ill Kan Ajax 22 Het regende twee weken lang goals in de Champions League. Is die eruptie in de achtste finales te verklaren? Past het in een trend? En kleven er ook negatieve aspecten aan? Kort Andorra NOS China lonkt voor Dost Het Chinese Tianjin Teda heeft serieuze plannen om Bas Dost (27) van Sporting Lis sabon aan te trekken. De Chinezen hebben reeds 40 miljoen euro geboden, maar met dat bedrag is de Portugese club niet tevre den. De markt in China sluit op 28 februari. Blind en Huntelaar door in EL Daley Blind en Klaas-Jan Huntelaar hebben zich gisteren met hun clubs Manchester United en Schalke 04 geplaatst voor de acht ste finales van de Europa League. Dick Ad vocaat is met Fenerbahce, met Robin van Persie en Jeremain Lens in de basis, verras send uitgeschakeld door Krasnodar. AZ met Vlaar richting Lyon Ron Vlaar is met AZ meegegaan richting het Franse Lyon voor de return in de Europa League van vandaag tegen Olympique Lyon. De aanvoerder kwam door een blessure sinds december niet meer in actie. AZ ver loor vorige week met 4-1 en lijkt kansloos voor het bereiken van de achtste finales. Schone verlengt bij Ajax Lasse Schone (30) heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met de zomer van 2019. In het nieuwe contract is bovendien een op tie voor een extra jaar opgenomen. De Deen, sinds 2012 bij Ajax, is dit seizoen één van de dragende krachten. Opvallend, want de middenvelder begon dit seizoen op de bank. Flitsen Quote van de dag 'Uitgerekend in de carnavalsweek zo'nzegein Brazilië. Fantastisch!' Sané Kenianen p Twitter vatte een Engelse voetbalver slaggever die bijzon der enerverende Champions League avond van dinsdag snedig samen. „Ongelooflijk hoe voetbal kan ver maken", tikte Tony Barrett. „Zelfs zonder dikke reservekeeper die een pie eet." Niemand zal hem tegenspreken na de stoet van doelpuntrijke wed strijden in wat toch de achtste fi nales van het belangrijkste Euro pese clubtoernooi zijn. Automa tisch rijst de vraag: hoe moet je deze eruptie verklaren? Valt de doelpuntenregen enigszins te dui den? Bondscoach Danny Blind ziet veel samenkomen in de trainers van de teams die nu het publiek vermaken. Neem dinsdagavond Manchester City en AS Monaco. „Beide coaches kiezen met goede spelers bewust voor een attractieve vorm van voetballen die tot kansen leidt." Van Guardiola weten we wel dat die wars is van cynisme, zegt Blind. „Maar ook Jardim zet bij Monaco geen twee rijtjes van vier verdedigers weg om het dicht te spijkeren. Monaco speelde wel iets minder open dan City, maar ook daar zag je de drang om te scoren en in twee, drie passes voor het doel te staan." Aad de Mos verwoordt het wat ra dicaler: „Een hele periode hebben we de 'vernietigers' van het voet bal verheerlijkt. Benitez, Mou- rinho: coaches die op de nul spelen 5-3 bij City-Monaco is het probleem niet, wel 5-1 bij Bayern- Arsenal of 2-4 bij Leverkusen-Atlético heilig hebben verklaard. Nu is er een categorie die in de top weer met lef naar voren laat spelen. La ten we ze koesteren! Guardiola was er al, en in de CL heeft hij nu gezelschap van Sampaoli, Tuchel en Emery, van mannen die op dit podium debuteren of pas voor het eerst een Europese club trainen, zoals Sampaoli bij Sevilla." Waarom de liefhebber ook geniet: door het grote contrast met het af gelopen EK. Dat toernooi bood bo venal gortdroog resultaatvoetbal. Het wordt wel vaker aangeroerd: het niveauverschil tussen club voetbal aan de top en interland voetbal aan de top neemt toe, om dat clubs tegenwoordig twintig gelijkwaardige topspelers in hun selecties kunnen bekostigen, die elke dag samen trainen. Automa tismen worden daardoor talrijker en beter, combineren gaat inmid dels bijkans blindelings. Maar toch is het lastig die ontwik keling te koppelen aan de doel- puntenexplosie die nu plaatsvindt in de CL. Want: de kern van FC Barcelona is misschien juist wel te lang bij elkaar. Zij swingen niet. En voorafhad Robben helemaal niet zo'n goed gevoel bij Bayern in het duel met Arsenal. Ook in Mün- chen ziet Robben zand in een voorheen geoliede motor komen. Modelleren Wat wel van invloed lijkt te zijn: gerichte aankopen die clubs doen, het investeren in spelers die écht passen in het decor. De Mos wijst in dit kader op de ideeën van Jo- han Cruijff. „Cruijff zei altijd al dat trainers in de top moeten eisen dat ze macht hebben. Om juist die spelers te kopen die hun ideeën kunnen uitvoeren op het veld. Let Mare Overmars, directeur spelers- beleid van Ajax, zei het vorige week tijdens de presentatie van David Neres (aankoopsom: 12 miljoen euro) met een knipoog. Zijn bij naam 'Mare Netto' is wel toe aan vervanging, vindt hij zelf. Want zo zuinig is hij toch niet meer? Miljoe nen werden er de laatste maanden uitgegeven aan nieuwe spelers. Voor Hakim Ziyech (11 miljoen), Davinson Sanchez (5) en Mateo donderdag 23 februari 2017 «K VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Nederlandse volleybalvrouwen heb ben naar verluidt in Jamie Morrison een nieuwe bondscoach gevonden. De Ameri kaan volgt de Italiaan Giovanni Guidetti op, die hij assisteert bij de Turkse club Vakifbank Istanbul. Real Madrid heeft op bezoek bij Valencia met 2-1 verloren. Voor de landskampioen pas de tweede nederlaag deze competitie. De ploeg van trainer Zidane staat bovenaan met 52 punten. Één punt meer dan FC Barcelona, dat wel een wedstrijd meer heeft gespeeld. De Braziliaanse tennisser Thomaz Bellucci (foto) is blij verrast met zijn overwinning op de nummer 5 van de wereld, Kei Nishikori, in het toernooi van Rio. Met de 2-0 oefenzege op San Marino heeft Andorra voor het eerst sinds oktober 2004 een voetbalwed strijd gewon nen. Sindsdien bleef de num mer 203 van de FIFA-rang- lijst 86 wed strijden zonder winst. l Een Duitse gokker kon met 2 euro inzet 34.200 euro winnen bij een 4-3 tijdens ManCity-Mo- naco en 2-4 bij Leverkusen-At- lético. De 5-3 van Sané (foto) kostte hem de jackpot. I De beste Ne derlandse lo pers krijgen bij de marathon van Rotterdam concurrentie van zes Kenia nen, van wie Kimutai de snelste is. In Amsterdam werd hij derde. O a Coaches met lef én het effect van Coca-Cola Maarten Wijffels Rotterdam O Raymond Verheijen Alleen een zege op Legia War schau brengt Ajax vanavond in de achtste finales van de Europa League. Juist op dit hogere po dium moeten de aankopen be wijzen waarom bij Ajax zelf ge schoolde spelers op hun beurt moeten wachten. Daniël Dwarswaard Amsterdam Aankoop David Neres kan vanavond zijn debuut maken, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22