Gedogen heeft geen toekomst Marketeer moet toeristen lokken 4Als het fout gaat, Telefoon 2 SOCIALE MEDIA KINDEREN DENKEN Scholieren werden de afgelopen dagen slachtoffer van pesterijen en het verspreiden van foto's op het Instagram-account 'exposing jzeeland'. „Je kunt de daders niet bereiken. Dat is zo frustrerend", zegt de vader van een 14-jarig meisje. Commentaar Iederland kan het gedogen maar niet afleren. Na decennia onduidelijkheid over het wietbeleid voegt Den Haag een nieuwe episode toe. De Tweede Kamer wil dat de beruchte 'achterdeur' - de levering van wiet aan de coffeeshops - voortaan ook wordt gedoogd. Let wel: de teelt wordt niet legaal. Het blijft strafbaar, maar die straf wordt niet opgelegd als de cannabisboer een gedoogbeschikking heeft. De opsporing en ontmanteling van illegale kwekerijen gaat gewoon door. De initiatiefnemers van de wet dromen van een gesloten drugscircuit. Daarin kan de overheid de kwaliteit controleren. Een ander voordeel is meer logica in de rechtspraak. Rechters hebben steeds meer moeite met het bestraf fen van coffeeshophouders die zich keurig aan de regels houden, maar die natuurlijk wel een illegale handelsvoorraad hebben. De vraag is of deze wet de drugscriminaliteit beperkt. De Nationale Politie gelooft er niet in. Deskundigen waarschuwen dat de gedoogde kwekerijen straks een aantrekkelijk doel zijn voor criminelen. Andere tegenstanders merken op, dat een groot deel van de illegale teelt be stemd is voor export en dat de regulering van de Nederlandse markt dus weinig uithaalt. Het Openbaar Ministerie verwacht dat de nauwe band tussen overheid en wietteelt de strijd tegen drugscriminelen zal ondermijnen. De nieuwe wietwet is een aarzelend stapje in de richting van vol ledige legalisering. Als we echt die kant op willen, dan kunnen we cannabisproducten beter meteen helemaal vrijgeven en dan moet er ook voor pillen een oplossing komen. Zien we dit soort drugsgebruik als het voorportaal van veel ellende en willen we daarom juist niet legaliseren, dan ligt het voor de hand het gedogen te beëindigen in plaats van te verruimen. Zolang de fundamentele keuze niet is ge maakt, moet de Eerste Kamer elk wetsvoorstel torpederen. Wietwet is aarzelend stapje in de richting van volledige legalisering Het Schouws gemeentebestuur zette gisteren zijn handtekening onder deze overeenkomst met de VVV, de Recron, de Ondernemers vereniging Renesse en de Schouwse museumvereniging VMSD. De gemeente betaalt bijna 33.000 euro van het salaris, de VW en de Renesser ondernemers leg gen samen de rest op tafel. De mar keteer komt in dienst van de WV Zeeland. Zijn of haar benoeming geldt van mei dit jaar tot en met de cember 2018. Het gaat om een oud voorstel, lichtte wethouder Jacque line van Burg gisteren toe. „Er moest een educatief medewerker komen voor de musea. Maar die moest een relatie met het toerisme hebben, want het geld kwam uit de toeristenbelasting. Eigenlijk twee Twee functies in één persoon is lastig. Daarom is de baan nu gesplitst functies in één persoon en dat is lastig. Daarom hebben we de baan nu gesplitst." Van de gemeentesub sidie voor de educatief medewerker is nu nog 35.000 euro over. Van dat geld moeten schoolkinderen wor den aangezet tot museumbezoek. ALMANAK „Wat moet je? Ja, hallo?" Het te lefonisch overleg met het hoofd kantoor ergens diep weggesto ken in Zeeland verloopt niet al tijd even gemakkelijk, sinds is overgeschakeld op een nieuw systeem. Hele afdelingen zijn on bereikbaar. Niet dat ze de tele foon laten rinkelen, de interne centrale verbindt doodleuk door naar een toestel aan de andere kant van de werkvloer. In de avonduren waagt iemand zich nog wel eens aan een sprintje. „Ja wacht effe, ik verbind je even door naar de telefoon op mijn ei gen bureau. Dat praat makkelij ker. Hoezo een zittend beroep!?" Steun uitgave Oosterschelde Sportkidsdagen SMWO in Zierikzee Milieudefensie 'kapt' bomen Milieudefensie voert vandaag actie in het Mo lenwaterpark in Middel burg. Tussen zeven en acht uur in de ochtend worden - symbolisch - dertig bomen gekapt in de Koepoortlaan. De bomen krijgen een rood wit lint. De actie is be doeld om aandacht te vragen voor de kap van enorme hoeveelheden bos in Zuid-Amerika. Dat gebeurt om de ver bouw van soja mogelijk te maken. VLISSINGEN Optochten Een Instagram-account met