Ondernemers en inwoners aan zet II Meer dan honderd senioren testen fitheid Wethouder: 'Einde kinderboerderij spijtig, maar onvermijdelijk' 7 Tot verdriet van beheerder John den Hollander gaat kinderboerderij de Binnenhaven in Hansweert na nog geen jaar ter ziele. Nieuwsgierig stiefelen Bebbe en Bobbe uit hun hok. De twee kune kune- varkens zijn, op wat duiven en eenden na, de laatst overgebleven grote dieren van kinderboerderij De Binnenhaven. De afgelopen weken zagen ze alle andere dieren vertrekken. Van ezel Frelleke tot een bejaarde pony en hun collega varkens Steef en Annie. Ook bijna alles wat vorig jaar werd gebouwd is weg. Als Bebbe en Bobbe eind deze week naar een boerderij elders in de gemeente verhuizen, is voor alle dieren een goed nieuw thuis gevonden, verzekert beheerder John den Hollander. „Alle dieren waren mijn persoonlijke eigen dom. Ik moest ze wel verkopen, want ik kon ze moeilijk in mijn ei gen achtertuin zetten." Den Hollander voelt zich slacht offer van een politiek spel. Half de cember kreeg hij te horen dat het terrein van de kinderboerderij in oorspronkelijke staat, dus zonder dieren en verblijven, voor 1 maart moest opleveren aan de gemeente Reimerswaal. Reden was dat de huurder van het terrein, de stich ting die zorgboerderij Vinkenisse in Rilland runt, had verzocht de bruikleenovereenkomst te beëin digen. Rooskleurig Nog geen jaar geen jaar geleden zag de toekomst er nog rooskleu rig uit. Den Hollander werd door Kees van den Bos van de stichting Vinkenisse gevraagd om het stal letje aan de rand van Hansweert nieuw leven in te blazen. De Ril- lander, die totdat hij ziek werd in mei 2014 ook al op Vinkenisse had gewerkt, ging er vol voor. Met Van den Bos en drie Hansweertenaren waaronder raadsleden Kees Ver burg en Joey Smet richtte hij een nieuwe stichting op: Kinderboer derij De Binnenhaven. Binnen een paar maanden was een saai die- renweitje omgetoverd tot een kin derboerderijtje waar dagelijks mensen een kijkje kwamen ne men bij de tientallen verschil lende dieren. Niet alleen pony's, geiten, var kens en schapen maar ook koeien, cavia's en zelfs een walibi arriveer den in Hansweert. Den Hollander liet zich overal zien; regelde een schaftkeet en maakte een terras. Ook zocht hij sponsoren en vroeg Hansweertenaren voor 100 euro lid te worden van de 'club van 100' of een dier voor een jaar financieel Ik ben slachtoffer van een politiek spel te adopteren. Verder organiseerde hij evenementen zoals een schaap- scheerdersfeest en bloemetjes- markt om geld in te zamelen om alle grootste plannen te verwezen lijken. Alle betrokkenen spreken ach teraf hun waardering uit over Den Hollander, die veel energie stopte in het project. Kritiek op zijn func tioneren is er echter ook. Zo zou het soms lastig samenwerken zijn met de eigenwijze Rillander. Na de zomer namen de drie Hans- weertse bestuursleden afscheid, waardoor Den Hollander en Van den Bos als enige actief bleven in Stichting Kinderboerderij De Bin nenhaven. Een ongelukkige situa tie, want Van den Bos wilde ook uit de stichting stappen, maar niet voordat de toekomst van de kin derboerderij goed was geregeld. Dat wilde Van den Bos doen door Stichting De Binnenhaven de bruikleen over te laten nemen van Hof Vinkenisse. Wethouder De Kunder voerde er gesprekken over, maar zegt nu dat er voor hem geen andere optie was dan te verlangen dat het stalletje weer in oorspron kelijke staat zou worden terugge bracht. Als redenen noemt De Kunder de onenigheid binnen het bestuur van Vinkenisse en ondui delijkheid over allerlei zaken, zoals de werkrelatie van Den Hollander die nooit formeel is geregeld. Omdat het kinderboerderijtje wel werd gewaardeerd op Hans weert, zeggen alle betrokkenen het spijtig te vinden dat het zo is afgelopen. Den Hollander wil niks meer te maken hebben met Vin kenisse of de gemeente Reimers waal. De Kunder beraadt zich de komende weken op de situatie. Verhuur aan andere, stabiele par tij, is wat hem betreft een optie. Raadsleden Smet en Verburg ho pen ook dat de gemeente weer een huurder vindt die ze kinderboer derij op kleinschalige wijze wil ex ploiteren. In deze tijd van 'beleving' draait het om verhalen vertellen. Daarom wil de gemeente aan de hand van de drie aansprekende thema's onder nemers stimuleren kansen te grij pen. De categorie Zee omvat be halve de schaal- en schelpdierssec tor ook de veerverbindingen. On der het thema Land valt de fruit teelt en de agrarische sector en bij het trefwoord Lucht moeten men sen verleid worden de rust op de wandel- en fietsroutes te zoeken. De drie categorieën zijn een uit vloeisel van een bijeenkomst afge lopen najaar. Daarbij heeft de ge meenteraad in grote lijnen aange geven hoe toerisme en recreatie in de gemeente het best kan worden gestimuleerd. Uit die sessie heeft het college van B&W nog enkele uitgangspunten gedestilleerd. Zo moet Reimerswaal niet streven naar massatoerisme, maar worden kleinschalige initiatieven voor bij voorbeeld een hotel juist wel aan gemoedigd. Om te onderzoeken hoe bewo ners en ondernemers tegen het re creatie- en toerismebeleid aan kij ken, gaan VVV Zeeland, Economi sche Impuls en Kenniscentrum Kusttoerisme) de komende tijd ses sies beleggen. Voor deze klus is 12.000 euro beschikbaar. Voor dat bedrag worden twee sessies gehou den en volgt er een advies aan het college. Het gemeentebestuur wil nog dit jaar met een toerisme- en recreatiebeleid komen. KAPELLE Meer dan honderd Ka- pelse senioren doen donderdag 23 februari mee aan een fitheidstest. De test is bedoeld om te kijken hoe het is gesteld met de conditie van de inwoners tussen 55 en 70 jaar. Tevens wil de gemeente Ka- pelle deze groep mensen graag aan het sporten houden of krijgen. Daarom wordt er bij de test ook informatie gegeven over de moge lijkheden om te sporten in de ge meente. De test maakt deel uit van het project 'Beweeg je fit'. „Iedereen tussen de 55 en de 70 jaar is uitge nodigd om mee te doen", aldus verantwoordelijk wethouder Jon Herselman. „Oud-deelnemers van het project zijn bij bijna alle 55-tot 70-jarigen in de gemeente langs de deur gegaan." Volgens Herselman is het voor iedereen belangrijk om voldoende te bewegen. „Zeker als je ouder wordt. Wij willen voorkomen dat senioren klachten krijgen door dat ze te weinig bewegen. Mensen mét klachten willen we helpen om weer te gaan bewegen." woensdag 22 februari 2017 BE Een bestuurlijke beestenbende Joeri Wisse Hansweert Kune kune-varkens Bebbe en Bobbe zijn de laatste bewoners van de Binnenhaven. Eind deze week vertrekken ze. fotomechteldjansen -John den Hollander Zee, Land en Lucht. Dat zijn de drie thema's waarmee Reimers waal toeristen wil gaan verlei den. De gemeente wil benadruk ken dat behalve Yerseke ook de andere dorpen heel wat te bie den hebben. Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63