Handen af van praathuisjes 6 Wisseltentoonstelling toont zinkend Jakarta 1—J. Jr1 anrri De gedachte achter die landelijke richtlijn is dat beeldend kunste naars een professioneel contract en een redelijke vergoeding wordt ge boden. „En zo dus een eerlijke kans", legt projectcoördinator Kees Knuist van het Watersnoodmu seum uit. Daarbij draait het om ten- Het Watersnoodmuseum krijgt dit jaar 4000 euro voor opzet van de tentoonstelling toonstellingen zonder verkoopdoel. Instellingen die bereid zijn deze richtlijn toe te passen, kunnen de kosten voor inrichting van een nieuwe expositie gedeeltelijk ge compenseerd krijgen. Minister Bussemaker stelt hiervoor zeshon derdduizend euro beschikbaar. Overstromingen Het Watersnoodmuseum krijgt dit jaar vierduizend euro uit die ruif voor opzet van de foto-tentoonstel ling 'Jakarta, de mensen achter de zeemuur' van fotografe Cynthia Boll. In de portrettenreeks volgt Boll vier inwoners van de Indone sische hoofdstad: de 12-jarige Alda, de visser Pak Lukman, de zwangere moeder met drie kinde ren Ibu Sarmini en de al oudere toe ristengids Pak Sumari. Hun stad zinkt jaarlijks 7,5 tot 25 centimeter dieper in zee en wordt ieder regen seizoen geteisterd door overstro mingen. In 2007 dwong de zwaarste overstroming van de afgelopen drie eeuwen 340.000 mensen hun hui zen te verlaten en eiste zeventig do den. Blijven serieuze maatregelen achterwege, dan zal naar schatting binnen dertig jaar een derde van de stad in de golven zijn verdwenen. De tentoonstelling in Ouwerkerk wordt 22 maart op Wereldwaterdag officieel geopend door de Indonesi sche ambassadeur in Nederland. De portretten komen te hangen in het achterste (vierde) caisson en zijn een heel jaar te zien. „Als Nationaal Kennis- en Herinneringscentrum kijken we vooral ook naar een bre dere thematiek van watersnoden", verklaart Knuist de belangstelling voor Indonesië. De ramp van 1953 is en blijft onze kern. Maar als je ziet dat er over de hele wereld nog jaar lijks grote overstromingen plaats vinden, dan zien wij het als onze taak de bewustwording van dat als maar dreigende water voor het voetlicht te brengen. We kunnen er ook van leren." We kijken vooral ook naarde bredere thematiek van watersnoden De praathuisjes van Zierikzee en Bruinisse worden goed bezocht. Het openen en sluiten doen de ge bruikers zelf, waardoor vandalen hier vrijwel geen kans krijgen. Het huisje van Noordgouwe wordt mo menteel niet gebruikt, terwijl er in het verleden vaak jongeren zaten. We blijven het beheer en onderhoud zelf doen. Punt. Klaar Dat kan zo maar weer veranderen. Het huisje sluiten vindt de ge meente daarom niet zinvol. De con clusie van een bliksemonderzoekje luidt dan ook dat de huisjes nog een functie hebben en dat het in lang V niet alle kernen zal lukken het be heer over te dragen. Het praathuisje in de ene kern te laten onderhou den door de dorpsraad, terwijl de gemeente dit in een ander kern zelf doet, geeft scheve gezichten. „In derdaad: handen af van de praat huisjes", zegt wethouder Jaqueline van Burg. „We blijven het beheer en onderhoud zelf doen. Punt. Klaar." De gemeente onderhoudt tien praathuisjes op het eiland. Dat kost jaarlijks ongeveer 1200 euro per huisje. Dat het alleen mannen op leeftijd zijn die gebruik maken van een klapbanke of praetuusje ont kent Van Burg. „In de zomer zitten de vrouwen op de bank naast het praathuisje aan het Luitje in Zierik zee. Maar 's winters zijn het inder daad alleen de mannen." IN DE REGIO Kennismaking Christelijke Gerefor meerde Kerk ■tj-i fiffiftltflT" Uitverkoop Dorcas Winkel MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 22 februari 2017 SD Museum krijgt steun uit Den Haag Als een aap zo trots houdt direc teur Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum de oor konde omhoog, die hij gisteren ontving van cultuurminister Jet Bussemaker. Met internationaal kunstpodium Nest Den Haag is het Ouwerkerkse museum het eerste dat is aangemerkt voor een bijdrage uit de nieuwe kun stenaarsregeling. Marcel Modde Ouwerkerk - Kees Knuist j Een praathuisje in Bruinisse. archieffoto dirk-jan gjeltema Toen het gemeentebestuur zich zat te bezinnen op zijn taken, werd even gedacht aan het af stoten van de praathuisjes in de diverse woonkernen. De dorps raden zouden ze dan moeten onderhouden of misschien de gebruikers zelf. Daarmee zou de gemeente geld kunnen bespa ren. Gisteren maakte het college van burgemeester en wethou ders echter bekend dat hiervan geen sprake kan zijn. Ton van den Nouweland Zierikzee -Jacqueline van Burg, wethouder 4? int,, ZIERIKZEE De Christelijke Ge reformeerde Kerk Zierikzee houdt op zaterdag 25 fe bruari een kennis makingsmiddag voor de bewoners van de wijk Buzee. Deze middag wordt gehouden in het verenigingsgebouw schuin tegenover de kerk: 'Kerkplein'. De bijeenkomst be gint om 13.30 uur en is gratis toegan kelijk. ZIERIKZEE De Dorcas Winkel aan Zandweg 30 in Zierikzee houdt in de maand maart een uitverkoop. Alle boeken mogen weg voor 0,50 euro per stuk. De totale opbrengst gaat naar de projecten van Dorcas. De winkel is open op vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. ZIERIKZEE Cabaretier Martijn Hillenius staat donderdag 2 maart met zijn show 'De man in bonus' in fiZi in Zierikzee. Hij gaat daarin op zoek naar het geheim van de voorspoed. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a 15 euro worden verkocht via www.theatersaanzee.com BRUINISSE Ichtus aan het kerk plein, 9.45-11.30 uur: Koffie inloop; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30- 17.45 uunYogales Marianne van den Haak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30-12.00 uur: Bridge Vrou wen van Nu, 19.00- 21.30 uur: Drum band; Fietsenstaling bij het informatie punt eind van de Adriaan v/d Weijde- weg, 13.30 uur: Struinen door de Meeuwenduinen; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; Jodocus- kerk, 19.45 uur: Thema avond over geloofsopvoeding; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleidingen met gids, tussen 11.30 en 16.00 uur: Creatieve Work shop met Marlies Verda; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Verkoop Exotische Paasex- positie; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FIZI, 14.30 uur: Mees Kees Langs de Lijn, 20.00 uur: Down to Earth; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding in het Graven steen; Havenplein, 9.00-22.00 uur: Ijsbaan; Stadhuis museum, 13.00- 17.00 uur: Wisselex positie Wolter aan de Wand; Yvonne's Arthouse, 13.00- 15.30 uur: Les in vrij tekenen of schilde ren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week; CABARET IN FIZI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56