9 €10 €7,50 :pz- WAT MAG'T KOSTEN? Ze wisten dat hun oom Fre veel hobby's had. Maar dat hij zo'n verwoed verzamelaar was, merkten Johan en Sandra uit Kampen pas na zijn overlijden. Het leeuwendeel ging naar de stort, zijn sigarenbandjes staan op Markplaats. Johan (45) en Sandra (50) Bos sink troffen de verzameling si garenbandjes aan toen ze het huis van oom Fre na diens dood moesten ontruimen. „Ik vermoed dat hij de verzameling van zijn vader, mijn opa, kreeg. Die was sigarenma ker hier in Kampen", vertelt Johan. Ze kenden hun oom goed. Sandra vervulde de laatste tijd een grote rol in zijn verzorging. „Hij was een echte verzamelaar, sleepte alles mee, kocht alles op. Hij gaf ook veel weg." Johan: „Hij was bestuurslid van camping Seveningen, waar hij onder meer de bingo organiseerde." Het huurhuis puilde uit, op een onverantwoorde manier. Sandra: „Hij kon op het laatst niet voor zichzelf zorgen. Maar Fre wou zijn huis niet uit en hield het aan voor zijn zoon. Hij overleed te plotseling voor een fatsoenlijke verdeling van de inboe del. Ik kwam de bandjes tegen in de helft die wij zouden opruimen." DE CONCURRENTIE Ze besloot ze te houden, zonder di rect doel. „Johan rookt sigaren, mis schien wilden de kinderen de collec tie compleet maken." Daar bleek geen sprake van. Dus besloten ze de sigarenbandjes van oom Fre op Marktplaats te zetten, het forum waar Sandra zich als een vis in het water voelt. „Weggooien is geen op tie: iemand heeft hier zijn best voor gedaan. Bovendien is het een herin nering aan Fre." Er meldde zich een koper. „Maar dat voelde niet goed. Hij zei dat ze niets waard waren. Hij noemde een bedrag waaruit geen enkel respect Weggooien is geen optie: iemand heeft hier zijn best voor gedaan voor de emotionele waarde sprak. We hoeven echt niet de hoofdprijs, maar ik geef ze liever mee aan ie mand die er veel mee heeft. Ik kreeg een beetje spijt dat ik ze op Markt plaats had gezet en heb ze er toen weer afgehaald." Hitier Toen ze onlangs het eigen huis gron dig opruimde, kwam ze de boekjes weer tegen. Nu waagt ze een nieuwe poging en het aantal online kijkers is bemoedigend. De Bossinks doen het met een minieme beschrijving van de inhoud. Wijselijk houdt Sandra een bandje met de afbeelding van Hitler nog even voor zich. „Of die eruit moet? Nee, die hoort bij de col lectie." Ze vond tijdens haar oriënta tie op de vraagprijs ook een afzon derlijk sigarenbandje met Hitiers beeltenis op Marktplaats, voor 5 euro. Als niemand zich meldt, gaan de bandjes weer naar zolder. „Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen om ze weg te gooien." o---ö"» woensdag 22 februari 2017 Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: bloembollen Alexander Hendriksen (37) uit Sint- Maartensdijk: „Bloembollen koop ik bij de Action. Goed koper vind je ze niet. De prijs is een be langrijke reden om bollen te verkiezen boven kant-en- klare planten. Je hebt meer geduld nodig, maar het scheelt flink wat in euro's. Voor een zak met tientallen bollen betaal ik 3 euro. De vrolijkste vroege bloe men vind ik vlijtige Hesjes en violen. Als ze bloeien, heb ik een kleurrijk terras." Marianne Quist (62) uit Arnemuiden: „Elk voorjaar koop ik bloem bollen voor de achtertuin. Blauwe druif jes zijn mijn fa voriet, gevolgd door paarse krokussen. Als je de eerste kopjes boven de grond ziet uitkomen, geeft dat met een een lente- gevoel. Omdat ik de kwaliteit be langrijk vind, koop ik niet de eerste de beste. Meestal zoek ik een aanbieding. Ik schaf dan twee bakjes met zes bollen aan voor onge veer 10 euro." Coby Pikaar (75) uit Goes: „Vorig jaar stond mijn woonkamer vol hyacinten. De bollen waren mooi uitgekomen. Er was alleen één probleempje: vanaf het mo ment dat ze in bloei stonden, produceerden ze een scherpe geur. Ik kon daar niet tegen. Toen heb ik ze buiten gezet. Dit jaar kies ik daarom voor blauwe druif jes, die ruiken altijd lekker. Aan bloembol len geef ik gemiddeld 7,50 euro uit." Tijdens het op ruimen kwamen Johan en Sandra de siga renband jes weer tegen. FOTO FREDDY SCHINKEL Object Collectie sigaren bandjes Verko pers Johan en Sandra Bossink Prijs Bieden Gezien op Markt plaats De sigarenbandjes van oom Fre Pieter Steenbergen —Sandra Bossink M Dirk uit Steen- wijk: diverse sigaren bandjes, vraag prijs 15 euro. if "ttlVSBl Van Vliet uit Zwolle: sigaren bandjes uit de jaren 60, vraagprijs 7,50 euro. Hennie uit Putten: twee boeken sigarenbandjes, levering tegen 'een redelijk bod'. ROUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51