Kunstroute Tholen zoekt deelenemers Geen kleintjes meer op kunstgras 6 Via website leegstand centrum terugdringen Tennisclub draagt beheer over aan stichting V Sinds september vorig jaar kunnen ondernemers op de genoemde website in één oogopslag zien waar zij in het centrum een winkel of horecabedrijf zouden kunnen be ginnen en wat de mogelijkheden zijn. Het doel is om leegstand in het stadshart terug te dringen. Dat lijkt, afgaande op het actuele aanbod op de website (in totaal 35 locaties), nog niet helemaal uit de verf te ko men, maar niets is minder waar, zegt wethouder Derk Alssema. „Via de site hebben zich acht ondernemers gemeld. Vijf van hen willen zich serieus in Goes ves tigen." Alssema kan nog geen namen noe men, maar het gaat om drie winkels en twee horecaondernemers. Daar naast zijn er nog vier winkels die buiten de site plannen hebben om naar Goes te komen. Overigens staan niet alle aangeboden panden leeg. Sommigen zijn nog in ge bruik, maar de ondernemers heb ben al wel aangekondigd er mee te gaan stoppen. Dat geldt bijvoor beeld voor Het Tierelantijntje aan de Grote Markt. Opmerkelijk: ook het pand van speelgoedwinkel Vis- sertoys aan de Grote Kade staat er bij. In de Lange Vorststraat en Lange Kerkstraat zijn op dit moment de Via de website hebben zich acht ondernemers gemeld. Vijf van hen willen zich serieus in Goes vestigen meeste winkelpanden beschikbaar, respectievelijk vier en zes. Dat zijn zogeheten A-locaties en de huur prijzen zijn dan ook fors: voor bij voorbeeld het pand Lange Kerk straat 17 met een oppervlakte van 78 vierkante meter moet per jaar 45.000 euro worden opgehoest, dat is 3750 euro per maand. Volgens Alssema zijn de huurprijzen in veel gevallen echter onderhandelbaar. „Vastgoedeigenaren zien ook dat de prijzen van vroeger niet meer die van nu zijn. Mede doordat zij be reid zijn daar in tegemoet te komen zie je dat de leegstand de afgelopen tijd is afgenomen." Mailings De website maakt deel uit van het totale actieplan binnenstad. Dat is inmiddels gereed en wordt dit voorjaar aan ondernemers gepre senteerd. Eén van de onderdelen is om potentiële ondernemers actief te benaderen met mailings, waarin zij op de site worden geattendeerd. Inmiddels zijn er twee de deur uit. Volgens Alssema moeten onder nemers worden 'verleid' om naar Goes te komen. De website wordt voortdurend aangevuld en verbe terd en is gekoppeld aan een andere site, binnenstats.nl. Op dat portaal zijn allerlei resultaten van onder zoeken in binnensteden gebun deld. THOLEN De Kunstkring Tholen is op zoek naar kunstenaars die mee willen doen aan de Kunst route op 26,27 en 28 april. Het evenement wordt dan al weer voor de 21ste keer gehouden. Lokale (amateur)kunstenaars krijgen de mogelijkheid om hun werk te laten zien in verschillende panden in de Thoolse binnenstad, maar er is ook plaats voor gast- kunstenaars. Er zijn zoveel loca ties dat er nog ruimte is voor nieuwe deelnemers. Het thema van dit jaar is 'Het Noorden'. Volgens de Kunstkring vanwege de nordic-trend, die op allerlei manieren ons leven beïn vloedt. 'Via ons eten, het interieur, maar ook door tekenfilms als Fro zen.' Kunstenaars mogen zelf be palen of ze iets met het thema doen. Het laagdrempelig laten zien van allerlei soorten kunst met de historische binnenstad als decor blijft het belangrijkst. Aanmelden Meer informatie is te vinden op de website van de kunstroute: www.kunstroutetholen.nl. Daar kunnen kunstenaars zich ook aanmelden. Creatievelingen van buiten Tholen worden nadruk kelijk verzocht om deelname te overwegen. Er is niet alleen ruimte voor bijvoorbeeld schil ders of beeldhouwers. Er zijn ook altijd optredens tijdens de kunst route. THOLEN Tennisvereniging Eeg- edima uit Tholen draagt de exploi tatie van haar complex binnenkort over aan de Stichting Tennispark Tholen. Die gaat de banen - en die van andere tennisclubs uit de ge meente - onderhouden. Het com plex wordt op dit moment gemo derniseerd. Eegedima huurt de ten nisbanen straks van de stichting. Deze constructie is het gevolg van een door de gemeente gewenste privatisering van het beheer en on derhoud van de complexen. De clubs gaan dat zelf doen. De korf bal- en voetbalverenigingen zijn de volgende die aan de beurt zijn. Mo menteel wordt