i 4 Lange strijd wacht Nicolette Kluijver 20 MEE ANGELA KIJKT TV Hij wordt vandaag 75 en is precies zestig jaar aan het werk. Joop van den Ende: „Het leven schiet voorbij. Het energieniveau wordt er niet beter op. Dat is moeilijk te accepteren." Ik weet niet van wie mijn mond nou ver der open viel. Van de Limburgse moeder die haar gezin om de haverklap met gela- vendeloliede handjes een soort banaan bo ven het hoofd laat vormen, om de aura's schoon te maken. Of toch van de Rotter damse mama, die haar kroost thuis lesgeeft en in de pauze de 4-jarige de kastjes laat sop pen en de 6-jarige de trap laat stofzuigen. re. Acteurs terug in GTST Joop van den Ende is vandaag in New York. Met zijn vrouw Janine en hun kinderen Iris en Vincent viert hij zijn 75ste verjaardag. Midden in 'de hectiek, het thea ter en de wilde energie' van de stad waar hij als kind zo vaak van droomde. Broadway. Als producent van musicals stond hij er vaak zelf, maar de magie is er niet minder om geworden. „Daar doet ook de komst van een president als Trump niets aan af. In een land van uitersten gaat het ook over uitersten die moeilijk zijn te bevatten." Natuurlijk, de zorgen om de opmars van het populisme zijn er. De polarisatie en de afwijzing van complete bevolkingsgroepen grijpen hem zelfs naar de keel, evenals het wegvallen van de middenklasse. „De paral lellen met de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw zijn nadrukkelijk aanwezig. Er wordt geschreeuwd en gescholden en niet geluisterd. Waar zijn de grote idealen, het geloof dat we samen eruit kunnen komen? Dat moet snel weer gemeengoed worden." Van den Ende, als altijd in het zwart ge kleed, helt voorover. De reden van dit ge sprek is per slot van rekening vrolijk, al is verjaren niet zijn favoriete bezigheid. „Ik vind dat altijd wat ingewikkeld. Ik behoor tot de mensen die het makkelijker vinden om een cadeau te geven dan te ontvangen, eerlijk gezegd. Daarbij komt altijd de vraag wat je wilt hebben. Energieniveau Het antwoord daarop wordt steeds moeilij ker als je ouder wordt - en ik heb natuurlijk al zo veel. Daarom heb ik gekozen om deze verjaardag met het gezin te vieren. Iris komt over uit Amsterdam en zoon Vincent, die voor zijn werk als dj en muziekpro- ducer veel in Los Angeles verblijft, neemt het vliegtuig vanaf de westkust. We gaan lekker eten en shows kijken. Puur geluk." Hij is nu dertig jaar samen met Janine. Hun kinderen zijn inmiddels zelf ondernemer. „Het leven schiet voor bij. En ik moet zeggen: het energieniveau wordt er niet beter op. Dat is moeilijk te accepteren. De kracht gaat eruit - al zeg gen de mensen om me heen dat ik nog altijd behoorlijk aanwezig ben." Stage Van den Ende is niet meer de enige eige naar van Stage Entertainment. Hij bezit 'nog maar veertig procent' van het inter- Amal reist minder Quote van de dag Ik ben letterlijk niet in staat om in de echte wereld te overleven Amsterdam-Zuidprinses die niet hoeft te werken omdat haar ouders haar sponsoren. Zij heeft nu al besloten dat haar zoontje van 4 profvoetballer wordt - 'de helden van nu' - hoewel hij nog amper tegen een bal heeft ge trapt in zijn leven. Ook neemt ze hem om de haverklap mee uit eten naar het Amstelhotel en Le Garage, omdat hij van McDonald's een dikke loser wordt. Allemaal te zien in Het Beste Voor ]e Kind, af gelopen dinsdag op RTL 4, waarin gezinnen met onalledaagse levensovertuigingen en af wijkende opvoedstrategieën centraal staan. Na die eerste aflevering ben ik verslaafd. Wat een ge-wel-dig programma. Omdat het het zelfde effect heeft als Ik Vertrek in the good old days toen alle emigraties nog op een puinhoop uitliepen: je bent als kijker in één klap helemaal happy met je eigen situatie. Want laten we elkaar als ouders niet voor de gek houden: hoewel we zielsveel van onze kinderen houden en overlopen van de beste bedoelingen, maken we er regelmatig een zooitje van. Loop ik weer tegen ze te tie ren terwijl ik eigenlijk boos ben op iemand op het werk. En wat ik helemaal van mezelf haat: dat ik mijn 3-jarige midden in de nacht een snoepje beloof als ze huilend wakker wordt. Wees gerust, ze krijgt het niet, belo ven is voldoende. Ze draait zich dan tevre den op haar andere zij en slaapt weer. En ik dus voortaan ook, want het kan allemaal veel en veel erger. In één opzicht ben ik wel jaloers op die drie gekke mama's van afgelopen dinsdag. Die twijfelen namelijk helemaal niet, hebben geen last van dat vervloekte schuldgevoel. Ze zijn er heilig van overtuigd dat ze, zoals de titel van het programma al verraadt, het be ste doen voor hun kind. Maar ja, om nou ook als de lokale dorpsgek met mijn handen vol lavendelolie boven mijn hoofd te gaan staan zwaaien op straat - nee, bedankt. Aura donderdag 23 februari 2017 SOAP Met Martine Hafkamp (Inge Ipenburg) keert ook de familie Van Houten terug in Goede Tijden, Slechte Tijden. De ac teurs Mark van Eeuwen, Pip Pellens en Inge Schrama zijn binnenkort weer te zien in soapdorp Meer- dijk. Ik denk Ronald Ockhuysen Marlies van Leeuwen Nicolette Kluijver legt per direct haar werkzaamhe den bij RTL neer. Bij de presentatrice is een voor stadium van longkanker vastgesteld. „Dinsdag heb ik de uitslag gekregen van een biopt dat is genomen uit mijn linkerlong. De uit slag is niet goed. De on rustige cellen zijn ontstaan uit de tbc-plek die vorig jaar bij mij is vastgesteld. We zijn er op tijd bij. Gene zing is heel goed mogelijk." Binnenkort zal een deel verwijderd worden van de linkerlong van de presenta trice van onder meer Ex peditie Robinson en Adam zkt. Eva. „Het is slecht nieuws, maar ik ben ergens heel dankbaar dat ik er in dit stadium achter ben ge komen. Dat is een wonder en te danken aan het uit stekende werk van mijn artsen. De kans op gene zing is groot, maar het zal een lange weg worden. Gelukkig kun je met ander halve long goed leven." Op social media toonde Kluijver zich strijdbaar, door een spreuk op Insta- gram te zetten. 'Als het leven je laat struikelen, maak er dan een salto van', 's Ochtends stuurde ze een foto de wereld in waarop te zien was hoe ze met haar kinderen Isabella (4) en tweeling Jesse en Ana-Sofia (2) 'de lekkerste cupcakes' aan het maken was. Nicolette wil samen met haar gezin in alle rust werken aan haar herstel. FILM George en Amal Clooney, die in juni een twee ling verwachten, nemen geen ri sico meer op reis. „Ik zou niet meer naar Zuid- Sudan gaan of Congo. Amal gaat niet meer naar Irak en ver mijdt plaatsen waarvan ze weet dat ze niet welkom is", ver telt de acteur aan het week blad Paris Match. —Zangeres Mariah Carey vertelt aan Rolling Stone hoever haar leven is afgedreven van de realiteit. Maar toen moest Carmen nog komen, een Reageren? angela@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20