In 2018 op de scheurkalender Voorzitter Den Dullaert beticht college Hulst van 'leugens en laffe tactiek' Marcel Klootwjkwint prijs in fotowedstrijd National Geographic Mountainbike Dullaert-voorzitter Jan van Puyvelde laat in het voorwoord van het blad van Den Dullaert geen spaan heel van het Hulster B en W. Hij spreekt van leugens en de verspreiding van nepnieuws. Milan Vader vervolgt zijn weg naar de Spelen Op reis door het grootste moerasgebied ter wereld - Pantanal in Brazilië - ziet Marcel Klootwijk een groep zeldzame Hyacinthara's. In een flits weet hij de papegaaien te vangen met zijn spiegelreflex camera. Alsof ze het alledrie in de gaten hebben en even speciaal 'cheese' doen. De foto siert vol gend jaar de scheurkalender van National Geographic. „Ik heb de foto in oktober 2013 gemaakt", vertelt Klootwijk. „Eenmaal thuis kwam ik een keer op Facebook een bericht tegen over een foto wedstrijd van National Geographic. Drie foto's heb ik ingestuurd. Eigenlijk was ik het al vergeten, foto marcel klootwijk totdat deze week de mail binnenkwam. Dit is toch wel een eer", is de 38-jarige Middelburger trots. Het college van B en W in Hulst 'is klaar' met het bestuur van Den Dullaert. Dat zegt wethouder Adri Totté in een reactie op het 'prikke lende' voorwoord van de voorzitter in het evenementenkrantje van cultureel centrum Den Dullaert. 'De leugens, de laffe, smerige tac tiek om via nepnieuws ons pand te verwerven en te ontmantelen, heb ben het bestuur en mezelf zeer veel pijn gedaan. Ze hebben stevig op mijn hart getrapt, dat laat zijn spo ren na.' Het voorwoord van Van Puyvelde in het krantje van Den Dullaert in Hulst laat inderdaad zijn sporen na. Zijn woorden zijn zeer slecht gevallen bij het college van burgemeester en wethouders van Hulst. „De manier waarop Van Puyvelde nu naar buiten treedt, vinden we zeer ongepast", zegt wethouder Adri Totté. „De maat is vol en we beraden ons nu op seri euze en verstrekkende maatrege len." Den Dullaert is al lange tijd het zorgenkindje van het gemeentebe stuur. Een aanhoudende stroom klachten van gebruikers over geen of gebrekkig onderhoud, falend be heer en een onzichtbaar en niet tot dialoog te bewegen bestuur deed meerdere huurders vertrekken. B en W maken zich grote zorgen over de toekomstbestendigheid van Den Dullaert en willen het tij keren door het gebouw te kopen van de Stichting Den Dullaert, het subsi diebeleid aan te passen en zo de ex ploitatie van het cultureel centrum in eigen hand te houden. Pogingen van de gemeente om dit met Van Puyvelde en de rest van het bestuur te bespreken, liepen tot nu toe op niks uit. Totté: „Al bijna een jaar zoeken we naar oplossingen. We proberen Van Puyvelde en het be stuur steeds om de tafel te krijgen, maar hij wil niet. Wij hebben geen Van Puyvelde zoekt nu wel op een zeer rare manier de confrontatie in zijn eigen krantje. Het is genoeg geweest conflict met de voorzitter en het bestuur, we wilden er met praten uitkomen, maar hij zoekt nu op een wel zeer rare manier de confronta tie in zijn eigen krantje. Het is ge noeg geweest." Van Puyvelde - en met hem het hele bestuur - laat zich bijstaan door advocaat Ron Lensen. Die fungeert sinds enige tijd ook als woordvoerder. Hij wil echter niet reageren op het stevige voorwoord van zijn cliënt in het evenementen krantje. Wel zegt hij dat het stich tingsbestuur 'écht wel graag' in ge sprek wil met de gemeente. „Ik ben niet aangeroepen om het bestuur te vertegenwoordigen in een conflict, maar juist om een conflict te voor komen." Het voorwoord van Van Puyvelde is niet alleen bij de poli tiek met ongeloof en hoongelach ontvangen. Hulstenaren die het krantje op de mat aantroffen, reage ren inmiddels ook. „Dit is te zot voor woorden", zegt Ria Verheij. „Een groot blabla-verhaal a la Trump. In een andere gemeente was hij er al lang uitgeflikkerd." woensdag 22 februari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND13 Wethouder: de maat is vol Sheila van Doorsselaer Hulst -Adri Totté, wethouder Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67