Dylan Adelaars 'American Dream' O O) CD O 12 ZE PSV gaat zonder Bannani onderuit Weer kickboksgala van Karkach Gym De voetbalsters van IJzendijke gaan strijdend ten onder tegen eredivisionist Telstar: 1-3 PSV onder 19 jaar is er zonder Karim Bannani uit Terneuzen niet in geslaagd Benfïca te ver slaan in de achtste finale van het Uefa Youth League. De Eindhovenaren hielden de Portu gese bezoekers in het Philips Stadion in ne gentig minuten op een 1-1-gelijkspel, waarna direct een strafschoppenserie volgde. Daarin bleek Benfica met 5-4 te sterk. PSV miste na vier treffers vanaf de stip twee keer op rij, de uitploeg faalde slechts één keer. Bannani behoorde niet tot de selectie van trai ner Geert Brusselers. De Zeeuws-Vlaming kampte met een knieblessure en was niet in zetbaar. Karkach Gym uit Vlissingen organiseert vol gende week zaterdag (4 maart) voor de tweede keer een kickboksgala in sporthal Bas- kensburg. Dat doet de vereniging weer samen met Victory Gym uit Bergen op Zoom. Vechtsporters van 15 jaar en ouder nemen het vanaf 16.00 uur tegen elkaar op. Bezoekers kunnen zich - net als bij de eerste editie van vorig jaar - verheugen op zo'n 35 partijen, waaronder twee B-partijen. De deuren gaan om 15.00 uur open en de laatste wedstrijd is omstreeks 22.00 uur klaar. Tickets voor een plek op de tribune kosten 15 euro. Een stoeltje bij de ring kost 25 euro. Biljarten zv Fondclub Het zijn de momenten van teleurstelling die je vaker ziet bij een bekerduel waarbij een club van een la ger niveau het opneemt tegen een team van naam. De eerste tegenval ler deze avond is dat de scheids rechter de verlichting op het hoofd- veld afkeurt en de vrouwen van IJ zendijke en Telstar uit moeten wij ken naar veld 2. Moment twee is het doelpunt van de eredivisionist, na 20 minuten, van Katja Snoeijs. „Nu is het klaar", mompelt een toe schouwer. Maar dat is het niet. Want de voetbalsters van IJzen dijke gooien de schroom van zich af, komen een paar keer goed weg, maar komen daarna tot vreugde van de ruim 300 toeschouwers langszij. De vrije trap van Carmen Foks zeilt vanaf de linkerkant in de verre hoek binnen (1-1) en met die stand wandelen de vrouwen van trainer Guust van de Velde halver wege naar de kleedkamer. Zou het echt kunnen lukken? Blauw-witte huid IJzendijke staat in de achtste finales van de KNVB beker en droomt van de kwartfinales, waarin voor de winnaar een uitwedstrijd tegen Heerenveen wacht. IJzendijke speelt twee klassen lager dan Tel star, maar verkoopt de blauw-witte huid heel duur. Telstar is beter maar de beste kans is meteen na rust voor IJzendijke. Thea de Blaeij schiet met rechts over. En halver wege de tweede helft mikt Ro- sanne Lammers de bal net naast. Kort daarna valt het doelpunt wel aan de andere kant. Snoeijs, topsco rer van Telstar, geeft de voorzet, Linda Bakker laat de prima keep ende Marloes Eggebeen kansloos: 1- 2. Maar IJzendijke heeft niets te ver liezen en geeft niet op. Kelly van Leeuwe is héél dicht bij de 2-2, maar schiet naast. En net als eerder in de tweede helft scoort Telstar daarna wél. Snoeijs verschalkt Eggebeen en bepaalt de eindstand op 1-3. Na het laatste fluitsignaal ont vangen de speelsters van IJzendijke een verdiend applaus. Ze genieten op het veld nog even na. De droom om verder te bekeren mag dan niet zijn uitgekomen; het is wel een avond geworden waar de komende jaren nog vaak over gesproken zal worden. „Deze overgang was al een tijdje in de maak, maar nu is het eindelijk zo ver dat het doorgaat", vertelt Ade laar trots, maar ook nog deels vol ongeloof. „Ik kan niets anders zeg gen dan dat ik het heel erg tof vind. Dit is toch wel een droom die uit komt. Een buitenlands avontuur, in Amerika. Ja, het is echt best bizar." Voor het eerste hoofdstuk van het jongensboek dat hij momenteel