m na Theatertocht langs studentenkamers Veere gaat burger nog beter bedienen Afstoting oud ROC pand komt als verrassing voor gebruikers 7 STUKAFEST MIDDELBURG Het college van Veere steekt zijn nek uit om te laten zien dat een kleine gemeente uitstekend werk kan leveren. Dat het exellente ni veau waarnaar ze streven nog niet is bereikt, wisten B en W. Dat er onafhankelijke onderzoekers nodig waren om Veerse bestuurders en ambtenaren 'een spiegel voor te houden', lag voor de hand. En dat het rapport van die onderzoekers uitwees dat er veel te verbeteren is, verbaasde hen ook niet. Maar de aanbevelingen in het rapport zijn direct besproken met alle betrokkenen. Want Veere wil het beter gaan doen. Niet over een paar jaar, maar direct waait een frisse wind door het stadhuis. De hokjesgeest moet snel verdwijnen om inwoners, bedrijven en instel lingen perfect te kunnen bedienen, zegt wethouder René Molenaar. „Stel dat iemand een bouwvergun ning voor een garage aanvraagt dan moeten in één keer alle consequen ties in beeld komen. Niet alleen de aanvraag voor de bouwvergunning in behandeling nemen, maar met een kijken of een uitritvergunning nodig is. Of zien dat er een boom weg moet om de garage te bouwen, waardoor ook een kapvergunning nodig is."Molenaar legt de lat hoog. In het rapport (de 'legal audit') dat de deskundigen opstelden, krijgt We willen ons continu verbeteren zonder precies binnen de lijntjes te kleuren Veere 'een vijf voor haar juridisch functioneren, oordeelt hij. De wet houder stelt zich ten doel die onvol doende binnen een jaar om te tur nen in een acht. „Nog niet exellent, maar wel goed op weg." Om de ambtenaren - een kleine tien pro cent van de 277 medewerkers heeft in zijn werk met juridische aspec ten te maken - 'professioneler te la ten werken en met de klant te laten meedenken', is een scholingspro gramma opgezet. De gemeente Middelburg stoot alle gebouwen af die ze niet meer nodig heeft om haar taken uit te voeren. Panden waar verenigingen voor weinig of helemaal niks ge bruik van maken, kosten de ge meente wel veel geld aan onder houd. En dat geld is er niet meer, verklaart wethouder Arjan Beek man. Dat dit ook geldt voor het voor malige pand van het ROC aan de Ravensteinweg, komt als een ver rassing voor de gebruikers. „We la zen het maandag in de krant", zegt Daniel van der Meer. Hij is betrok ken bij twee organisaties die in het pand een ruimte hebben: City Seeds (dat op een stuk grond naast het pand groenten verbouwd die worden uitgedeeld aan mensen met weinig geld) en Stichting Werk en Leren. „We willen met de andere belanghebbenden uit het gebouw praten over hoe we verder moeten." Eén van de bekendste gebrui kers is de Kledingbank Zeeland. Voor coördinator Susannah Kop- pejan kwam het nieuws niet als een 'schok', wel als een 'reality check'. „We wisten dat ons dit een keer kon gebeuren. We wisten al leen niet wanneer." Kluif Scalda, het vroegere ROC, is de belangrijkste huurder van het pand en treedt ook op als huis meester voor de onderhuurders. „Het wordt door de vingers gezien dat wij deze ruimte gebruiken", zegt Koppejan. „Daar zijn we heel blij mee. Wij zijn een non-profit- organisatie. We hebben geen geld om een commerciële huur te beta len. Het zal dus een hele kluif wor den om een nieuwe ruimte te vin den. Ik hoop dat de gemeente, die ons altijd goed heeft geholpen, wil meedenken." Want de huurcontracten voor het pand lopen dan wel pas eind 2018 af, het werk van de Kleding bank is dan nog lang niet klaar, be nadrukt Koppejan. „We hebben heel veel cliënten, vooral op Wal cheren. Wij zijn een belangrijke schakel in de keten van hulpverle ners." Duidelijkheid Het is ook nog geen uitgemaakte zaak dat het pand dicht gaat, re ageert wethouder Beekman. „Als Scalda aangeeft dat zij het pand nog voor een flink aantal jaren wil huren, dan kunnen wij het onder houd uitvoeren en terugverdie nen. Dan kunnen anderen er ook in blijven. Als Scalda het niet meer nodig heeft, ja, dan houdt het op." Wethouder Beekman wil voor de zomer duidelijkheid hebben, ook van Consortium Mortiere, dat de locatie ooit op het oog had voor nieuwbouw. „Ik wil weten of dat nog steeds het geval is. In ieder ge val wil ik snel duidelijkheid. Dan kan ik de verenigingen ruim de tijd geven om iets anders te zoe ken." woensdag 22 februari 2017 WA MIDDELBURG Ruig of rustig. Dans of dance. Pop of poëzie. Er was gister avond genoeg te kiezen tijdens Stuka- fest in Middelburg. En wie dat niet wilde of kon, dwaalde van studentenkamer naar studentenkamer om zo veel moge lijk optredens mee te maken. Met drie sessies van steeds een half uur op zes locaties in de binnenstad kon ie dereen zijn eigen greep doen in het breed samengestelde programma. Van de rauwe liedjes van Creepy Karpis in Bagijnhof 1 (foto) naar de dansvoorstel ling van NNTWee, twee deuren verderop op nummer 5. De intimiteit van de stu dentenkamers zorgde voor een bijzon dere sfeer. Het Studenten Kamer Festival eindigde met een Stukafeest in poppodium De Spot. Daar draaiden Nadav Dagon uit Is raël en dj Etienne Manuhuwa, gewoon uit Middelburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Drie jaar geleden sprak het Veerse college de ambitie al uit om inwoners en bedrijven op 'excellente wijze te bedienen'. Sindsdien wordt elke bezoeker in het stadhuis per soonlijk verwelkomd. Vanaf dit jaar willen B en W en het ma nagementteam ook 'de juridi sche kwaliteit' van de gemeen telijke organisatie sterk verbete ren. René Hoonhorst Domburg - René Molenaar, wethouder Ze moesten in de krant lezen dat ze over anderhalf jaar mo gelijk hun onderdak kwijtraken. De onderhuurders van het oude pand van het ROC in Middel burg beraden zich nu op hun positie. Op 7 maart steken ze de koppen bij elkaar. Maurits Sep Middelburg Daniel van der Meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35