daarover gepraat. Die onrust laaide weer op na een uitzending van Zembla, vorige week maandag. Daarin plaatsten een aantal wetenschap pers vraagtekens bij het gevoerde onderzoek van het RIVM naar eerdere onrust over ver meende gezondheidsrisico's bij het voetballen op rubbergranulaat. De PvdA-fractie stelde gister avond vragen over de situatie. Vol gens fractievoorzitter Annebeth Evertz was er bij een aantal Kapelse ouders weer onrust ontstaan over het gebruik van het kunstgrasveld. „Hoe gaat de wethouder die zorgen wegnemen en wat voor maatrege len worden er genomen?" Verantwoordelijk wethouder Jon Herselman liet weten het advies van de RIVM te volgen. „En dus ko men er geen maatregelen", zei hij gisteravond. Wel meldde Herselman dat het bestuur van de voetbalvereniging Kapelle maandagavond heeft beslo ten de kinderen tot en met tien jaar niet meer op het rubbergranulaat te laten trainen en voetballen. „Meer ruimte is er niet." IN DE REGIO Shantala- massage bij Mamacafé tr Concert van Shawn James Kijkavond over de schepping MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 22 februari 2017 BB Winkelsite Goes werpt vruchten af De in september vorig jaar ge lanceerde website startjewinkel- ingoes.nl blijkt een succesvol in strument om leegstaande of leegkomende panden in de Goese binnenstad in te vullen. Luc Oggel Goes -Derk Alssema, wethouder Voetbalvereniging Kapelle laat kinderen tot en met tien jaar niet meer op het kunstgrasveld trai nen en spelen. Dat heeft het be stuur van de club besloten na nieuwe onrust die is ontstaan over de gezondheidsrisico's van kunstgras. Willem Adriaansens Kapelle SINT MAARTENS DIJK Het Mamacafé in Sint-Maartensdijk geeft vrijdag 24 fe bruari een work shop Shantala- massage. Deze workshop wordt verzorgd door Ma- riska Jonker. Shantala-massage is een manier van aanraken en mas seren die voordeel op kan leveren bij de dagelijkse ver zorging van baby's en peuters. Het Mamacafé duurt van 9.30 tot 11.30 uur en is in •HW. OBS de Rieburch aan Bloemenlaan 2 in Sint-Maartens dijk. GOES Shawn James (foto) geeft morgen (don derdag) een gratis concert in Eric's Bar La Strada in Goes. Het concert begint om 20.30 uur. Daar naast geeft James om 16.00 uur een instore-concert in Lux Boardshop aan Grote Kade 40. SINT MAARTENS DIJK De Juliana van Stol- bergschool in Sint Maartensdijk houdt morgen (donder dag) een kijkavond. Bezoekers zien dan het project De Schepping, waar de basisschoolkinde ren de afgelopen weken aan werk ten. De school aan Oosterschelde- straat 1 is open van 19.000-20.30 uur. NESTKASTJES TIMMEREN GOES Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden houdt vandaag de jeugdactiviteit 'Nestkastjes timmeren'. De activi teit is bedoeld voor kinderen tussen de acht en twaalf jaar en wordt gehouden in twee rondes van één uur. De eerste ronde start om 13.45 uur en de tweede ronde om 15.00 uur. Per ronde is er plaats voor veertien kinderen. De kosten be dragen 4 euro. De locatie is het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden, Hollandsche Hoeve in Goes. Aanmelden kan via 0113-252628. FOTO NATUURMONUMENTEN/MARTEN VAN DlJL GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00- 11.00 uur - Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur-Weke lijks Digitaal Café; Milieu Educatie Centrum De Beve landen, vanaf 13.45 uur - Jeugdactivi teit 'Nestkastjes timmeren'; Calvijn College, Klein Frankrijk 19, 14.30-18.30 uur - Tentoonstelling 'Grote Terugkeer van het Joodse volk'; Zuidwester, Rommerswalestraat 1,17.00 uur- Samen eten in Goes West, voor ie dereen die het ge zellig lijkt met an dere mensen te eten; Rooseveltlaan 87,19.00 uur - Start Fietstocht; Sportzaal Thorbec- kelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Buurthuis De Pit, Appelstraat 2, 19.45 uur - Sing-ln Popkoor Flashback; De Levensbron, Mansholtlaan, 20.00 uur - Lezing Marianne Grandia over 'Dansen in de regen' HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur- Expositie Cocky Wattel (acryl schil derijen) en Jacque line Geluk (kera miek) KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 13.00-17.00 uur- Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor seni oren; 19.15 uur - Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62