9 Stijn Taelman Nar van de Kloorianen uit Kloosterzande Jack Hommel Nar Kobus van Groot Pesööt Jordy van Hecke Nar van de Betekoppen uit Sas van Gent Abonnementsprijzen vanaf 1 april Dit is mijn vijfde jaar. Hiervoor zat ik bij carnavalsvereniging de Plakkers. De nar vervult een maatschappelijke func tie. Ik ben de missende schakel tussen de kinderen en de prins. Ik wil een brug slaan. We moeten de jeugd bij het carnaval blijven betrekken, want Zeeuws-Vlaande- ren vergrijst. De Raad van Elf is de laatste ja ren alvast sterk verjongd. Het is een officiële functie, het hoort bij de traditie van carnaval. Ik hoef niet in de pas te lopen, mag een beetje gek doen. Maar ik heb wel een voorbeeldfunctie, ik ben een aanspreekpunt. Ik ben zelfstandig industrieel ontwerper en woon in Soerendonk, tussen Eindhoven en Weert. Met carnaval kom ik altijd terug naar Kloosterzande. Het Bal Masqué op maandagavond is het leukst, dan is ieder een van het dorp er. De leut, de gezelligheid met de mensen, daar doe je het allemaal voor. PZC ONLINE Mijn eerste elfde van de elfde viering was in 2004, de laatste in 2016... dus ik ben al dertien jaar Nar Kobus. Feesten en zot doen. Kilometers polonaise lopen en ik ben de rechter- en linkerhand van d'n Oogeid. En aan het eind van het volksfeest komt m'n snoeischaar voor de dag. Om elf minuten over elf wordt de roos geveld wat het einde van de woaidae- hen betekent voor dat seizoen. Je bent een Luus-idool en een vlooien- held voor wie alleen un woaidag telt. De lach gebeiteld op m'n smoel en m'n benen staan nooit stil. Dat is toch fantastisch! In het dagelijks leven geef ik samen met mijn compagnon leiding aan een pijplei- dingbedrijf in de maritieme sector. Het is een flow. Van vrijdagochtend bij de allerkleinste kids, via de basisscholen langs de weythouder naar het gemaskerd polderkoatjes bal. Het enthousiasme bij de intocht/optocht op zaterdag, via vlooien circus en toneelstukje, al etend en drin kend naar de laatste etappe: het vellen van de roze. Ik ben dit jaar Benito als nar opgevolgd. Die is verkozen tot prins Benito den Eersten. Hiervoor was ik gewoon een van de prinsen. Leut maken met de kinderen, zorgen voor wat ambiance en zottigheid. Of ik daar goed in ben zal moeten blijken, maar ik denk het wel. Je bent anders dan de rest en voor de kin deren ben je een soort middelpunt. Ik vind het ook leuk om eens een ander pak dan dat van een prins aan te trekken. Ik heb een andere muts, die lijkt op die van Kabouter Plop. Ik ben in de kleuren blauw-geel, de kleuren die ook in het logo van de Betekoppen zitten. Aan mijn jas zitten belletjes en er staan ruiten op. Ik ben monteur en zit veel 'op de baan', richting de omgeving van Rotterdam en Antwerpen. 5. Hoe blijf je tijdens carnaval op de been? 'Je moet niet te veel drinken. Dat mo gen we trouwens ook niet. Verder moet je goed eten en zorgen dat je gezond blijft. En als je het gezellig hebt, blijf je van zelf wel op de been. woensdag 22 februari 2017 FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE, RONALD DEN DEKKER JOHAN VAN DER HEIJDEN Per 1 april 2017 worden de abonne mentsprijzen aangepast. Voor de meest voorkomende abonnements soorten (6 dagen print+digitaal) gelden vanaf die datum de volgende tarieven.* Maandabonnement Kwartaalabonnement Halfjaarabonnement Jaarabonnement €32,95 €95,95 €185,95 €362,50 De prijzen zijn inclusief de korting voor automatische betaling. Van abonnees die ons reeds gemach tigd hebben het abonnementsgeld automatisch te incasseren, nemen wij aan dat zij akkoord gaan met de afschrij ving van de nieuwe abonnementsprijs. Directie PZC *Voor de overige abonnementsprijzen verwijzen wij u graag naar pzc.nl/service ut j es kleuren 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent? 5. Hoe blijf je tijdens carnaval op de been? LIJSTTREKKERSDEBAT De PZC haalt de landelijke lijsttrekkers naar Middel burg. De interviews zijn live te volgen via internet. Heeft u een - liefst op Zeeland toegespitste - vraag voor één van de lijsttrekkers? Mail die dan naar e.rozendaal@pzc.nl. Tij dens het interview zal een aantal publieksvragen wor den meegenomen. 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent? 5. Hoe blijf je tijdens carnaval op de been? TWITTER Carel Bruring @CarelBruring Nogal bizar eigenlijk, voor een partij die vindt dat iedereen zich altijd aan het gastland moet aanpassen. Een soennitische voorman in Libanon, grootmoefti Abdel-Latif Derian, heeft gisteren geweigerd de Franse presidentskandi date Marine Le Pen te ont moeten, omdat die geen hoofddoek wilde dragen. De rechts-populistische Le Pen is fel anti-islam en anti- EU. ONLINE TOP-5 1. Minister Schultz neemt snel een besluit over Brou werseiland 2. De beste frieten van Bel gië komen uit Brugge 3. Toch nog een leer-werk- plek in de autowereld voor Cyrille 4. Ruim 2000 meldingen over verwarde Zeeuwen 5. Omroep Zeeland en PZC ondervragen lijsttrekkers in Middelburg Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37