STEAKHOUSE FRIED CHICKEN SH Terneuzenaar blijft jaar in straat om buren te leren kennen 4 De Terneuzense filmmaker Marnix Haak (29) blijft voor zijn project 'Jaffa Jaffa' een jaar lang in zijn eigen straat in Amsterdam. Inmiddels is hij zes maanden onderweg. Man betrapt met tas vol hennep Makelaar-taxateur Bi»' Wie bakt het lekkerste brood? ze NEWS Kwekers van hennep opgepakt VLISSINGEN Drie mannen zijn gisterochtend vroeg aangehou den op verdenking van het op zetten en onderhouden van hen nepkwekerijen in Zeeland. Twee mannen werden aangehouden in Vlissingen, de derde in Amster dam. Het gaat om een 34-jarige Am sterdammer, een 30-jarige Vlis- singer en een 26-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats. Een halfjaar geleden is een uit gebreid onderzoek gestart naar deze mannen. Het drietal bleek erg actief binnen de hennep- kweekbranche. De politie heeft voldoende bewijs verzameld om de zaak voor te leggen aan de rechter. Daarom zijn de drie dinsdag aangehouden. De politie heeft dinsdagochtend vroeg ook twee hennepkweke rijen geruimd. Eén met 177 plan ten in de Simon de Vliegerlaan in Vlissingen en één met 198 plan ten in de Marcus de la Palma- straat in Middelburg. Daarbij zijn een 23-jarige man uit Ulvenhout en een 22-jarige vrouw uit Vlis singen aangehouden. De twee kwekerijen sluiten vol gens de politie de rij van eerdere ontruimingen in deze zaak. Eer der zijn in die zaak al kwekerijen opgerold, waarvan vier in Vlis singen, één in Middelburg en één in Yerseke. Het onderzoek is nog niet afgerond. Meerdere aanhou dingen sluit de politie dan ook niet uit. Alle verdachten zijn voor ver hoor overgebracht naar het poli tiecellencomplex Torentijd in Middelburg. „Het is leuk om mijn buren te leren kennen, maar ik kijk ook uit naar het moment dat ik gewoon weer er gens naartoe kan met mijn vrien din", vertelt Marnix, die het laatste halfjaar niet verder dan de Amster damse Javastraat is geweest. Volgens Marnix wonen in zijn straat mensen van wel honderd verschillende nationaliteiten, ver schillende leeftijden en verschil lende bevolkingsklassen. Die diver siteit triggerde hem. „Ik was nieuwsgierig naar de verhalen van de mensen om me heen. Maar tege lijkertijd was ik zo enorm druk dat ik eigenlijk zelden iemand sprak." Project 'Jaffa Jaffa' moest daar ver andering in brengen. „Ik wilde zien en laten zien wat er gebeurt als ik me openstel voor de mensen die naast me wonen. Daarom besloot ik een jaar lang te investeren in mijn buren." Dat doet hij sinds 1 septem ber door allerlei activiteiten te on dernemen. Zijn belevenissen legt hij - zoals een echte filmmaker be taamt - vast en deelt hij bijna dage lijks op YouTube. Barrière Hoe het Marnix tot nu toe bevalt? „Goed", antwoordt hij. „Het is leuk om zoveel mensen te spreken die op een andere manier in het leven staan dan ik. Dat verruimt mijn blik." Op het begin vond hij het wel spannend. „In deze maatschappij zijn we heel erg op onszelf gericht. Om contact te maken met mensen moet ik elke keer weer een barrière doorbreken Om contact te maken met onbe kenden, moet ik iedere keer weer een barrière doorbreken. Daar word ik gelukkig steeds beter in." Ook heeft Marnix geleerd dat het belangrijk is om zich kwetsbaar op te stellen. „Dat was ik als stugge Zeeuw niet gewend. Maar het is wel nodig om iemands vertrouwen te winnen en een band op te bou wen." In het kader daarvan heeft hij onder meer een persoonlijke video gemaakt, waarin hij toegeeft dat hij zich soms behoorlijk alleen voelt door het project. „Zeker in