schrijft, moeten we bijna een jaar terug in de tijd. „We waren net ge degradeerd met Bruse Boys toen ik werd benaderd door King Talent, een bedrijf uit Eindhoven dat Ne derlandse voetballers helpt in Ame rika te gaan spelen en studeren." Het bedrijfbracht hem in contact met onder anderen de coach van LSUS, het universiteitsteam van de Louisiana State University, die hem overtuigde te komen. Adelaar Dat is niet niks, hoor. Je komt al snel uit op een bedrag van 50.000 dollar per jaar wordt niet echt prof, maar komt ook niet met lege handen te staan. „Opleiding, een woning, voeding; alles wordt door de school betaald", vertelt hij trots. „Dat is niet niks, hoor. Je komt al snel uit op een be drag van 50.000 dollar per jaar." Toch zal hij wel leven als een pro fessional. „Zes dagen per week trai nen, in de voorbereiding zelfs twee keer per dag", geeft Adelaar aan. „We spelen twee tot drie wedstrij den per week. Naar sommige uit- duels gaan we met het vliegtuig." Maar als hij daar het hele seizoen van wil genieten, moet de aanvaller wel goede cijfers halen. „Als je er niet goed voorstaat, kunnen ze je uit de selectie zetten." Over het niveau van zijn nieuwe ploeg kan Adelaar weinig zeggen. „De school begint komend seizoen pas weer met een voetbalteam. Ze speelden altijd op hoogste niveau, maar zijn ermee gestopt. American Football was populairder." Adelaar gaat voor een jaar de zee over. „En als het goed gaat, blijf ik langer. Mijn opleiding duurt vier jaar." En daarna? „Natuurlijk droom ik ervan prof te worden. En de kan sen zijn daar groter dan in Neder land. Maar eerst eens kijken of ik dit niveau aankan.' woensdag 22 februari 2017 k VOETBAL Uitsnede van poster van Karkach Gym. PLAATS Jiujitsuka Marwan Aarab uit Vlissingen mag half maart meedoen aan het wereldkampioen schap in Griekenland. Hij komt uit in de klasse -77 kilo onder twintig jaar. De Walchenaar traint in sportschool Happy Fitness. Badmintonclub Terneuzen organiseert op 2 april voor de derde keer de Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen badminton. Dit toernooi staat open voor leden van alle Zeeuws- Vlaamse Verenigingen en (oud-) inwoners van deze regio. Het evenement vindt plaats in sporthal De Vliegende Vaart in Terneuzen. De eerste wedstrijden gaan om 9.30 uur van start. Meer info op www.bcterneuzen.nl, waar men sen zich ook kunnen inschrijven voor enkel-, dubbel- of mixed-partijen. 1-1 Ondanks een 4-4- gelijkspel in het topduel met De Posthoorn/RBS 1 blijft het kader team van 's Lands Welvaren 1 leider in de stand. Danny Walhout speelde een uitstekende wedstrijd in het 57/2 tegen Jan Bijl en sloot winnend af met 190-99, in slechts 9 beurten. Jan Goudzwaard won ook royaal van Jaco Robbe- mont. Jaap van der Weijderuim en Jaap Cijsouw ver loren nipt van res pectievelijk Mi chael Vuurens en Wim Barendrecht. Een avond om niet meer te vergeten Lisa van Iwaarden (r) gaat namens IJzendijke het duel aan met Alex Baarda. fotocamileschelstraete De uitstekende prestaties van de gebroeders Dek ker en Scheele uit Terneuzen, Henk en Henry Mook- hoek (Breskens) en de gebroeders Verhagen-Buyl uit Westkapelle kre gen deze maand een gouden randje. De kampioenen in de verschillende categorieën wer den in St. Wille- brord gehuldigd op de kampioe nendag van de Fondclub Zuid-Ne derland, een dui vensportorganisa tie met in 2016 1232 leden. Barry van der Hooft IJzendijke Hij kan het zelf nog nauwelijks bevatten, maar Dylan Adelaar (21) voetbalt vanaf komend sei zoen in de Verenigde Staten. De vleugelflitser van Bruse Boys laat Zeeland achter zich en gaat het avontuur aan bij LSUS in Louisiana. Daar gaat hij school en voetbal combineren. Daniel Vervelde Haamstede - Dylan Adelaar a Karim Bannani. fotopsv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72