S 8 CARNAVAL PORTRET VAN ZEVEN NARREN Hij staat tijdens carnaval vrolijk uitgedost op de prinsenwagen, een beetje gek te doen en te zwaaien naar de kinderen. Hij lijkt er niet helemaal bij te horen, maar is onmisbaar. Een beetje Raad van Elf heeft een nar in de gelederen. We portretteren enkele Zeeuwse narren. „Ik hoef me niet aan alle regels te houden." Jeroen Boeije Nar van de Nachtuuln uit Aardenburg Yerm Scherbijn Jeugdnar (11) van de Nachtuuln uit Aarden burg Daphne Dobbelaar Nar van De Vogelpiek uit Vogelwaarde Arjaan de Leeuw Nar Arjaen van Pikpot Op carnavalszondag 2015 bleek nar Peter ziek te zijn. Een prins zonder nar? Dat kan niet! Dus zei ik zo maar even tussen neus en lippen door: 'zal ik?' Er werden verder geen woorden aan vuil ge maakt. De nar staat de prins terzijde en zorgt er verder vooral voor dat er geen dooie momenten ont staan. Die vult hij dan op. Nar zijn is niet moei lijk. Ik ben echt de rechterhand van de prins en voer opdrachten uit. Ga overal mee naar toe en verder doe ik natuurlijk gek. Soms heeft de Raad het even zwaar, dan is het mijn taak ze weer in be weging te brengen. Ik ben vrachtwagenchauffeur. Ik rij niet meer international, maar een beetje rond de kerk. 5. Hoe blijf je tijdens carnaval op de been? De zaterdagmorgen is het gevaarlijkst, dan moe ten we nog wennen. Het gaat vooral om goed eten en drinken. Niets beter dan een uitgebreid ontbijt met een Ricard, een goede lunch en een goed diner. Dinsdagmorgen beginnen we met gourmet of barbecue. Dit is mijn eerste jaar. Een jeugdnar was er nog nooit. Ik heb me zelf hiervoor opgegeven. Er wa ren geen andere kandidaten, dus ben ik de jeugdnar van de Nachtuuln. Als nar doe ik soms goed gek. Dat ligt me wel. Ik heb alles zelfbedacht, er is geen protocol voor een jeugdnar. Ik heb een aantal vaste taken straks, zoals scho len bezoeken en ik mag soms met de grote Raad van Elf mee. Verder heeft de jeugdraad zijn eigen wagen, daar sta ik ook op. Er is speciaal voor mij een pak gemaakt in de kleuren van de Nacht uuln. Mijn schoenen heb ik blauw en geel gespo ten. Volgend jaar hoop ik naar het Zwin College in Oostburg te vertrekken, nu zit ik nog op De Dreef. Later wil ik cafébaas of bouwer worden. Wie weet, bouw ik mijn eigen café! 5. Hoe blijf je tijdens carnaval op de been? Ik heb het niet zo druk als de grote nar. Dat valt veel mee. De stunt, de optocht en het scholenbe- zoek zijn wel de belangrijkste dingen. Dit is mijn eerste jaar. Vorig jaar ben ik als aspirant bij De Vogelpiek gekomen. De nar stopte ermee, ik heb hem vervangen. Dat is voor mij nog een beetje de vraag, maar ik neem aan dat ik lekker gek mag doen. Tijdens de optocht snoep uitdelen en dansen met de kinde ren in de tent van Scheerders. Ik heb van de vo rige nar begrepen dat de nar zich niet aan de re gels hoeft te houden. Klinkt goed. Ik kan lekker feesten, m'n gang gaan. Ik ben trouwens niet de enige vrouw op de wagen, want we hebben ook twee hofdames. Voor de rest zijn er alleen maar mannen in de Raad van Elf. Ik doe een toerismeopleiding aan het Scalda in Middelburg. Goed eten. Dat begint 's ochtends al met een goed ontbijt en vitaminepillen. En het is belangrijk altijd een lach op je gezicht te hebben. Dan gaat alles van zelf en zijn die vier dagen zo voorbij. Helaas. Deze carnaval ben ik voor de vijfde keer nar. Ik zorg voor een goede sfeer door veel te lachen en af en toe een grap te maken. Ik ben normaal een rustig en stil type en dan is het wel eens leuk om een ander ka rakter aan te nemen voor een aantal dagen. Ik ben proces-operator in ploegendienst bij Dow Chemical in Terneuzen. Met bier! (met mate) woensdag 22 februari 2017 PC De nar m Wilma Valk, Melita Lanting en Bob Maes 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent? 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent? 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent? 5. Hoe blijf je tijdens carnaval op de been? 1. Hoe lang ben je al nar? 2. Wat doe je als nar? 3. Wat is daar leuk aan? 4. Wat doe je als je geen nar bent? 5. Hoe blijf je tijdens car naval op de been?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36