'Mijn Wilders is een huilbaby....', Lubach flikt het weer Andrévan Duin bakt toch nog even door w 21 Een boyband, maar wel op leeftijd hem uit de droom helpen. Ik denk niet na over leeftijden als ik muziek maak. Je speelt gewoon met wie je goed én leuk vindt. Heel eenvoudig." Toch is de thematiek van het al bum Vreemde Kostgangers wel an ders dan bij de immer viriele en jeug dige Earring. Veel Kostgangers-songs bieden een warme kijk op het verle den. „Dat soort terugblikken heb ik lang weemoedig gezeur gevonden, maar als je tegen de 70 loopt, ontkom je er toch niet aan. Dan gaat een mens nu eenmaal zijn leven beschouwen. Ik merk het ook in de kleedkamer van de Earring: daar wordt veel vaker over vroeger gesproken." Drugs en drank Zelf wordt Kooymans volgend jaar 70. Zijn recensie: „Toch ineens een intens getal, zeg. Dat is echt oud. Maar goed, het hoort er gewoon bij. Je moet oppassen voor dat gezeik dat vroeger alles beter was. Dat is op z'n minst twijfelachtig namelijk." Mist hij de met drugs en drank overgoten rock-'n-rolllevensstijl die hij in de jaren 70 en 80 met de Ear ring omarmde? „Totaal niet. Ik wil het niet meer: opstaan met de ge dachte dat je dag bij voorbaat al naar de kloten is. Vroeger nam je een paar snuiven en dan ging het wel weer. Maar dat is toch achterlijk om te blij ven doen? „In 2000 ben ik rigoureus gestopt met die rare coke-business. Meteen na de jaarwisseling. We hadden toen ook een sabbatical met de Earring. Weg zijn uit die scene bevorderde het afkicken. In de jaren 80 was ik trouwens al gestopt met blowen. Het moest wel leuk blijven." Tegenwoordig doet Kooymans aan hardlopen en is witte wijn zijn enige zwakte. Hij voelt zich uitstekend, meldt hij. Maar zegt ook: „Ik heb in middels meer geschiedenis dan toe komst. Helemaal niet beklemmend, hoor. Als je maar kunt terugkijken op een leuk verleden. En het is allemaal nog niet voorbij, hè? Het pretpark blijft voorlopig gewoon open." VREEMDE KOSTGANGERS De programmamaker, die in zijn eerste uitzending van Zondag met Lubach we reldwijd scoorde met een Trump-fïimpje, ontketent een rage. „We waren al we ken in het geheim aan het testen. Het onverwachte succes is geweldig", laat de redactie weten. Kamergotchi is een afge leide van Tamagotchi, een digitaal Japans speeltje uit de jaren 90 waarmee je je virtuele huisdier kon ver zorgen. Lubach en zijn team ontwierpen een app waar mee de gebruiker een van de zeventien lijsttrekkers krijgt toegewezen. De op dracht voor de verzorger is simpel: hou je politicus zo lang mogelijk in leven door hem eten, aandacht of ken nis te geven. Nederland re ageerde massaal: de redactie kon gisteren al 350.000 vir tuele lijsttrekkers noteren, die in totaal al 4,4 miljoen keer werden gevoed. Huilbaby De echte politici kunnen de nieuwe rage wel waarderen. 'Heb ik weer.een huil baby', twitterde staatssecre taris Klaas Dijkhoff over zijn virtuele Geert Wilders. CDA'er Buma vindt de app 'erg grappig', SP-leider Emile Roemer noemt het 'wel humor', terwijl D66- voorman Alexander Pech- told laat weten dat zijn car toon graag een krantje en croissantje bij het ontbijt wil. Volgens hem brengt Kamergotchi de politiek dichter bij de mensen. „Ik heb al iets getwitterd over minifrikandellen, daar schijnt iedereen opeens iets mee te hebben." De redactie van Lubach is 'heel benieuwd of er lijst trekkers zijn die zichzelf aan het verzorgen zijn'. Pechtold doet dat niet, maar dat heeft technische rede nen. „Ik heb problemen met het downloaden van apps." Buma: „De echte Buma staat hier voor u! Ik voed mezelf ook echt!" Gert-Jan Segers vindt de fi guurtjes in het spel mooi gemaakt. „Ik heb iets meer haar dan in het echt. Dat is aardig van ze", zegt de ChristenUnie-lijsttrekker. Scoorde Lubach met het Trump-filmpje een hit over de grens, ook nu kwamen er al interviewaanvragen van de BBC, de Japanse en de Russische tv. Martine Bijl is toch onvol doende hersteld van haar hersenbloeding om dit jaar terug te keren als het ge zicht van Heel Holland Bakt. Weliswaar verbetert de ge zondheid van Martine Bijl sinds haar her senbloeding in september 2015, 'maar dat gaat millimeter voor millime ter', liet de 68- jarige presenta trice gisteren we ten via een persbe richt. Volgens invaller en goede vriend André van Duin kostte het Martine Bijl veel moeite om de knoop door te hakken. Van Duin keert dit najaar dus terug als plaatsvervan gend spreekstalmeester in de baktent van Omroep MAX' kijkcijferkanon. „Ik -« had liever dat Martine zou terugkeren", vertelt hij. „Niet omdat ik niet wil, maar Heel Holland Bakt is echt haar kindje. Ze wilde het zó graag weer doen en dat gunde ik haar van ganser harte. Ze heeft een ver schrikkelijk jaar achter de rug." De acteur en komiek (70) kan in elk geval met een gerust VaPr'hart terugkeren als de presentator van de populaire bakwed- strijd. „Ik had vorig jaar geen idee of het zou slagen met mij in die rol. Ik was echt heel blij met alle posi tieve reacties. Ik heb er weer veel zin in." André van Duin zal ook de nabespreking Smaakt naar meer weer presenteren. HENNY VRIENTEN (68) GEORGE KOOYMANS- (68) BOUDEWIJN DE GROOT (72) woensdag 22 februari 2017 denk t aan muziek maak' Arjen Lubach heeft het weer voor elkaar: 'heel' Nederland is bezig met Kamergotchi, een app waarmee je je eigen lijst trekker kunt verzorgen. Dennis Jansen Edwin van der Aa De digitale Geert Wilders heeft honger. FOTO ALEXANDER SCHIPPERS, ANP Bassist en frontman van Doe Maar. Meisjesidool in de jaren 80, vader van vier kinderen, componist voor tv-series en films. Gitarist van de Golden Earring. Componist, tekst schrijver en pro ducer, ook voor andere artiesten (Earth and Fire, Herman Brood, J Anouk). Vader van twee kinderen. Troubadour, protest zanger, onderdeel van het collectieve muziek- geheugen van de jaren 60 en 70. Vader van drie kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21