City is de 22 Amsterdammers kunnen Nederland in Europa Kort Donatie Langeler blijft bij Jong Oranje Art Langeler (foto) blijft bondscoach van Jong Oranje. Het hoofd jeugdopleiding van PSV tekende tot en met het EK van 2019. Langeler stopt deze zomer met zijn werk bij PSV. Langeler zat al drie interlands op de bank bij Jong Oranje, als vervanger van de naar Oranje doorgeschoven Fred Grim. Nijhuis fluit Feyenoord-PSV Scheidsrechter Bas Nijhuis heeft zondag de leiding over de topper tussen Feyenoord en PSV. De wedstrijd tussen de nummers één en drie van de eredivisie begint om 14.30 uur. Het verschil tussen koploper Feyenoord en PSV bedraagt acht punten. Roompot ook van start in Luik Wielerploeg Roompot-Nederlandse Loterij mag op 23 april ook meedoen aan de Waalse WorldTour-klassieker Luik-Bastenaken- Luik. Eerder kreeg de Nederlandse formatie van organisator ASO al een uitnodiging voor Parijs-Roubaix. Voor de Waalse Pijl greep Roompot naast een wildcard. Sloveen Roglic tekent bij De Sloveense wielrenner Primoz Roglic (foto) heeft zijn contract bij LottoNL-Jumbo met een jaar verlengd. De 27-jarige Roglic won onlangs de Ronde van de Algarve. „We hebben hem binnengehaald als een onerva ren talent. Hij heeft mooie stappen gezet", aldus teammanager Richard Plugge. Flitsen Quote van de dag 'Het opnieuw testen van de stalen van Sotsji gaat nog zeker tot 2022 duren.' Contract Doel Ajax speelt morgen in de Europa League tegen Legia Warschau voor een plek in de achtste finales. De Amsterdammers, historisch gezien de vaandeldrager van ons voetbal, moeten dit seizoen in donkere 'Europese' jaren voor wat kleur op de wangen zorgen. Het bericht waarvan we allemaal wisten dat het zou komen: de kam pioen van de eredivisie in het sei zoen 2017-2018 krijgt geen vast plekje meer in de Champions League. Het doemscenario dat al ja ren werd geschetst voor de toe komst van 'ons' clubvoetbal is bit tere realiteit geworden. En nu? Nu moet, omdat AZ tegen Olympique Lyon al zo goed als zeker is uitge schakeld, Ajax zorgen dat de schade niet nóg groter wordt. Maar bovenal moet Ajax een te ken van leven geven op het Euro pese podium, dat zo wordt beheerst door de nieuwe elite met het grote geld. Zoals PSV dat vorig jaar met die tweederondeplaats in de Champions League ook al een beetje deed, toen het pas na straf schoppen verloor van de latere finalist Atlético Madrid. Maar wat is dan in de Europa League, het tweede toernooi van Europa, een prestatie van formaat? Oud-Ajax-trainer Frank de Boer vond de halve finales een gezonde ambitie. En volgens verdediger Joël Veltman is dat, met een beetje ge luk, nog altijd geen gekke gedachte. Feyenoord won in 2002 de UEFA Cup, de laatste tastbare prijs van een Nederlandse club in Europa. Ook toen waren de verhoudingen tussen Nederland en de grote voet balcompetities van Europa al scheefgegroeid. „Maar nu is dat na tuurlijk helemaal extreem", zegt Patrick Paauwe, die destijds in de eigen Kuip het hoogtepunt van zijn Het is tegenwoordig veel moeilijker om een stunt voor elkaar te krijgen. Toch zeg ik: het kan nog een keer loopbaan meemaakte. „Daarom is het nu nóg moeilijker om zo'n stunt voor elkaar te krijgen. En toch zeg ik: het kan nog een keer. Vergeet niet dat wij in de halve finales zaten met Borussia Dortmund, AC Milan en Inter. En toch flikten we het. Wij hebben bewezen dat alles in één toernooi op zijn plek kan vallen." In ieder geval is het belangrijk dat de schade beperkt wordt. De vaste Champions League-plaats voor de kampioen van 2017-2018 is dan wel verkeken, die voor het seizoen daarna kan nog altijd worden vei liggesteld als Ajax in deze editie van de Europa League flink wat punten bijeensprokkelt. Ajax-trainer Peter Bosz zei het vorige week nog in Warschau voor de eerste wedstrijd (0-0) tegen Legia: Ajax is het aan zijn stand ver plicht om van een Poolse ploeg te winnen, maar vanzelfsprekend is dat in het veranderde voetballand schap al lang niet meer. En als Ajax morgen in de Arena Legia verslaat, dan staat het 'nog maar' in de acht ste finales. De weg naar aanzien en punten voor de Europese coëffi ciëntenranglijst begint dan eigen lijk pas echt. Edwin Zoetebier was de keeper van het Feyenoord dat vijftien jaar terug de UEFA Cup won. Later maakte hij nog onderdeel uit van de PSV-selectie die de halve finales (2005 tegen AC Milan) en de acht ste finales (in 2006 tegen Olympi que Lyon) van de Champions League bereikte. Volgens hem zou een kwartfinaleplaats van dit Ajax in de Europa League een 'toppres tatie' zijn. „Ik hoor allerlei termen als Financial Fair Play en weet ik De liefhebber in Pep Guardiola moet gisteravond in het Etihad Sta dium in stilte hebben genoten van het spel van AS Monaco. De koplo per van de Franse Ligue 1 was op beslissende momenten sneller, woensdag 22 februari 2017 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN WIELRENNEN Wielrenster Marianne Vos begint haar sei zoen op de weg volgende week zaterdag in Italië. De 29-jarige Brabantse staat daar aan de start van de Strade Bianche. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük fluit morgen de Europa League-return tussen Ra cing Genk en FC Astra. Wayne Rooney moet mogelijk zondag de finale van de League Cup tegen Southamp ton aan zich voorbij laten gaan. De aanvoer der van Manchester United kampt met een spierblessure. - De speurtocht van het IOC naar dopingzondaars gaat 'rustig' verder. Bayern-trainer Carlo Ancelotti wordt niet ver volgd voor het opsteken van zijn middelvin ger, nadat hij in het duel met Hertha BSC was bespuugd. Wel moet hij 5000 euro do neren aan een stichting die zich inzet voor goede doelen. 3 Tennisser Roger Federer (35) wil nog lang niet aan stoppen den ken. De Zwit ser sloot een contract voor drie jaar met het ATP-toer- nooi van Basel, zijn geboorte stad. S Formule 1-ren- stal Renault presenteerde gisteren de auto voor het nieuwe sei zoen. Met de RS17 wil het dit jaar vijfde wor den in het con structeurskam pioenschap. O fi. <0 Ajax moet de schade beperken Daniël Dwarswaard Amsterdam Patrick Paauwe City viert de 3-3 van Sergio Agüero (midden), foto reuters Manchester City El Monaco Manchester City hield met een uiterste krachtinspanning de hoop om de kwartfinale van de Champions League te bereiken in leven. Van AS Monaco werd met 5-3 gewonnen. Geert Langendorff Manchester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22