1 44 R I 5 Kleingeld duurdere muscatelrozijnen in de mix." Elitehaver is echter geen be schermde naam, dus het staat fabri kanten vrij om elk willekeurig nootje in de mix te gooien. In alle zes de testhavers zijn rozijnen te vinden; oplopend tot wel zestig procent van het geheel, volgens het panel om de kosten zo veel mogelijk te drukken. De fabrikanten kiezen ook una niem voor hazelnoten en amandelen in deze mix. Hema en COOP doen daar slechts één nootje bij (respectie velijk para- en pecannoten), Hoog vliet gaat voor twee extra soorten (para- plus walnoten) en drie aanbie ders doen ook daar nog één schepje bovenop: Albert Heijn, Jumbo (beide ook macadamianoten) en Puur Na tuur (de enige met cashewnoten). Eén voetnoot nog: „De samenstel ling is uiteindelijk van ondergeschikt belang", vindt Arie. „Het draait niet om de verhouding, maar om de kwa liteit van de noten." Drama Een van de belangrijkste factoren voor die kwaliteit van noten, is vocht. „Elke noot heeft wat vocht in zich", legt Arie graag uit. „De beste noten krijgen tijd om dat vocht uit te wase men. Daarom moet je een vers zakje van de notenboer ook nooit dicht vouwen. Bij de supermarktnoten is die tijd er echter vaak niet en kan het vocht de noot op den duur zacht ma ken." En zo'n valse noot haalt de doorge winterde verkoper Frans Laeremans er al uit voor hij de noot überhaupt in DE UITSLAG De beste noten krijgen tijd om vocht uit te wasemen zijn mond heeft gestopt. „Kijk, eens hoe slecht ze knappen", zegt hij hoofdschuddend, de een na de an dere wal-, para- of pecannoot door midden brekend. „Wat een drama is dit." Muf Slechts twee elitehavers verdienen aan het eind van de rit een voldoende volgens het kritische panel. Op de budgetnoten van Hoogvliet en de bionoten van Puur Natuur is weinig aan te merken, waarbij die laatste met de winst naar huis gaat dankzij een bredere selectie en een lager ro zijnenpercentage. Over de overige vier is het panel minder te spreken. Muffe macada- mia's, vettige walnoten en inge droogde rozijnen. „Laten we eerlijk zijn: hier is niks elites aan", jammert Arie. „Dit zijn stuk voor stuk doodge wone studentenhavers." App Tikkieiseen tikje slimmer NIBUD Schuld van werknemer Auto's Toyota's doen het zuinig aan woensdag 22 februari 2017 v,\. Twee voldoendes en vier (af)gekraakte noten 4. Markant, huismerk COOP €2,49/200 gram De rozijnen zijn haast kiezel stenen en veel noten zijn niet intact. De amandelen en pecans zijn bovendien gebrand en 'proef je morgen nog'... Tikkie, dat betaalver- zoekjes aan vrienden rond-sms't en -appt, is na een update nog nét wat handiger. Nu kun je meedere bankrekenin gen (maximaal vier) aan de app koppelen. En je kunt het betaal- verzoek ook in de vorm van een QR- code gie ten. euro betaalden we in 2015 gemiddeld per volwassene aan zorg, buiten de verzekering om. Het Nibud onder zoekt in welke mate werkgevers te maken hebben met werknemers met schulden. Hoe gaan werkgevers hiermee om en welke ondersteu ning hebben werk gevers nodig? Het Nibud zoekt nog deelnemers voor het onderzoek. Toyota scoort met zijn hybride-auto's goed in de top 10 van zuinigste benzine-auto's. In deze top, samengesteld door de ANWB en Natuur en Milieu, staat de Yaris bovenaan bij de kleine auto's, in de midden klasse is dat de Prius. Alleen bij de grote wa gens moet de Prius+ (station) de Ford Mon- deo voor zich dulden. 1. Puur Natuur €3,32 per 200 gram Op de noten valt weinig aan te merken, maar de rozijnen laten wat punten liggen. Ze zijn mooi zacht, maar helaas goedkope industrierozijnen. 2. Hoogvliet €2,18/200 gram Een prima tweede plaats voor de minst prijzige elite haver. Perfecte para's en mooie amandelen. Jammer alleen van die overvloed aan rozijnen (60%). 5. Albert Heijn €3,46/200 gram Mooi van uiterlijk, maar teleurstellend qua smaak. Vooral de flauwe amandel en de zeer muffige macadamia vallen niet in de smaak. 3. Jumbo €2,88/200 gram Goede hazelnoten en redelijke amandelen. De walnoot is echter veel te vet, de macadamia wat flauw en de rozijnen ingedroogd. 6. Hema €3,10/200 gram Een zee aan rozijnen en ook nog dof, ingedroogd en ge kristalliseerd. De amandelen zijn even smaakloos. Dat kunnen de para en hazelnoten niet meer goedmaken. VARIS HYBRID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47