gelukkigste in spektakelstuk Gekrenkte Schuurman breekt ruit in Dordrecht 23 League weer aan wat punten en aanzien helpen veel wat voor ideeën om de onge lijkheid in het Europese voetbal een halt toe te roepen. Maar voor mijn gevoel gebeurt er uiteindelijk bar weinig." We moeten het hebben van een plotselinge uitschieter, terwijl de recente geschiedenis weinig hoop biedt. Zeker Ajax werd de laatste jaren te kijk gezet door clubs uit de gevoelsmatige marge van Europa. Recent natuurlijk nog tegen FK Rostov uit Rusland in de kwalifi catiefase van de Champions League. Maar Ajax verloor ander zijds nog geen duel in deze editie van de Europa League. Onze clubs bouwden in de ge schiedenis van het Europese club voetbal ooit een fraai kasteel. Het is inmiddels verworden tot een ruïne. Maar wel eentje waarnaar het volk nog wil kijken. De Arena is niet voor niets nagenoeg vol, morgenavond. Steeds is er weer de hoop dat de restauratiewerkzaam heden een keer zullen werken. Te beginnen tegen Legia Warschau. De 19-jarige Feyenoord-huurling werd tijdens het competitieduel tussen Jong FC Dordrecht en Jong Willem II in de 70ste minuut ge wisseld. Op weg naar de kleedka mer sloeg hij een glazen deur zo hard achter zich dicht, dat de ruit brak. De wissel was blijkbaar de drup pel voor Schuurman, die zich tot dusverre als een ideale schoonzoon gedroeg bij Willem II, hoewel hij daar weinig aan spelen toekomt in het eerste elftal. Ongetwijfeld had de speler een andere voorstelling van zijn verhuurperiode. Schuurman schurkte vorig sei zoen namelijk al tegen het eerste elftal van Feyenoord aan. In mei 2016 maakte hij zijn eredivisiede buut in Rotterdam. De 'volgende stap' die hij bij Willem II dacht te kunnen maken, is nog niet geno men. Hij moet het doen met een bijrolletje in de selectie van Erwin van de Looi. Zijn hoogtepunt: het enige doelpunt in de met 0-1 ge wonnen uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Incident Schuurman, die bij Feyenoord nog een contract heeft tot medio 2019, wilde zelf niet reageren op het inci dent. „Ik mag geen reactie geven en dat doe ik dan ook niet." FC Dordrecht heeft inmiddels een nieuwe ruit besteld. Volgens een kantoormedewerker zou de re kening naar Willem II worden op gestuurd. Maar technisch directeur Marco Boogers liet later weten dat dit niet het geval is. „We zijn daar voor verzekerd. Ik gooide zelf ook weieens met deuren vroeger als ik gefrustreerd was." Willem II praat vandaag met Schuurman. Mogelijk zullen er sancties volgen. slimmer en dodelijker. Vooral su pertalent Kylian Mbappé zorgde voor momenten om van te water tanden. Guardiola wilde een statement maken in de achtste finale van de Champions League. Na een weinig verheffende debuutperiode in En geland moest zijn elftal zich op Eu ropees niveau laten zien. De Cata laan wist dat hem een zware taak wachtte. Monaco was volgens hem een van de beste ploegen in de knock-outfase. Maar, zo besefte hij, bij een nederlaag zou de kritiek op hem aanzwellen. „Dan maken ze ons af', klonk het vooraf. Het wedstrijdbeeld gaf niet di rect reden tot onvrede over het vakmanschap van Guardiola. Een flink deel van zijn spelers gaf wel aanleiding tot een uitgebreide ana lyse. City leunde, met name in de achterhoede, op te trage benen. Vrijwel elke tegenaanval van Mo naco zorgde dankzij deze handicap voor problemen. Om mee te kun nen komen in Europa moet Guar diola deze zomer flink investeren. De openingstreffer van Raheem Sterling (1-0) gaf, voor een handvol minuten, een vertekend beeld van de verhoudingen op het veld. Mo- t De kwartfinale lonkt voor Atlético Madrid na 2-4 zege bij Bayer Leverkusen naco maakte gelijk via een kopbal van Radamel Falcao (1-1). De terugkeer van Falcao op En gelse bodem vormde een andere interessante verhaallijn rondom het duel. De Colombiaan liet bij zowel Manchester United als Chel sea een hopeloze indruk achter. De zware knieblessure, die hem het WK van 2014 in Brazilië kostte, leek hem voorgoed te hebben ver woest. Bij AS Monaco richtte hij zich dit seizoen op. Hij vond tot dusverre 22 maal het net, waarvan 16 keer in de competitie. Tegen Manchester City liet Fal cao zien dat zijn hervonden sco ringsdrift niet berustte op het kwaliteitsverschil tussen de Pre mier League en de Franse Ligue 1. De 31-jarige aanvoerder oogde fris en vol zelfvertrouwen, als in zijn hoogtijdagen bij Atlético Madrid. Hoe goed hij was, ontging het pu bliek in Manchester niet. Na zijn eerste doelpunt liet de spits in de tweede helft een technisch per fecte stift volgen (2-3). Manchester City leek te bezwij ken, maar toonde buitengewone veerkracht. Sergio Agüero nam het elftal op sleeptouw. De Argentijn maakte fraai 2-2 en 3-3, zag John Stones 4-3 scoren en bereidde daarna de goal van Leroy Sané voor (5-3). De succesvolle inhaalrace gaf Guardiola de zo gewenste lucht, maar tevreden kon hij niet zijn. De zege legde een noodverband op zijn gehavende project. UITSLAGEN Coefficiëntenlijst van de UEFA woensdag 22 februari 2017 GO Alle frustratie die zich de afgelo pen maanden had opgekropt bij Jari Schuurman kwam maandag avond in één harde knal naar bui ten bij de Willem ll-speler. Max van der Put Dordrecht VOETBAL Champions League. Achtste finales. Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2-4 (0-2). 17. Niguez 0-1, 25. Griezmann 0-2,48. Bellarbi 1-2,59. Gameiro 1-3 (strafschop), 68. Savic 2-3 (eigen doel punt), 86. Torres 2-4. Manchester City - AS Monaco 5-3 (1- 2). 26. Sterling 1-0,32. Falcao 1-1,40. Lottin 1-2, 58. Agüero 2-2,61. Falcao 2- 3,71. Agüero 3-3,77. Stones 4-3, 82. Sane 5-3. Bijzonderheid: 50. Falcao (Monaco) mist strafschop. Programma. Vandaag, 20.45 uur: FC Porto - Ju- ventus, Sevilla - Leicester City. Europa League. Tweede ronde. Programma. Vandaag, 18.00 uur: Schalke 04 - PAOK (3-0), Saint- Étienne - Manches ter United (0-3), Fenerbahce - FK Kras nodar (0-1). Ajax-spits Kasper Dolberg heeft het zwaar te verduren in de heenwedstrijd tegen Legia Warschau (O-O). FOTO ANP Punten 1Spanje 2. Duitsland 3. Engeland 5. Frankrijk 6. Rusland 7. Portugal Oekraïne 10. Turkije 11. Tsjechië 12. Zwitserland 13. Nederland 14. Griekenland 15. Oostenrijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23