decem ber had ik daar weieens last van. Tij dens die donkere, koude dagen ko men mensen amper buiten." Klussen Om zijn buren toch bij elkaar te krijgen, heeft de Terneuzense film maker allerlei activiteiten op poten gezet. Zo heeft hij bingo-avonden, bootcamps en een huiskamercon cert gehouden. En soms gaat hij naar de mensen thuis. „Ik wil be trokken raken bij wat ze doen en iets voor ze kunnen betekenen. Daarom ben ik bijvoorbeeld eens bij iemand gaan klussen." Ondanks dat hij onderhand graag de straat eens uit zou gaan om een rondje te fietsen, of zijn hoofd even MIDDELBURG Scalda, locatie Po dium in Middelburg, is morgen het decor van de regionale voor ronde jeugdvakwedstrijden brood- en banketbakken. Studen ten van de opleiding binden de strijd aan met leerlingen van het Cingel College uit Breda. Er zijn zes categorieën van broodbakker leeg te maken in het park, ziet Mar nix de tweede helft van zijn pro jectjaar positief tegemoet. „De zo mermaanden komen eraan en ik heb nog een heleboel ideeën. Ik zit De zomermaanden komen eraan en ik heb nog een heleboel ideeën eraan te denken om een fietsevene- ment te organiseren, mee te doen aan de Ramadan en ik wil nog veel meer gaan samenwerken met on dernemers. Alles om nog meer mensen in de straat nog beter te le ren kennen." Zaterdag houdt Marnix open dag. In een expositie kunnen bezoekers als het ware door de afgelopen zes maanden heen lopen, er zijn hapjes en drankjes en bezoekers mogen suggesties doen voor nieuwe video's en activiteiten. Van 13.00 tot 20.00 uur is iedereen wel kom aan de Javastraat 113 in Amster dam. tot patissier, waaraan tachtig scholieren meedoen. Per categorie komt één winnaar uit de bus. De regiokampioenen mogen dinsdag 4 april naar de landelijke finale in Wageningen. Uiteindelijk mag Nederland twee kandidaten af vaardigen naar de Europese vak wedstrijd. VLISSINGEN Een 21-jarige man is maandagavond in Vlissingen op gepakt met een tas vol gedroogde henneptoppen. Agenten kregen de Vlissinger in het vizier toen hij rond 19.00 uur slingerend met zijn auto over de Nieuwe Vlissingseweg reed. Ze hielden hem aan en zagen op zijn achterbank een 'crusher' liggen, die wordt gebruikt om hennep- toppen te vermalen. Onder de bestuurdersstoel vond de politie een tas met hennep- toppen en een mes. De verdachte is vervolgens voor verhoor over gebracht naar politiecellencom plex Torentijd in Middelburg. Hij zit nog vast. Zijn slingerende rijgedrag kwam door het gebruik van zijn mo biele telefoon, meldt de politie. Daarvoor kreeg de Vlissinger een bekeuring. 1 woensdag 22 februari 2017 'Het verruimt mijn blik' TTAFFA A Marnix Haak (I) leert in de Amsterdamse Javastraat zijn buren beter kennen, foto marnixhaak Elodie Kint Amsterdam -Marnix Haak -Marnix Haak Wij zoeken per direct voor ons kantoor een fulltime: Ben jij die m/v waar we op kunnen bouwen? Mail dan je sollicitatie met foto en cv voor 8 maart 2017 naar (of studerend hiervoor) personeelszaken@sinke.nl. Beschik je over een representatieve uitstraling, ben je proactief, resultaatgericht en flexibel? Ben jij die commerciële kei met goede Meer weten? Bel Philip Paul op 0113-251000. sociale en communicatieve vaardigheden, dan zijn wij op zoek naar jou! Je komt te werken in een prettige werksfeer met een enthousiast en professioneel team. Goede arbeidsvoorwaarden en Alle sollicitaties worden zeer discreet behandeld. een passende salariëring. r* 1 -1/- Havenplein 5 4301JD Zierikzee T (011D-451500 www.sinke.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32