de naam 'exposing_zeeland' heeft de afgelopen dagen voor veel commo tie gezorgd onder scholieren in Goes en omgeving. De beheerders van het account zetten (naakt)foto's van tieners op het ac count. Anderen reageerden erop met kwetsende teksten. Het ac count, dat inmiddels verwijderd is, had gisterochtend 1600 volgers. Eén van de slachtoffers is een 16- jarig Bevelands meisje. Ze wordt op het account gelinkt aan een naakt foto van iemand anders. „Ze voelt zich compleet voor schut gezet", zegt haar moeder. De tiener werd door vriendinnen geattendeerd op de foto. „De persoon op de foto lijkt veel op haar. Het is een meisje dat zichzelf naakt fotografeert voor een spiegel, haar telefoon voor het ge zicht." Sinds de publicatie van de foto wordt het meisje lastig gevallen op sociale media. „Ze krijgt op Face- book vriendschapsverzoeken van jongens die ze niet kent, en iemand noemde haar 'vuile slet' en 'sloerie'. En dat terwijl ze hier helemaal niets mee te maken heeft!" Van een 14-jarige scholiere is on der meer een foto in bikini ge- Het lief st zou je de mensen die dit doen onderuit willen schoffelen plaatst. „Zo van haar Facebookpa- gina geplukt", zegt haar vader. „Bij de foto schrijven mensen dat ze niet helemaal honderd procent is en dat ze overgewicht heeft. De mensen die dit account geopend hebben, willen alleen maar beledigen. Waardeloos. Mijn dochter heeft de beheerders een bericht gestuurd Omdat het kan", ant woordt bijzonder hoog leraar mediaopvoeding Peter Nikken van de Erasmus Universiteit Rotterdam. „De techniek is erde mogelijkhe den zijn er, de hormonen gieren door het lijf en als je verliefd bent, denk je niet helder na over risico's. Het gebeurt in een impuls." Bij scholen is de voorlichting over sexting vaak onderdeel van het vak mediawijsheid. Niet doen, zegt Nikken; sexting hoort bij seksuele voorlichting. Dat zegt ook Linda Duits, mediawetenschapper van de Uni versiteit Utrecht. Sexting gaat niet over de technische mogelijkheden die het mogelijk maken filmpjes en foto's te delen of over social media als WhatsApp, Snapchat of Instagram. Het gaat over de emo ties die met seksualiteit gepaard gaan. „Het is heel goed om te com municeren over wat je met elkaar zou willen doen. Breng jongeren bij hoe sexting een fijn onderdeel kan zijn van de relatie. En soms kan de tip ook zijn: als je een borstenfoto stuurt, dan zonder je gezicht." Sexting gaat ook over normen en waarden, over vertrou wen tussen geliefden, over wat er gebeurt met foto's die je uitwis selt. „Relaties duren niet eeuwig. woensdag 22 februari 2017 n Voor een kleine 60.000 euro per jaar krijgt Schouwen-Duiveland een 'eilandmarketeer' die toeris ten kennis laat maken met de cultuur op het eiland. De functi onaris moet speciaal aandacht besteden aan de musea. Ton van den Nouweland Zierikzee -Jacqueline van Burg, wethouder Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN Stichting Panorama kan binnenkort een bijdrage van 2000 euro verwach ten van de gemeente Reimerswaal. Het college van B&W heeft besloten de stichting te helpen met de totstandkoming van een naslagwerk over de landschapshistorie van de Oosterschelde. Het boek wil een over zicht geven van de ont wikkeling van het land schap vanaf de prehisto rie tot aan onze tijd. ZIERIKZEE SMWO Schouwen-Duive land houdt op donderdag 2 en vrijdag 3 maart de Sportkidsdagen in sport complex Sportblok/ LACO in Zierikzee. Kin deren in de leeftijdscate gorie van 4 tot en met 12 jaar kunnen onder andere klimmen en klauteren op de hindernisbaan, voet ballen of een potje hockey spelen. De Sport kidsdagen duren van 10.00 tot 15.00 uur. Deel name kost 1.50 euro. MIDDELBURG In de krant van dinsdag 21 februari is iets misge gaan met de verwerking van de carnavalspro gramma's. Abusievelijk is gemeld dat de op tochten in Klooster- zande en Bergen op Zoom maandag zijn. Beide optochten zijn op dinsdag. In Bergen op Zoom om 14.00 uur, in Kloosterzande om 13.30 'Dit is echt heel erg naar' Cornelleke Blok en Theo Giele Vlissingen -Vader slachtoffer Of het nu gaat om sextortion (afpersing met blootfoto's), om cyberpesten of om foto's van een ex die 'per ongeluk' op inter net gaan zwerven: het verhaal begint met die éne foto, dat éne filmpje. Sexting. Waarom doen jongeren dat toch? Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55