Zoridernar n carnaval JA Nederlander optimistisch Scholieren in Goes mikpunt cyberhufters George Kooymans (68) is aan zijn zoveelste jeugd begonnen In Geld&Goc Hoewel de meeste Nederlanders zich zorgen maken over de groei ende tegenstellingen in de sa menleving, is de meerderheid wel hoopvol over de toekomst. Het meest zorgen maken Nederlan ders zich over de tegenstellingen tussen allochtonen en autochto nen en christenen tegen moslims. Desondanks denkt de grootste groep Nederlanders dat 'we er wel uit komen met zijn allen'. Ruim een derde van de mensen noemt zichzelf hoopvol. Zo'n 20 procent is gematigd optimistisch. Daartegenover staat een groep van 14 procent van de kiezers die aan geeft teleurgesteld te zijn in Ne derland. „Ik denk dat we de on vrede in het land overschatten", zegt I&O-onderzoeker Peter Kanne. Kiezers die hoopvol zijn, zien wel problemen. Ze vinden het vooral belangrijk dat mensen respectvol ler met elkaar omgaan, gevolgd door de problemen in de zorg die moeten worden aangepakt. Meer dan gemiddeld hechten ze waarde aan duurzaamheid en onderwijs. Ook een sterke economie en over heidsfinanciën zijn voor hen een belangrijk verkiezingsthema. Mensen die teleurgesteld zijn in Nederland, willen vooral meer aandacht en geld voor de zorg en Ik denk dat we de onvrede in het land overschatten een strenger asiel- en immigratie beleid. Ze zijn doorgaans cyni scher over de politiek en gaan minder vaak stemmen dan hoop volle mensen. Gevraagd naar de onderwerpen die het zwaarst wegen bij het stemgedrag op 15 maart, noemt 51 procent van de kiezers de zorg. Op de tweede plaats staan 'normen en waarden' (40 procent), gevolgd door sociale voorzieningen (39 procent) en het immigratiebeleid (36 procent). Onder die laatste groep zitten overigens zowel kie zers die vinden dat het strenger moet als een kleine minderheid die juist vindt dat het beleid tole ranter zou moeten worden. De komende twee weken zal deze krant de uitkomsten van het on derzoek verder uitwerken. »P8EN9 Op schoolreis naar steeds verdere oorden Feesten en zot doen. Jeugdnar Yerm Scherbeijn en nar Jeroen Boeije van de Nachtuuln uit Aardenburg zetten de komende dagen hun beste beentje voor. De nar hoort bij de traditie van carnaval en is onmisbaar. GOES Scholen in Goes hebben bij de politie melding gedaan van het verspreiden van foto's en kwetsende teksten over leerlin gen. Het gaat om een Instagram- account dat inmiddels is verwij derd. Het besloten account zou 1.600 volgers hebben gehad. Wil lekeurige (naakt)foto's werden gekoppeld aan namen van leerlin gen met daarbij nare opmerkin gen. Leerlingen van het Scalda en middelbare scholieren zijn hier van slachtoffer geworden. ZEELAND 2 Nieuwsmedia Boos? Dat valt best wel mee 'We' zijn optimistisch over de toekomst. Voor de meeste mensen is het glas halfvol als ze naar Nederland kijken. Dat blijkt uit een groot onderzoek onder ruim zesduizend Neder landers door l&O Research in opdracht van de PZC, het AD en de daarmee samenwer kende regionale kranten. Hans van Soest Den Haag noemt zichzelf 'hoopvol'. Respectvol met elkaar om gaan staat hoog op het lijstje. Zij stemmen op VVD, D66 of GroenLinks -Peter Kanne, onderzoeker ZEELAND8 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Zacht en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1