te zetten in Europa. Met winst van avond tegen Legia als nieuw start punt. Ontegenzeggelijk zullen de ogen daarom juist op zo'n heet Eu ropees avondje op de aankopen zijn gericht. De pas 20-jarige Co lombiaanse verdediger Sanchez is voorlopig een schot een roos. Maar nu komen de wedstrijden die écht bepalend zijn voor het seizoen. In de eredivisie, maar ook in de Eu ropa League. Klaassen: „Ik snap wel dat de club zo iemand koopt, die iets kan brengen wat wellicht nog niet in onze selectie aanwezig was." Onverzettelijkheid dus. Het zal tegen Legia nodig zijn. UITSLAGEN donderdag 23 februari 2017 Sinds vorige week vielen de doelpunten als rijpe appels in de Champions League. In de eerste zes wedstrijden van de achtste finales waren het er al 29. In de voorgaande tien seizoenen werd er in alle acht heenduels samen gemiddeld slechts 19,3 keer ge scoord. FOTO'S AFP/GETTY/PHOTO NEWS VOETBAL Champions League. Achtste finales. Heenwedstrijd. FC Porto - Juventus 0-2 (0-0). 72. Pjaca 0-1,74. Alves 0-2. Rode kaart: 27. Telles (FC Porte/2xgeel). Sevilla - Leicester City 2-1 (1-0). 25. Sarabia 1-0, 62. Correa 2-0,73. Vardy 2-1. Bijzonderheid: 14. Correa (Sevilla) mist strafschop. Returns zijn op 14 maart. Europa League. Return. Tweede ronde: Schalke 04 - PAOK1- 1 (eerste duel 3-0), Saint- Étienne - Manchester United 0-1 (eerste duel 0-3), Fenerbahce - FK Krasnodar 1-1 (eerste duel 0-1). geplaatst voor achtste finales Programma. Vandaag, 17.00 uur: Osmanlispor - Olympiakos (0-0). 19.00 uur: Ajax - Legia Warschau (0-0), AS Roma - Vil- larreal (4-0), Besiktas - Hapoel Beer Sheva (3-1), FC Zenit - Anderlecht (0- 2), Apoel Nicosia - Athletic Club (2-3). 21.05 uur: Olympique Lyonnais - AZ (4- 1), Fiorentina - Borussia Mönchenglad- bach (1-0), Sparta Praag - FK Rostov (0-4), Tottenham Hotspur - AA Gent to ll, Sjachtar Donetsk - Celta de Vigo (1- 0), FC Kopenhagen - Loedogorets (2- 1), Racing Genk - Astra Giurgiu (2-2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23